Toplumun kadinlara bakış açısi hakkinda ne dusunuyorsunuz?

Ailemizde nişan atan bir cift vardi. Ayrildiktan sonra tabi iki taraf da birbiri hakkinda kötü ithamlarda bulundu. Bu durumda benim akrabalarım erkek tarafi oluyor. Kendi içlerinde akrabalarım konusuyor 'kızın yaptiklarini biz anlatsak onun yüzü kalmaz', 'bizimki erkek ona bir sey olmaz ama kiz sonra kimseyle iliski kuramaz' gibilerinden. Ben acikcasi cok sacma buluyorum neden kadinlar hep yüzü kızaran oluyor da erkekler ne yaparsa yapsin onlarin hic yükümlülüğü yok. Ustelik bu konusmalari yapanlar kadinlar. Kadinlarin yaptiklari kendilerini küçük gormek degil de nedir? Benim annem bile bu şekilde düşünüyor. Ben elimden geldigi kadar itiraz etsem bile dusuncelerini degistiremiyorum. Kadinlar niye kendilerini daha alt konumda görüyorlar? Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınları ezen yine kendi hemcinsleridir. Cinsel özgürlüğünü kazanmamış kadın her zaman hesap verilmesi istenen olmaktan kurtulamaz. Ama maslesef çoğu tembel ve yeterince akıllı olmadiklarindan hep sizlanip hallerinden şikayet eden durumunda kalıyorlar.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kadınlar cinsel obje olarak görülüyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• toplum ataerkil bu böyle devam etcek.

0|0
    0|0
    • Etmesin en azindan birkac nesil sonra insanlar birbirlerine böyle davranmasin.

• Kadinlar birbirlerine ciddi psikolojik baski uyguluyorlar. Bunu degistirebiliriz yeni nesil icin umudum var. Ben etrafimdakileri degistirmek icin çalışsam da olmuyor. Annemin fikirlerini yillardir degistiremedim. Yetiskinler degil de cocuklarimizi bari boyle yapmayalım. Kisir döngü gibi yaptıkları. Anlam veremiyorum

• Kadın kadının kurdudur.

• Kadınlar her daim alt konumdalardır

0|0
    0|0
    • Nedenini yazar misin? Namus sadece kadinlarda mi niye erkekler icin sorun olmayip kadinlar icin oluyor?

• Toplum yüzümden dinde bile erkek kadından daha üstündür

0|0
    0|0
  • Öğrenilmiş çaresizlik diyoruz buna

0|0
    0|0
  • Kimsenin başkasını kotuleme hakkı yok.. Olmadıysa bırakıp konusmayacaksin

0|0
    0|0
  • Toplum yüzümden dinde bile erkek kadından daha üstündür

0|0
    0|0
    • Niye dinde soyle mi diyor erkekler her seyi yapsin ama kadinlar yapamaz? Namus sadece kadinlarda mi erkeklerde yok mu? Kadinlarin bu kadar küçük gorulmesinin sebebi din falan degil bence.

Kızlar Ne Diyor 1

• hep böyle konusan kadınlar yüzünden zaten biz kızlar hep hor görülüyoruz.. ben sucu cogu zaman hep erkekte görüyorum hic kusuruma bakmasınlar.. bende senin gibi düsünüyorum bacım

0|0
    0|0
Yükleniyor...