Bombaya rövaşata atan, canlı bombayı linç etmeye kalkan Adanalılar :) Adanalıları nasıl bilirsiniz?

Size Adana'da geçen gerçek bir olayı anlatayım. Uzun belki biraz ama mutlaka okuyun lütfen :)

Adanalı bir adam Çukurova'da tarlasına soğan ekiyor, o sene çok kişi soğan ektiği için, fiyatlar çok düşüyor, soğan hiç para etmiyor, adam masrafını ve emeğinin karşılığını alamıyor üstelik 15 bin TL zarar ediyor. :(
Ertesi yıl, sağdan soldan para denkleştiriyor, borçlanıyor, tarlasına fasulye ekiyor, erken çıkarıp, iyi para ettirebilirsem hem zarar çıkar hemde çok kar ederim diyor. Fasulyeler olmaya yakın hastalık geliyor, zirai ilaç alıyor, uğraşıyor, bir kısmını kurtarıyor ama fasulyeleri çok geç çıktığı için para etmiyor, yine zarar ediyor. Adam çok kızıyor ama yinede "ya sabır" çekiyor.
Üçüncü sene, "bu kez riske girmeyim, buğday garantilidir, az ve öz kazandırır, tarlamı komple buğday döşeyim, çok kar etmesemde en azından tüm zararımı karşılar, üç beş kuruşta kar ederim" diyor ve Ziraat bankasından kredi alıp, buğday ekiyor. :(
Çukurova'da buğday 1 haziranda biçilir, sıcak ve çok güneşli diye başaklar erken olgunlaşır.
Buğday ekenlerin en büyük kabusu Mayısta şiddetli yağmur yağmasıdır.
Buğdayı biçmeye 10 gün kala, çok şiddetli bir yağmur geliyor, tüm buğday mahfoluyor. :(
Zavellı, ertesi sabah buğdaya bakmak için tarlaya geliyor, birde bakıyor ki tüm başaklar mahfolmuş.
Adam cinnet getiriyor, belinden tabancasını çıkarıp "Sen benden ne istiyorsun, seni vurayımda kurtulayım" diye havaya ateş etmeye başlıyor, haşa Allah'ı vuracak :D
Sıkı durun, işin en komik yanı ise, adamın yanında bulunan köylüsü ve bu olayı anlatan kişi 'havaya üç el ateş etti, o esnada üstüne atlayıp, tabancayı elinden aldım" diye bir övünüyor ki görmeyin :D
Sanki öyle yapıp, haşa Allah'ı vurulmaktan kurtarmış gibi :D :D :D

1|2
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• hahaha sesli güldüm vallahi, hele de bunu anlatan kişinin övünmesine :D
    Adana diyince aklıma acılı kebaplar ve şalgam suyu gelirdi ama artık canlı bombayı pata küte döven, bombaya tekme atan delice cesaretli insanlar geliyor.
    İyi ki varlar, çok seviyorum Adanalıları.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kahkaha attim 😂😂😂😂

1|0
    0|0
    • :D :D
      en çokta bu olayı anlatan kişinin sanki büyük bir kahramanlık yapmış edasında anlatması beni çok güldürmüştü :D

Erkekler Ne Diyor 8

• Hay Allah, çok güldüm yahu :D
    İyidir Adanalılar severim ama biraz asabidirler.

1|0
    0|0
  • orası ADANA hanımefendi, atsan atılmaz, satsan satılmaz :D

1|0
    0|0
  • 😊👏👏 güzelmiş

1|0
    0|0
  • bende tarsusluyum harbiden adananın çiftçileerinin bende çiftçiyim ama adamlar paraya tapıyor ulan bizim burda üzümlerimiz bahçelerimiz mahvoldu biz allahtan gelene şükür diyoz adamlar şaşırmış

1|0
    0|0
    • Öyle deme ama 3 yıl üstüste olunca cinnet geçirmiş adamcağız :)

• yaw sanki ora başka bir memelketemi orada çukurova mersin tarsus adana... bizde zarar edfiyoz bu çifçilik böyle adam 15 milyar zarar etmiş diye yaptığına bak millet trilyon zarar ediyo demek bu öyle olsa savaş açacak töbe haşa bu işte 10-20 milyar 10-20 tl gibidir bu işte böyle yapacaksan bu işe bulaşmayacaksın

• Azıcık çatlak biliyorum efendim.

0|0
    0|0
  • Üşendim

0|0
    0|0
    • Pişman olmayacağına eminim ama :)

• pek iyi bilmem :d

0|0
    0|0
  • adanayı görünce normal geliyo artık haberler :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• :D :D Vallahi ben bizzat kendim Adanalıyım. Bence gayet doğal, samimi ve içten insanlar tabi hepsi aynı değilde geneli böyle çok güzel bir şehir hele insanları on numara ya

1|0
    0|0
    • Çok severim Adanalıları ama iki şeyleri kötü, biri çok küfür ediyor olmaları, diğeri ise çabuk öfkelenip, bıçakla yaralama olaylarının çok olması

• Sen çözmüşsün ya olayı :d :D tabikide onların yan etkisi :D

• :D :D

Yükleniyor...