Evlilik sözleşmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evlilik sözleşmesi yapanların gerçek anlamda birbirlerini sevmediklerine ilerde evliliklerinde sorunlar çıkacağına inanıyorum ya siz?

1|1
32|23

En İyi Kız Görüşü

• ilişkide mantığın aşka galebe çaldığını gösterir bir belgedir... eşler, demek ki gözü kör halde birbirlerine aşık değildir ki evliliğe aşkla kurulmuş, sonsuza dek sürecek sevgi dolu bir hayat olarak değil de mantık çerçevesinde, bir gün sona erebilecek bir kurum olarak bakmaktadırlar... sevdikleri insanla güven üzerine bir ilişki kurmaktansa, en başında onun da kusurları olan bir insan olduğunu kabullenip gardlarını alıp öyle evlenmeyi seçmişlerdir... sevdigim kisi gittikten sonra parayı pulu neyliyeyim dememektedirler...

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Evlilik sözleşmesi bu ülkenin aile yapısının ne kadar deforme olduğunun kanıtıdır. Yazıklar olsun denir başka bişey değil.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 31

• Sözleşme ; arada ciddi bir aşk varsa imzalanır geçilir. Güvenmenin bir göstergesidir. Erkek olsaydım bende yapmak isterdim ! Onca yıl çalışmışım. Bana kazık atacaksa başına gelecekleri bilmeli. Şahsen bana da teklif edilse , aşıksam güveniyorumdur. Büyütmem imzalar geçerim. Gereksiz gurur yapmaya gerek yok. Herkes haddini bilir o Zaman.

0|1
    0|0
  • Aslında en dürüstü keşke evliliğin şartı olsa.. Çünkü herkes çıkarcı oldu artık.. Evlenirken maddi olarak mantık aramazlar bu sözleşme olsa. İnsanlar çıkar için değile gerçekten sevdiği için evlense keşke..

0|1
    0|0
    • Keşke öyle olsa ama çıkar meselesine dondu yok zengin bir koca bulup günü mu gün edeyim yok zengin bir kız bulayım

• Aynen ve malesef...

• gereksiz. Bir birini sevmeyen insanlar sözleşme yapar.

0|1
    0|0
  • Dile gelmesi bile ayrılık sebebi. Doğru bulmuyorum ben.

0|1
    0|0
  • Bana güvenmeyen adamla evlenmek ki zaten benle evlilik düşünmesi mallik

0|1
    0|0
  • Bence çok sacma soyadinin altina aliyosun yediginiz ictiginiz bir oluyo ama miras mal mulku bolusuyosun sacma ya

0|1
    0|0
  • Eger eslerin birinin cok fazla mali mulku varsa ya da evlenip ayrilmis cocuklari varsa onlarin hakkini yeni bir ese gecirmek istemez

0|0
    0|0
  • Bende öyle düşünüyorum garantiye almak isteyebilirsin yani neyse ne ama sonuçta bu ona güvenmediğin anlamına gelir yani 1 gram bile güvensizlik varsa o iş yürümez evlilik sevgi güven aşk üzerine kurulur

0|1
    0|0
  • Saçma

0|1
    0|0
  • Sacmaliktan ibaret

0|0
    0|0
  • çok saçma
    madem inanmıyorsun güvenmiyorsun o zaman niye evleniyorsun

0|1
    0|0
  • Cok saçma

0|0
    0|0
  • Bence bir taraf Zenginse bir taraf fakirse evlilik sözleşmesi sayesinde para da gözü olup olmadığı anlasilir

0|0
    0|0
  • zorunda kaldıysam yapabilirim veya buralardan gitmek için herkes karı koca sanak ama anlaşma yapcaksınnebilim banada saçma geliyo sm hayat bu belli olmaz

0|0
    0|0
  • Bnce güvensizlik

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • Saçma bişey diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • gereksiz bence

0|0
    0|0
  • Evet oyle

0|0
    0|0
  • Yani bilemedim

0|0
    0|0
  • Bence doğru insanlar değişiyor. Kendini garantiye almak lazım

0|0
    0|0
    • Hiçbir şeyin garantisi yok

• Ben zaten evlenmicemde. Senin aşık olup hayat birleştirdiğin ya da duşunduğun adam gun geliyor oyle bir elin adamı oluyor ki o zaman kimse sesini çıkarmıyor nedense.

• Öylesi Adam değil zaten sende haklısın ne diyebilirim ki ama bu sadece erkeklere has değil kadınlarda yapabiliyor gerçek şu sevgi falan da yalan oldu Rabbim sonumuzu hayr etsin

• Mantıklı

0|0
    0|0
  • Nasil birsey oldugunu anlamis degilim,,

0|0
    0|0
  • Ya ayıp biraz çıkarci gibi ne o

0|0
    0|0
  • Bende öyle

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • Aynen öyle ^^

0|0
    0|0
  • Yaniii gerekirse yapılabilir

0|0
    0|0
  • Samimiyetsiz bir durum..

0|0
    0|0
  • neden bu sözleşmeye ihtiyaç duyulur ki?

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1

Erkekler Ne Diyor 22

• Dile gelmesi yahut akıldan geçirilmesi dahi bence samimiyetsizlik belirtisi.
    Aşk'ta gurur ve hesap yoktur.

0|0
    0|0
  • Hak hukuk diyorsunuz buyurun o halde :) Zenginlerin panik odası gibi bir şey :) Gerçekten sevenler böyle hesaplar peşinde koşmaz. Koşanlar zaten mantık evliliği yapmıştır yine mantık kısmının hakkını vermek için altına imzalarını atıyor. Aşkta mantık olmaz...

0|0
    0|0
  • Benlik değil ama yapana da "aa bunu yapan adam sevmiyordur" gözüyle bakmamız saçma. Adam yıllardır birikim yapıp, boşandıktan sonra zor şartlarda elde ettiği her şeyi kadına kaptırmak istemeyebilir.

0|0
    0|0
  • Bence mantıklı; günümüzde ayrılıklar artı. Her ne kadar sevip evlensek de yarının neler getireceği belli değil.

0|0
    0|0
  • zorunda kaldıysam yapabilirim veya buralardan gitmek için herkes karı koca sanak ama anlaşma yapcaksınnebilim banada saçma geliyo sm hayat bu belli olmaz

0|0
    0|0
  • öyle şeyler yapılmaz efendim.

0|0
    0|0
  • mantıklı gelmiyor pek

0|0
    0|0
  • Aynı şekilde düşünüyoruz. Evlilik sadakat ve güvendir temel olarak. Bunu sözleşmeye dökmek biraz katı saçma bir yaklaşım bence...

0|0
    0|0
  • asla katılmıyorum evlilik sözleşmesi 2 tarafın bence birbirini karşılıksız sevmesinin göstergesidir seven insan zaten paraya mala mülke önem vermez

0|0
    0|0
  • Guvenmiyorsan evlenmenin bir anlami yok..

0|0
    0|0
  • tmk yi okuduhim zamen gerekli ve olmasi gereken..

0|0
    0|0
  • Bence mantıklı en güvenilir insanlar bile değişebiliyor

0|0
    0|0
  • Zengin isen evlilik sözleşmesi mantıklı şimdi benim durumum kotuyken bana bakmayan kız zengin olduğumda bakarsa yani gerekli şart bn olsam evlilik sözleşme si yapardım işine gelirse madem bni sevio bir karşılık beklememeli

0|0
    0|0
  • Evlilik sözleşmesi yapacağına hiç evlenme beraber yaşa dimi ama

0|0
    0|0
  • Saçmalık bence

0|0
    0|0
  • Başlamadan bitecek bir evliliğin sinyali

0|0
    0|0
  • Çok saçma birbirne güvenmeyen insanların yaptığı yapacağı iş gibi gekiyor bana, ben istemem

0|0
    0|0
  • Sözleşmenin maddeleri önemli

0|0
    0|0
  • işim olmaz

0|0
    0|0
  • Saçma

0|0
    0|0
  • cikar iliskisi demek bile hafif kalir , asli gotunu garantiye almak , ayriliktan tirsmamak

0|0
    0|0
  • o ne öyle , Avrupa insan hakları sözleşmesi gibi...

0|0
    0|0
Yükleniyor...