Başkalarını mutlu ettiğin kadar mutsuz olursun sözüne inanıyor musunuz?

Hani hep derler ya kendin için yaşa.. Bunu kötü anlamda demiyorum sakın o boyuta çekmeyin soruyu.. Merak ettiğim, ailen kızıyor diye flört konusunda temkinli olmak.. Ya da bazen sevgiden feragat etmek gibi.. Bugün bir arkadaşımın başına benzer bir olay geldi, ben de esinlenip bu soruyu sordum, geniş anlamda.. Başkalarını ne kadar mutlu edersek, biz de o kadar mutsuz olmaz mıyız? Yeri geldiğinde azıcık da olsa bencil olmak gerekmez mi? Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Güncellemeler:
Süper soru seçildiğim için teşekkürler KS :)

2|0
16|14

En İyi Erkek Görüşü

• herkesi mutlu edemezsin neticede degil mi herkesi mutlu etmeye calisan kendi mutsuz olur cunku herkesi mutlu ederken kendinden vazgeciyorsun
    birlikte mutlu olmayi becerebilecek birisi olmali hayatinda

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Katılıyorum bitanemm pamuk kalpli kardesim benimmm yani biz iyi niyetimizden kaybediyoruz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Başkalarını mutlu ediyorum diye mutlu olmak zorunda degilim. Hayat her şeyi karşılıklı sunmuyor bize.

1|0
    0|0
  • sanırım evett

1|0
    0|0
  • Bilmem dusunmedim

1|0
    0|0
  • Katiliyorm

1|0
    0|0
  • bu sözü ilk şu an duyuyorum. ve evet inanmaya başladım.

1|0
    0|0
  • hayır bu teze inanmıyorum..

0|0
    0|0
  • Sadece sevgili konusunda diyorsan doğru olabilir. Ama genel anlamda söyleniyorsa -ki genel anlama gidiyor cümle- yanlıştır.

0|0
    0|0
  • İkiside an'liktir. Salt mutsuzluk her daim olduğundan bu sözün hükmü geçersizdir. Bariz ucuz edebiyat.

0|0
    0|0
  • İnan bana yaşadıklarımdan sonra canı gönülden inanıyorum hemde.

0|0
    0|0
  • tam tersi bence etrafını mutlu edersen illa içlerinden seni de mutlu eden çıkar. değerini bilen yani

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum

0|0
    0|0
  • Hayirrrr

0|0
    0|0
  • inanmıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Başkalarını "mutlu etmek" lafından ne anlaşıldığına bağlı o.
    Sevdiğim insanlar dese ki, "benim için şunları yapmanı istiyorum", elimden gelen bir şey ise eğer seve seve yaparım. Onları mutlu ettiysem ben de mutlu olurum.

Ama kendimle ilgili bir konuda ısrarlarda bulunuyorlar ise doğru bildiğimden şaşmam. Eğer onların isteklerine uymamam onları mutsuz edecekse de varsın etsin. Çünkü benim bir tane hayatım var. Onu da başkaları mutlu olsun diye yaşayamam. Eğer beni gerçekten seviyorlarsa her türlü yanımda olurlar zaten, benim seçimlerimi didiklemezler. Sevmiyorlarsa da güle güle, beni sevmeyen, samimi olmayan insanların hayatımda yeri zaten yok.

1|1
    0|0
  • Katılıyorum

1|0
    0|0
  • Evet :D gorunuse gore ole gozukuyor.. Bir iliskide fazla fedakar olmak bir tarafi uzuyor. Baskalarinin istediklerine gore yasamak ama kendi istediklerimizi ve hissetiklerimizi arka planda tutmak evet yani neticede evet. :D Zaten mantikli degil mi? Baskalarinin istedikleri senin istediklerinle ortusmuyorsa ama sen bunu yapiyorsan dogal olarak onlar mutlu sen mutsuz. Ama bence boyle oluyor diye simdi kendini daha cok dusunmek ya da kendin icin yasa dusunceside yanlis. Onun ince bir cizgisi var. Iliskilerde fedakar olursun. Ailenin istediklerini yaparsin amaa bu senin canini yakmadi surece. Cok onemli degil olede olsa boylede olsa fark etmez dedigin seyler. Seni inciticek olan seyleri sadece baskasi istiyor diye yapmak dogru degildir. Insanlara iyimser olmak, onlarinda istediklerini yerine getirmek bizde bu istediklerden mutlu oluyorsak eger...

1|0
    0|0
  • Başkalarını nasıl mutlu ettiğine bağlı bir de mutlu etmene değecek insanlar olup olmamalarına

1|0
    0|0
  • Eğer birilerinin sevgisini kazanmak veya bir amaç için onlara yardım ediyorsan/mutlu olmalarini sagliyorsan evet mutsuz olursun. Ama onlarin davranislarina bakmayip sirf kendi dogrularin içtenliğin icin mutlu ediyorsan sende mutlu olursun. Ama herkesi mutlu edemezsin..

1|0
    0|0
  • payımıza düşen mutluluğu dağıttık mutsuzluğa stabil yaşıyoruz

1|0
    0|0
  • ben insanları mutlu edince mutlu oluyorum :/ nasıl mutlu ettiğine de bağlı gerçi

1|0
    0|0
  • İnaniyorum

1|0
    0|0
  • İlk başta kendini mutlu edeceksin değer vereceksin

1|0
    0|0
  • Katılmıyorum

0|0
    0|0
  • Sacmaa

0|0
    0|0
  • inanmıyorum insandan insana değişir o

0|0
    0|0
  • insanları ne kadar da çok mutlu ediyormuşum o zaman

0|0
    0|0
  • Hayır inanmıyorum.. baskası mutlu olursa mutlu eder.. aynı sey benim icin de gecerli.. mutlu olursam mutlu ederim. Net.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...