Suriyelilere vatandaşlık verilmeli mi?

SURİYELİ'LERE VATANDAŞLIK VERİLMELİ Mİ ?
Bence verilmemeli hak etmiyorlar. Tamam ülkemizde yaşıyor olabilirler ama vatandaşlık apayrı bir olay. Bize bu ülke atalarımızın döktüğü kanlardan emanet.
Hangimiz mülteci onuda çözmüş değilim.

• VERİLMELİ
    5% (12)12% (20)8% (32)Oy Ver
  • VERİLMEMELİ
    95% (225)88% (147)92% (372)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

2|0
18|28

En İyi Erkek Görüşü

• Biz daha kendi karnimizi zor doyururken sokaklarda o kadar kendi vatandaslarimiz ac yatarken cop karıştırırken onlara bakmazken suriyelilere bu kadar imkan verip bakmak com yanlis kendi kendimize zarar veriyoruz buna karsi hepimiz tek olmali karsi cikmaliyiz biz dirseklerimizi curutup uniye gidelim derken onlar zorluk çekmeden gidip okuyacak sen kpss derken onlar hemen atanacak uyuma TURKIYEM...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ne demiş şair ''misafire yemek verilir, yatacak yer verilir, gerekirse para verilir ama evin tapusu verilmez''

1|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Vermesinler yemin ediyorum ülkeye cumhurbaşkanı olsam ilk işim alayını atmak olur. Çıkmayanları da öldürürüm. Şimdi bana saldıran sivri zekalar olacak tarih, siyaset bir bok bilmeden konuşanlar olacak. Kimse istemez kafasına bomba yağsın, ülkesi başına yıkılsın. Devlet bir adamlık yaptı aldı bunları. Biz bu duruma düşsek kimse bizi almaz orası ayrı. Daha dün sınırdaki tellerden bizi alın diye bağırıyorlardı, canları tehlikedeydi. Bizde hepimiz safız ağlıyordu bazılarımız alalım diye acıyorduk. Sonra aldık ne oldu? Ne oldu biliyor musunuz artık suriyeli işçiler her yerde daha düşük ücrete çalışıyorlar bu sorun mu hayır! Sorun kimsenin s*kine takmadığı namus meselesi! Her sokak başında anamızı, bacımızı, kadınları kesiyor evveliyatına çaktıklarım! Grup grup gezmeler hayvan gibi bakmalar. Tecavüze yeltenmeye, fordçuluk yapmaya başladılar! Geçenlerde iki tane suriyeli bomba yakalandı ve yine suriyelilerin bazıları türkiyeyi kötülüyor. Dilerim hepsi s*ktir olup gider!

1|0
    0|0
  • savaş başladığından beri sadece kadın ve çocuklar alınmalıydı içeriye savaştan kaçan adamı alıyorlar içeriye adam karısını köprüye çocuğunu caddeye gönderiyor dilendirmek için kendisi yatıyor eşşek gibi.

3|1
    0|0
  • Asla verilemez, bize ihanet eden Arapların bu devlette işi olamaz.

1|2
    0|0
  • Ülkemize gelen 3 milyonun üzerinde suriyelinin büyük çoğunluğu terörist ve terör yanlısıdır.(örn:hatay daki eylem hazırlığındaki iki suriyelinin bomba hazırlarken gebermesi.) Ülkemizde bu kadar işsiz aç insan varken milli değerlerinden yoksun bu şerefsizlere TÜRK kimliği verilecek olması ecdadımıza, yüce TÜRK milletine saygısızlıktır.

1|0
    0|0
  • kime ne veriliyorsa verilsin de biz bu sorulardan kurtulalım

1|1
    0|0
  • ben savaştan kaçmmışızda burda hükümet ne derse o modundaymışız gibi hissediyorum suriyeliler buranın yerlisi bana göree

1|0
    0|0
  • Verilsin de hakları azalsın biraz.

1|0
    0|0
  • Bu sorudan şiştim yeminle 1 günde 340598732146 kere aynı soru sorulur mu :D TR de bu kadar Suriyeli yok :D

1|0
    0|0
  • Ben bu ülkedeki kazmıklara anlatamadım bunu. ülkenden vatandaşlık alan her birey ister suriyeli olsun ister abd li senin cebine giren paydan tırtıklar. heleki bunlar tam kımın zararlısı...

1|0
    0|0
  • verilmeli hatta daha iyi yerlere getirilmeliler.

0|0
    0|0
  • bence arkadaş düşüncen kötü art niyet var burda ötekileştirme derdindesin insanları düşün türkiye savaş içinde türkiye bitti başka ülkelere göç etmek zorundasın yanında anan var bacın var hanımın var itilsen kakılsan zoruna gidermi gitmezmi isyan etmezmisin adamlarda kendini savunacak hiç birşey yok ne acizizki bunları konuşur düşünür sorar olduk yapmayın insanların insanlığı zor zamanlarda belli olur şuanki yaptığınız gibi ayıptır günahtır müslüman din kardeşiyiz din kardeşleri birbirini kırarsa düşman napmasınki bize açlık kadar evsizlik kadar kötü birşey yok bunlarınki savaş değil iç çatışma kaçmak zorundalar napsınlar bizde almak zorundayız sınırdan içeri savaş olsa ülkenize dönün savaşın deme hakkı doğar ama dediğim gibi iç çatışma iç kırılganlıklar var yorumu yorum olsun diye değil gerçekten düşünerek atın ben okuyan biri değilim ama okuyan biri bunu yazıyorsa okumamayı yeğlerim

0|0
    0|0
    • Ama ben ülkede durmalarına değil vatandaş olarak bizden çok daha avantajlı olmalarına karşıyım. Biz şu an onlara verilen hakların altında eziliyoruz diğer ülkeler sınır kapılarını açmazken biz kendi haklarımızdan ödün veriyoruz.

• tamam ozaman yapabileceğimiz hiç birşey yok hadi geçmiş olsun evet hayatmı diyebiliriz en azından kendimize güvende hissettiğimiz gece başımızı rahat koyup uyuyabileceğimiz yastığımız 2 lokma ekmeğimiz bir çorbamız varsa şükretmeyi bilmeliyiz birde tam tersini düşün onların yerinde biz olsak mesela ne kadar acı değilmi ohalde şükret nankörlerden olma allah onların kaderini öyle yazmış yapacak birşey yok dediğim gibi

• Suriyelilerden önce benim saat satan siyahi abilerime versinler.

1|0
    0|0
  • Verilmeli diyenleri suriyeye gondermeli..

1|0
    0|0
  • Verilmemeli, bakın görün hemen hepside istemeyecek zaten vatandaşlığı çünkü devletten aldıkları yardım kesilecek.

0|0
    0|0
  • Bu konuda herkes hem fikir bu yüzden halka gidelim diyemiyor birileri alttan alttan dağıtmaya başladılar kimlikleri geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • Verilmemeli, ülkeme terörist girmesini istemiyorum!

0|0
    0|0
  • SURİYELİLERE Mİ VERECEKLER? KAÇ TANE KIZ VERECEK?

0|0
    0|0
  • Tek güzel kadınlara verilmeli.

0|0
    0|0
  • Versinlern

0|0
    0|0
  • @Kızsızada bence verilmeli sence?

0|0
    0|0
  • evet suriyelilerle evlenmek daha kolay olur

0|0
    0|0
  • Suriyelileri ülkemde görmek istemiyorum Tayyibe oy verenlerin hepsinin ya

1|0
    0|0
  • verilmeli

1|0
    0|0
  • Verilmemeli, Gitsinler istemiyorum

1|0
    0|0
  • sk.. tr olup gitsinler

0|0
    0|0
  • Verilmeli diyenin, vatan sevgisinden şüphe ederim. Gitsinler, başkaları versin vatandaşlık. Bize bir şey olsa hiç birisi kapısını dahi açmaz.

1|0
    0|0
  • verilmemeli

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Hayret ya verilmeli diyenler var. Şaka gibi.

2|0
    0|0
  • Psikopat_hatun diyor Kİ kabul edikemez bu! Misafire ywmek ikram edersin ama evin tabusunu vermezsin

2|0
    0|0
  • verilmesin tabikide karşıyım kesinlikle

1|1
    0|0
  • Zengin Suriyeliler Avrupada Amerikada , bize okuma yazma bilmeyen köylüsü kaldı. Tamam alalım da , ülkeye faydası dokunacakları alsaydık iyiydi. Kırıntı dökükleri kakaladılar yine bize.

0|0
    0|0
  • Verilmeli diyenlerin aklina..

1|1
    0|0
  • Verilmesin

1|1
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Hayır tabi ki aklı olan vermez zaten

1|0
    0|0
  • Verilmemeli.

1|0
    0|0
  • Hyr!

1|0
    0|0
  • Kesinlikler verilmemeliii.

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Verilmemeli kesinlikle! Artık uyan Türk halkı sıra bize geldi.

1|0
    0|0
  • Amerikada yunanistanda bir vatandaşlık almak için bir milyon yatırım yapmak gerekirken, Türkiye resmen dağıtıyor kendisi.

0|0
    0|0
  • Defolup gitsinler

0|0
    0|0
  • Verilsin bence
    Yarın öbür gün bizimde başımıza gelmeyeceği ne malum :/

0|0
    0|0
    • Biz savaşarak kazandık bu vatanı , Allah korusun yine savaş olsa yine savaşırız.

• Ne alaka zor derken. Eskiden kolay mı kazandık analarımız cephaneleri sırtlarında götürdü cephelere atalarımız liseleri bitiremeden şehit oldular.

• verilmeli diyen %14 ün bir kısmı suriyeli bir kısmıda suriyelilerle bir olup özerklik isteyen şerefsizler bir kısmıda hala vicdandan bahsedenler verilmemeli diyen %86 ya selam olsun

1|0
    0|0
Yükleniyor...