İddaa oynayıp kazanılan parayı ihtiyaç sahiplerine versem günah olur mu?

Arkadaşlar iddaa yı bırakamıyorum oynamak bana zevk veriyor parasında değilim bu güne kadar çok para kazandım , kaybettim umrumda değil ama biliyorum ki iddaa oynamak haram günah.
bende düşündüm ki belki saçma ama oynayıp kazandığım parayı ihtiyaç sahiplerine dağıtsam günah olur mu

Güncellemeler:
Sigara gibi düşünün bırakamıyorum işte :D

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Bir kıssa vardı tam hatırlamıyorum ama şuna benzerdi;
    Adamın biri ermişe gider ve ben zekatımı salih müslüman ve ihtiyaç sahibi olan, verdiğim parayı helale harcayan birine vermek istiyorum der. Ermiş de o zaman der yoldan birini seç ve ona ver der. Adam da iyi ama nasıl anlarım onun dediklerime uyan biri olduğunu diye tepki verir ve ermişin dediğini yapar. Sonra takip eder o kişiyi, ve bakar ki o kişi harama içkiye harcar parasını ve üzülür bu duruma tabi bu adam.. Neyse sonra ermiş kendi kazandığı parayı verir ve aynısı yapmasını herhangi birine bu parayı vermesini ister. Adam seçtiği kişiye verir parayı ve takip eder. Bu seferki kişi ise ailesine helal rızık için harcar parasını. Adam ermişe gider ve bu işin aslını sorar. Ermiş "helal kazanılan para asla harama gitmez, haram kazanılan para da asla helale gitmez" der. Yani o paranın hayrını kimse görmez. At çöpe gitsin

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Günah mı sevap mı bilmem ama ben bunu pek hoş karşılamıyorum.

0|0
    0|0
  • Haram kazanilan bir para malesef kimseye hayir getirmez. Insallah birakirsn

0|0
    0|0
  • Ver ne olcak haydan gelen huya gider

0|0
    0|0
  • bana gnderebilirsin :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Günah puanı , sevap puanını götürür. El elde baş başta kalırsın :D

0|0
    0|0
  • Günah

0|0
    0|0
  • Günah sen onu ye helal kazandığın paraları ver

0|0
    0|0
  • Böyle bir yukumlulugin yok boşver bence.

0|0
    0|0
  • olur haram parayla sevap kazanılmaz

0|0
    0|0
    • Sevap kazanmak için değil dediğim gibi iddaayı bırakamıyorum sigara gibi düşünün

Yükleniyor...