Kız olmak mı zor yoksa erkek olmak mı?

Hep kafamdaki soru buydu acaba hangisi zor?

1|0
56|78

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bu sorunun cevabına erkek diyen erkekleri aciz olarak görürüm ben. Bu devirde Türkiye'de kadın olmak çok daha zordur. Ayrıca kadınlar erkeklerin yaptığı işlerin çoğunu hatta fazlasını yapabiliyor. Tek sorumluluğunun eve para getirmek olduğunu düşünen erkekler sıfırdır gözümde. Kadınlar eve para da getirir, çocuklarına da bakar, yemek de yapar, evin işlerini de çekip çevirir. Erkek dediğin karısına destek olur, iş ayırmaz, yardımcı olur ki güçlü olduğunu hissettirsin kadınına. Allah herkese düşünceli insanlar nasip etsin :)

0|0
    0|0
    • erkeklerın yaptıgı hangı ısı yapıyosunuz ayıptır sorması? ınsaatcılık amelelık? marangozluk ben hıc bunları yapan kadın gormedım

• bu kadar sığ düşünen biriyle kendimi yoramam. çoğunu dedim. anlamadıysan tekrar tekrar oku kendin bul cevapları. hadi eyvallah

Erkekler Ne Diyor 77

• Kadın olmak daha zor, aslında erkekler fiziksel olarak daha üstün yaratılış itibariyle evet ama kadınların acı eşiği erkeklerden daha yukarıdadır, çoğu zaman bir erkek başı ağrısa yataklara düşerken kadınlar üst düzey acılara katlanabiliyorlar, üstüne geri kalmış ülkelerde baskıyla büyütülüp, hizmet ettirilip kendileri kıymetlilerini yayan toplumda hangisi daha zor diye konuşmaya bence hiç gerek yok.

2|1
    0|0
  • Erkek olmak daha zor çünkü toplum erkeklerden çok şey bekler, çok para kazanacak, çok güçlü olacak, asla ağlamayacak sızlamayacak şikayet etmeyecek, zorluklara karşı hep tek başına çözüm üretecek, insanüstü bir şey olacak, penisi 30 cm olacak, yatakta 10 kaplan gücünde olacak, vatanına göz diktiği söylenen birilerini sorgusuz sualsiz gebertecek, tavuk kesecek, domuz vuracak, her zaman her yerde kan dökme delisi olacak, hatta gerdek gecesi çarşaf asacak falan... Bu toplumun erkeklikten anladığı şey böyle mazoşistlikler. Benimsemeyen her erkek "gay" sayılıyor...

Oysa kızlardan beklenen tek şey evde oturup halı süpürmesi, eşine sadık olması...

0|0
    0|0
  • her cinsin toplumda kendine göre zorlukları var eşit denilebilir

1|0
    0|0
  • yerine göre deyişir :)

1|0
    0|0
  • İkisininde zor yanları var... kız olmanın çocuk yetiştirmek doğum yapmak evi çekip çevirmek gibi zorlukları var.. erkek olmanında eve ekmek getirip aile reisliğini becerebilmek gibi...

1|0
    0|0
  • Duruma yere göre hep değişiyo

1|0
    0|0
  • -iki taraf için de zorluklar var.
    -tecavüze uğrasan ezilen taraf kadın olur, adı çıkarsa psikolojisi bozulur.
    -aile içi şiddette ezilen kadın olur
    -anatomik yönden kadın bedeni erkek bedenine göre daha nazik ve hassastır.
    -ayrılırken erkek çocuğunu arkaya bakmadan atar ama anne çocuğundan kolay kolay kopamaz.
    -anneliğe ait durumlar (adet, hamilelik, doğum, geceleri uykusuz kalma) kolay değildir.
    -açık saçık giyinince laf eden çok olur. (tabii açık saçık giyinmede aşırıya gitmeyeceksin.)
    erkek için zor taraflar:
    - düğün yapmak istersen masrafı erkek tarafı yüklenmektedir. hele günümüzde bu çok daha da artmıştır.
    -evi geçindirip sorumluluk almada sorumluluğun büyük kısmı erkeğe düşer.
    -askere gitmek erkeğe şart olduğu için dönememek de var.

0|0
    0|0
  • İkisinin de kendine göre zorlukları var

Erkek mutlaka iş sahibi ve paralı olmak zorundadır ne olursa olsun evin geçimini sağlamak zorundadır ve bazen erkek çocuk baba tarafından çok fazla kullanılır evlenene kadar çiftçiyse fiziksel doğa şartlarında çalıştırılabilir vs vs işe alışmak zorundadır

Kadın düzenli yaşadığı kadınlık dönemi ile ilgili zorluklar yaşar ev işleri temizlik konularında anne tarafından sorumluluk sahibi olması sağlanır ama iş konusunda ya da yuva kurma konusunda ikinci plandadır bu tür sorumlulukları yoktur mesela işi olmayan kadın da rahatlıkla evlenebilir kadının asıl zor tarfları bazen diktatör birine düşerse tüm hayatında ikinci planda kalır duyguları dikkate alınmaz

kader kısmet kadınların duygularını hislerini anlamalı ve onlara değer vermeliyiz onlar da verdiğimiz değerin kıymetini bilip anlamalı.

0|0
    0|0
    • neden bole bısı var neden herseyı erkek yapmak zorunda neden erkekler baskalarının belırledıgı rollere gore yasamak zorunda

• karısı calısıyo adam calısmıyo dıyelım kadın da calısmasa da olur ben eve bakarım dıyosa kım ne karısabılır ona

• he bı de su var ben erkeklerın cuzdan gıbı goruldugunu dusunuyorum kesınlıkle sevgı mevgı hıkaye yanı senın gıbı dusunenler yuzunden bole zaten

• İnsan olmak zor bu devirde

1|0
    0|0
  • Ülkemizde kadın.

1|0
    0|0
  • Erkek ^adam^ olmak zor

1|1
    0|0
  • Kıs olmak

1|0
    0|0
  • bence kız olmak çok zor

1|0
    0|0
  • türkiyede kız olmak

1|0
    0|0
  • İkiside eşit kimileri böyle görmüyor

1|0
    0|0
    • Erkek calışmaya mecbur kadın erkeyine bakmaya mecbur adam hergün iş yüzünden her yeri ağrır kadın hamileyken sancı ceker bunun gibi ortak yönler

• neden mecbur nıe mecbur nıe ıstedıgı gıbı yasayamıyo neden calısmak zorunda erkek bunu anlamıyorum neye gore kıme gore kım belırlıyo bu kuralları ben cınsıyetıme gore yasamak zorunda mıyım neden kadın calısmıyo neden o kolayı secıyo ben de buna uyuz oluyorum kadınların elı ayagı bacagı yok mu beynı yok mu nıe kadınlar calısmıyo sakatların calıstıgı yerde madem esıt kadınlar ev gecındırsın

• Her iki cinsinde kendine göre zorluğu var. Bana göre erkek olmak çünkü erkeksen hayatın tüm yükünü sen karşılamak zorundasın, koruyup kollamalısın. Pes etmek gibi bir kavram hayatında olmamalı çünkü sen ileride aile reisi olacaksın.

0|0
    0|0
  • Erkek olmak kolay, tek yapacağı şey "adam" olmak.
    Ama kadın öyle mi, aşçı oluyor, anne oluyor, güzellik uzmanı oluyor, kuaför oluyor,
    mimar oluyor, her bir şeyi oluyor, üstelik bunlar meslek değil, günlük yaşantısı

0|0
    0|0
  • Hangi açıdan , kime , neye göre?
    Her ikiside zor cinsiyet açısından kadın olmak daha zor. Sapığı var , kalçana bir sürü bakan var , özel günler var.
    Yaşam açısından bence erkek olmak daha zor parası , işi olmak zorunda.

0|0
    0|0
    • kız olmanın hıcbır zorlugu yok ama kız erkek esıttır herkes calısmalıdır nokta kımse sakat deıl

• Her zaman diyorum bir erkek olarak kiz olmaz çok zooor😉 adası reglisi kilosu dedikodüşü kocası kaynanası anası babası danası manikür pedikürü kaşı bıyığı laf yemesi tacizi vs vs bu böyle devam eder gider.

0|0
    0|0
  • kız erkeği bilmemde türkiyede eşcinsel olmanın daha zor olduğu kesin...

1|1
    0|0
  • kız olmak zor

0|0
    0|0
  • Kız olmak

0|0
    0|0
  • Türkiye de erkek olmak zor.

0|0
    0|0
  • Ikisinin de kendine gore zorluklari ve sorumluluklari var. Kiyaslamak dogru degil ayni sey bile degiller.

0|0
    0|0
  • erkek daha zor

0|0
    0|0
  • Kız olmak zor bu memlekette bence

0|0
    0|0
  • cinsel anlamda kadın olmak çok zor çalışan olarakta erkek olmak zor ama kadın olmak daha ağır basıyor gibi geldi eşitte diyebiliriz...

0|0
    0|0
  • ikiside kolay

0|0
    0|0
  • Hangi konuda?

0|0
    0|0
  • kız olmak

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    47

5 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 55

• Kadın olmaz zor bence

0|0
    0|0
  • Kız elbette.

0|0
    0|0
  • Kadin olmak 😛

0|0
    0|0
  • Erkekler gibi önümdeki uzantı tarafından yönetilmektense, şıkır şıkır istediğim her şeyi giyen kızım. Hem sünnet olamazdım. Korkunç

0|1
    0|0
  • insan olmak zor.

0|1
    0|0
  • Sosyal açıdan bayan olmak daha zor

0|0
    0|0
  • Tabiki kız olmak.. Ağdası var regli var karın agrısı var meme agrısı var aşk acısı var saçı var kaşı var bıyığı var oho

0|2
    0|0
  • ikisinin de kendine göre zorluklari var ^^

0|1
    0|0
  • Genel olarak düşünürsek kız heralde ya bilmiyorum erkekte olabilir ama kız daha ağır bastı sanki kararsız kaldım😒

0|0
    0|0
  • İkisinin de zorlukları var

0|0
    0|0
  • kız.

0|0
    0|0
  • Kız olmak zor

0|0
    0|0
  • Türkiyede Suriyeli olmamak zor insan yerine koyulmuyorsun ve cinsiyet ayırmıyorlar

0|0
    0|0
  • Insan kalabilmek zor

0|0
    0|0
  • Kizz

0|0
    0|0
  • Bu ülkede kadın olmak daha zor kimse boşu boşuna muhalefet yapmasın.

0|1
    0|0
  • Türkiyedeyse eğer, hiç şüphesiz kız olmak

0|1
    0|0
  • Kiz olmak

0|0
    0|0
  • Adam olmak zor müessese

0|0
    0|0
  • Kız olmak daha zor

0|0
    0|0
  • Kız olmak zor

0|0
    0|0
  • ikiside

0|0
    0|0
  • Ikisininde zorluklari var

0|0
    0|0
  • Hiç erkek olmadığım için bileneyecgim falan

0|0
    0|0
  • Erkek

0|0
    0|0
  • Kadın olmak tabii ki!! Erkeklerin ağda derdi yok, regl derdi yok...

0|0
    0|0
  • Türkiyede kadın olmak zor

0|0
    0|0
  • Erkek

0|0
    0|0
  • kadın olmak zor

0|0
    0|0
  • Yasadiklarina göre degisiyor ama genel olarak kadin olmak zor