Aşırı akpartili ve dinci bir sülaleye ateist olduğumu nasıl açıklarım?

Öncelikle merhaba. Kendi ailem o kadar olmasa da sülalem koyu akpartili ve dincidir. benim ailem de sülalemle sıkı fıkı olduğu için ister istemez muhattap olmak zorunda kalıyorum. Benim akpartili olmadığımı biliyorlar ve bu konuda bana sürekli baskı yapıyorlar. CHP dinsiz olduğu için chp li olmamam gerektiğini , Atatürk dindar olmadığı için Atatürkçü olmamam gerektiğini Kuranı öğrenmem gerektiğini kapalı olmam gerektiğini ben defalarca istemiyorum desem de söyleyip duruyorlar ama bilmiyorlar ki ben ateistim. Eğer bunu onlara açıklarsam çok büyük bir tepki alacağımı biliyorum hatta psikolojim bile bozulabilir. ama açıklamazsam da bu baskıların devam edeceğinden adım gibi eminim. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

0|0
6|18

En İyi Erkek Görüşü

• Seni tebrik ederim böyle bir sülalede yaşayıp açık fikirli olabildiğin için. Bana sorarsan onlara söyleme çünkü sana bir şey katmaz seni daha az severler. Ama onları aydınltabileceğine inanıyorsan söyle.

1|0
    0|0
    • Onları aydınlatmak imkansız. İnançlarının içinde o kadar boğulmuşlar ki. Cok fazla tepki alacağıma adım gibi eminim konuşmama izin bile vermeyecekler hatta. Daha az sevmeleri umrumda olmaz hatta benimle muhattabı kesmeleri müthiş bir karar olur aslında ama onlar kesse kendi ailem baskı yapacak

• Allah ne muradın varsa versin mümin sağol:}

• Ben teşekkür ederim:)

Erkekler Ne Diyor 17

• Açıklamak zorunda değilsin, karşında seni anlamak yerine değiştirmeye çalışan insanlar varsa dil döktüğün her zaman boşa akıp giden zaman demektir. Ayrıca siyasetin içinde dinin işi ne ya? Neemiş chp dinsizmiş, akpliler 10 numara 8 yıldız insanlar zaten çocuk tecavüzcüleri, oruç tutmayanı dövme, erken yaşta çocuk evlendirme, kafa kesme bunlar hep chp nin oyunu zaten hey allam. Teknolojiye, bilime, ilime vermemiz gereken aklı dinle yıkadık, din Allah ile insan arasında bunu bir anlayamadılar, lafa gelincede hoşgörü dini sokayım öyle hoşgörüye. Bol şans şimdiden, akpliler kendi fikirlerini başkalarından üstün tuttuğu için senin görüşlerine saygı duymayan bir çevreyle karşı karşıyasın, ben derim ki kimseyi umursama ne derlerse desinler yeter ki başkalarına göre şekil almadan hayatını yaşa

0|0
    0|0
  • Bence açıklama. Ben de sana benzer bir durumdayım. Hoş karşılamazlar. Uzak durmaya çalış. Fazla muhatap olma. Ben öyle yapıyorum. ;)

1|0
    0|0
  • baştan sona hatalarla dolu bır bakış acısı. ben namaz kılmam oruç tutmam hacca gıtmem dıncı bırı degılım ancak dınsız de degılım ancak akp ye sıcağım fakat bu dını bakış acısınla alakalı degıl. annem dını bütün bır kadındır ancak chp lıdır. ben akp ye sadece bızı daha omurgalı temsıl edebıldıgı ıcın yanı chp ya da dıgerlerıne göre daha dık durusu var. şimdi çıkar chp lının bırı akp şöyle böyle chp şöyle böyle başlamasın herseye gayet hakım bırıyım bılgı anlamında. gelelim senın durumuna ateıst olman şahsı tercıhın bunu kimseyle paylaşman gerekmiyor senın vıcadanı ruhanı durumun bırak sende kalsın bana da cogu kımse akp ye sıcağım dıye dıncı sanar aslında alakam yok ataturkcuyum ancak chp mılyar oyum olsa bırını atmam. kısacası bazı şeyler herzaman söylenmesı gerekmiyor. bırak sende kalsın. dinci olanda ateıst olanda en son aynı yere girecek 1 metre toprağa.

0|0
    0|0
    • Öyle ama bana kuran okumamı falan söylüyorlar. Ben bu durumda istemiyorum dediğimde nedenini soruyorlar. Ben bu durumda kem kum etmek yerine özgürce inanmıyorum demek istiyorum.

• eger aılen aşırı dınıne bağlıysa bu onlarda san akarsı keskın tavırlar almalarını saglayabılır. polıtık olmak gereklı. şöyle düşün siyasetcılerı tv de ızlıyorsun dımı. ortama duruma şekle göre hal takınmak. ınsanlarla restleşmek hele aılenle ıyı mantık degıl yarın öbürgün evlenirken ona göre bır eş secersın rahat olursun. anenler oku derse okuyuverırsın ben buyuk kıtapları okudum ıcergıı dını ıcerık degıl zaten sana tavsıyem turkce mealını bul oku herhangı bır kaybın yok. gazete kıtap okumuyormusun. anne babalar hasssa olur uzülerler başka yere cekerler kurarlar ıcıne seytan gırmış derler derlerde derler yanı ;) anahtar kelıme oku yanı zekı akıllı ol durumu göre pozısyon al

• Her ne olursa olsun kimse siyaset ve dinden dolayi fikir ayrisiklari yasadigi icin akrabalik iliskilerini kesmemeli. Onlar sana saygi duymali sende onlara. Chp ve ateist olmana gelince kendi secimin ama iyicene sorgula derim. Ayni sekilde akp ve dindar olanda iyicene sorgulamali. Sorgulamayan bir muslumanin sorguluyan bir ateisten oldugunu dusunmuyorum bazilari ne kadar inaniyorum desede aslinda gercek Canada inanmiyor. Zaten sorgulayan ateist yari muslumandir. La ilahe kavramini kabul ediyordur ama illallah demeside gerekir.

0|1
    0|0
    • Ben çok araştırdım bu konuyu. Inanclarimdan eminim

• Allah'in 1400 once dunya indirdigi kitapla zaten kanitliyor, evet ben kanitlanmamis teorilere inanmam ama bilim benim kitabimdaki bilimsel seyleri dogruluyorsa inancim dahada artar ki bilim 80% zaten kanitliyor geri kalan 20% kisim icinde aksine bir ispat yok ileri seviyede teknoloji yok henuz kanitlana bilmesi icin.

Eger onyargisiz bir insansan ve farkli fikirlere aciksan bu videoyu basindan sonuna kadar izlemeni tavsiye ederim sana daha iyi acikliyacakdir ki kendinde bizzat kuranda bakabilirsin dogruluguna. Benim amacim zaten seni dusundurmek. Dunyada yokdan var olan hic birsey bugune kadar ispatlanamamistir. Sence birsey yoktan var olabilirmi? Lutfen video'yu izle cevap verirsen sevinirim bu soruma. Eger cok uzerine gitmissemde kusura bakma amacim senin inancini felan degistirmek degil sadece bir bakis acisi farkli gorus bildirmek.

• Açıkçası ne söylersen söyle anlamazlar kendi ekonomik özgürlüğü kazanıp uzaklaş en iyisi

0|0
    0|0
  • açıklayamazsın

0|0
    0|0
  • Sen cehennemde yanarken ben cennette hurilerle akşama kadar takılıcaz. bunu bilmek bile insanı rahatlatıyo!

0|0
    0|0
  • çok iyi anlaşırsınız onlar münafık dinle falan alakaları yok ama mesele tüm ülkenin dinden imandan haberi yok ondan onlar dindar sanılıyor ulan neredeyse her tarafı yakıp yine gözünüzde dindar olacaklar o yüzden siz anlaşırsınız :)))))

0|0
    0|0
  • Hey bende inanç sahibi biri değilim, çevremde yobaz yok şanslıyım.

0|0
    0|0
  • Doverz senı

0|0
    0|0
  • olur böyle ya

0|0
    0|0
  • Öl ya

0|0
    0|0
  • Video çek kendini anlat. İntihar et ver izlesinler

0|0
    0|0
    • Onlar kim de onlar için kendi canıma kıyayım yahu

• yakarlar seni tabi paran varsa tapadabilirler öyle ince bir çizgi :)

0|0
    0|0
  • Özelden konuşalım benzer durumu biliyorum

0|0
    0|0
  • Bari deistim de. Allaha inancın olsun.

0|0
    0|0
  • Açıklasanda baskı duyucaksın, bazen ne olursak olalım bazı şeylere göz yummak zorundayız.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• açıklama. ama onlara en sonunda sert bir üslupla buna siz karışamazsınız. ben size karışıyor muyum. size ne benden. benim fikirlerim var beynim var. sizinle aynı düşünmek zorunda değilim dersin. sırf dini olduğu için akp yi tutan inanlardan yıkılacak bu dünya. atatürk bu ülke için neler yaptı ama nankörlük çok fazla. bu kafayla fazla yaşamazlar. yaşarken de yaşatmıyorlar aten başkalarını.

1|0
    0|0
    • Bunu kaç kere dedim bir bilsen

• açıklamanı istemem açıkçası çünkü bu kafada insanların sana ne yapabileceklerini düşünüyorum yani. araba falan çarpsa sana ölümünü izlerler heralde. ateistsin diye. o yüzden yapma. belki o arabayı sana onlar çarparlar. ailene büyük baskı yaparlar bir de daha çok boşver. biraz sabret. okulunu bitir iş hayatına atıl. kendi yaşantını kurduktan sonra bakmazsın yüzlerine ailene de rahatsız olduğunu söylersinç işlerim var diyip kaçarsın. bu yüzden üniversiteyi mümkünse dışarıda oku ve iş hayatına başla. o zaman onları pek umursamicaksın

• Tüm aileyi bir araya topla ve onlara ben yetişkin olgun bir insanım kendi doğru ve yanlışlarımı ayırt edebilirim size göre doğru olan bana göre yanlış olabildiği gibi size yanlış gelen bana doğru gelebilir sizinle aynı fikirlerde olmayabilirim ve sizin inandığınız inanıp inanmamak bana kalmış kararıma saygı duymanızı istiyorum ben ateistim de

0|0
    0|0
    • Böyle demek kolay da sonuçları çok fena olacak

• Açıklama boşver

0|0
    0|0
  • Bence aciklamamalisin brn korkardim aciklamaya

0|0
    0|0
  • ha oduna de ha onlara de onu geç ailen o pis ağzına atatürkü almasın.

0|0
    0|0
  • Bir kere chp dinsiz degil. Onu nerenden uydurdun?

0|0
    0|0
Yükleniyor...