Gelişmiş ülkelerin hangi özellikleri sizce güzel?

Gelişmiş ülkelerin hangi özellikleri sizce güzel?

• Teknolojisi
    37% (48)57% (49)45% (97)Oy Ver
  • Topsumsal ahlak yapısı
    50% (64)28% (24)41% (88)Oy Ver
  • Dinsel ahlak yapısı
    7% (9)3% (3)6% (12)Oy Ver
  • Çevresel faktörler (hava toprak su doğa yapısı vs)
    6% (8)12% (10)8% (18)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
17|22

En İyi Erkek Görüşü

• bana kalırsa teknoloji önem vermeleri... diğerlerine katılmıyorum bence o konularda bizden gerideler... ayrıca zannedersem gelişmis ülkelerde torpil olduğunu düşünmüyorum herkez hakkıyla geliyor bir yerlere bu konuda da iyiler ve adalet konusu

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Teknolojisi.

0|0
    0|0
  • Dogaya olan saygisi guzel. Tarihe verdikleri onem guzel.

0|0
    0|0
  • Ahlak, teknoloji, çevresel.

0|0
    0|0
  • Insanlarına verdiği değer.

1|1
    0|0
  • Toplumsal ahlak yapısı herseyden önce gelir. İnsan olduğunu anlarsın. Değerin vardır. Yaşamin anlamı vardır.

1|0
    0|0
    • gelişmiş ülkelerde ahlak demişsiniz de bana göre ahlaksızlığı dünyaya yayan ülkeler onlar. bizde ahlaksız olma yolunda ülke olarak gidiyoruz gençliğe bakınca anlarsınız... insana verdiği değere gelince görüyoruz onuda ıraka mısıra suriyeye cezayire filistine vs vs daha çok ülkeye özgürlük adı altında ölüm götürdüler insana verilen değer bumu... dilenciler ile dalga geçmeler insanların dini üzerinde baskılar ama bizim ülkedekilere sorsan hepsi avrupa iyi diyor ne hikmetse... soykırımlarda unutulmamalı... daha o kadar çok şey varki yazacak bu yazdıklarım basit şeyler...

• Teknoloji ve sanayi

0|0
    0|0
  • Gelişmiş ülkelerde ahlak mı var

1|0
    0|0
  • Fikir özgürlüğü

0|0
    0|0
  • toplumsal ahlak yapısı dedim

0|0
    0|0
  • ferah düzeyi yüksek

0|0
    0|0
  • seksist insanlar daha az keske hic omasa

0|0
    0|0
  • Ahlakın kökeni din olamaz zaten

1|1
    0|0
  • A dedim. 😁

0|0
    0|0
  • A dedim ben

0|0
    0|0
  • B şıkkı

0|0
    0|0
  • eğitimi bence çünkü eğitim olduğu her yerde teknoloji ve toplumsal düzen farklı olur

0|0
    0|0
  • Demokrasi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• "Toplumsal ahlakı" derken sanırım, insana değer verilmesi, insanların birbirlerinin nası giyindiğine ne yediğine vs karışmaması, insanların güvenebilecekleri kurumların olması ve bunların işlemesi, işçi haklarının hiç bir şekilde eğilip bükülememesi vs kastediliyor.

Evet, gelişmiş batı toplumlarında bu vardır. Bu yüzden bizim %50'ye göre daha çok insana benziyorlar.

Ama Avrupa'ya bu haklar gökyüzünden inmedi. İnsanlar haklarını alabilmek için kanını döktü, mücadele etti, savaştı.

Ama bizde bir bakıyoruz. Gezi direnişi hakkında embesiller ileri geri konuşuyor. Neymiş polise taş atılmış, araba yakmışlar, mağazanın camını kırmışlar. Bütün şehir yakılsa bile, hakkı için mücadele eden halkın eylemi meşrudur. Bu yüzden Fransız işçisi haftalık 35 saat çalışma süresi artmasın diye Paris'i savaş alanına çevirirken, bizde satılık sarı sendikalar "işçilerimiz 2 saat fazla çalışarak işvereni protesto" ediyor gibi bir embesillik sergiliyor.

Neyse, kısacası, mücadele etmeden, teknoloji/sanayi de ya da insanca yaşam konusunda bir adım ileri gidemeyiz.

1|1
    0|0
  • Teknolojisi tabi ki kitlesel iletişim kaynağımız İletişim olmazsa değişim ve gelişim olmaz maalesef bizlerin iletişimi zayıf fazla tutucu ve gelenekçiyiz hızla değişen dünyaya ayak uydurmak zorundayız gelişmek için ama bizler hala atalarımızın yolunu izliyoruz eskiyi yaşıyoruz daha iyisini daha güzelini yapmak için mücadele etmiyoruz saygılar :)

0|0
    0|0
  • hepsi güzel valla tr bk gibi

0|0
    0|0
  • Sekuler yapisi, egitime, bilime ve ar-ge'ye ayrilan yuksek fonlar, o kadar, baska da yok.

2|1
    0|0
  • Ahlak yapıları.

0|0
    0|0
  • Gelişmiş toplumların çoğunda düşük nüfuslu olanların söylemiyorum. Ahlak denen kavram yok olmaktadır.

0|0
    0|0
  • Eğitim ve teknoloji

0|0
    0|0
  • Teknoloji ve sanayileşmesi iyi olan ülkelerin , refah düzeyi yüksek olur buda toplumsal hoşgörüyü ortaya çıkartır :D

0|0
    0|0
  • teknoloji geliştirilebilir ancak ahlak geliştirilemez

0|0
    0|0
  • Teknolojisi ve toplumu

0|0
    0|0
  • B ddim

0|0
    0|0
  • bu özellikleri nasıl kullandığın önemli
    d şıkkı derim

0|0
    0|0
  • Teknoloji

0|0
    0|0
  • A B ve sap olmayislari

0|0
    0|0
  • B dedim

0|0
    0|0
  • Teknoloji

0|0
    0|0
  • Teknolojisi üstün bir kere ve çevreyi temiz tutmaları

0|0
    0|0
  • teknolojisi diğerleri umurumda değil

0|0
    0|0
  • Toplumsal ahlak yapısı

0|0
    0|0
  • Toplumsal ahlak yapıları

0|0
    0|0
  • onlarda ki iyi sey baska ulkeler hakkinda soru sorup bos hayranlik yapmamasi

0|0
    0|0
Yükleniyor...