Müslümanlık eşittir araplık diye bir anlayış var, ne düşünüyorsunuz?

dünyanın genelinde ve ülkemizde de giderek yayılan bir anlayış bu. aslında müslümanlık arabistanda doğdugu için haklı bir anlayış olabilir. çünkü arapların kültüründen beslenerek doğan bir şey. bilmiyorum yani fikir yürütüyorum.
evet soru şu: müslümanlık deyince araplık mı geliyor aklınıza sizin de yoksa... ?

Güncellemeler:
guncel
g2

1|0
2|20

En İyi Erkek Görüşü

• Evet. Kesinlikle öyle. Türkler orta asyadayken böyle değildi, Talas Savaşını kaybettik sonra araplaştık saçma bişeye dönüştük. Bu iğrenç insanların iğrenç kültürleri bize bulaştı. Keşke o zaman savaşı kazanıp tüm müslümanları yeryüzünden silseydik. Dünya en az 1000 kat daha iyi bir yer olurdu.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 19

• Ben Arapları gram sevmem Ama Müslümanım din dışında gram benzerliğimiz olduğunu düşünmüyorum bizde vicdan var onlarda yok bizde temizlik var onlara da yok bizde fakire destek olma var onlarda aç gözlülük var böyle yüzlerce şeyler sıralamak mümkündür benden uzak Allaha yakın olsun araplar nefret ediyorum

0|0
    0|0
  • bizim gelmiyor ama yurt disinda cidden oyle musluman deyince arap akillarina geliyor arap zannediyorlar zenci diyince afrika ya da yahudi diyince paragoz boyle seyler var dunyada malasef ya da hiristiyan diyince aklina ilk amerika gelir italya falan gelmez

0|0
    0|0
  • Kesinlikle hayir. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed neden Araplarin icine gönderilmistir biliyor musunuz? Cunku yeryuzundd Araplar kadar tehlikeli irk yok. Eger bugun Amerikada muslumanlik baslasaydi Araplar yeryuzunde buyuk savaslar yapip cok ka dökecekti. Peygamberin özellikle arap bölgesinde dogup araplari muslumanlastirmasi tum insanligin faydasina olmustur. Peygamber efendimizin vefatindan sonra muslumanlar hemen 2 cepheye bölunmustur zaten.

0|0
    0|0
    • eski çağlarda en popüler yerleşim yeri mezopotamya ve çin dolaylarıydı ve dinler hep oraya inmiş ne tesadüf.
      Allah ne Amerikaya ne avusturalyaya ne kutuplara din indirmiş. keşfedilmesini bekliyordu heralde

• Zaten katılıyorum dini sorgulamayacaksın hiçbir dini.. Kuran ı 3 Kez Türkçesinden okudum 1 kezde Tevratı. ondan sonra diğerlerini okumaya gerek bile duymadım.
      Ama hasiz sakın Türkçe kuran falan okumayın çok günah Arapça oku geç yeter için de ne yazıyo? boşverrr için rahatlıyor kalbin huzur bıuluyosa gerisi önemli değil.

• @EmreNash Kuranin Arapca okunmaya tesvik edilmesinin sebebi Islamiyetin tek dil uzerine yogunlasmasindan dolayidir. Aksi halde biz camilerde turkce kuran okursak somalide somalice iranda iranca irakta kurtce cok yanlis olur. Karisiklik olur arapca okuyun manasinda söylerler onu. Bir yerde turk ingiliz alman dusun 3 ude musluman. Bu adamlar arapca ayetlerle namaz kilabiliyorken farkli dilden namaz kilinirsa karisiklik olur diye arapcaya tesvik ediliyoruz. Dur tahmin edeyim. Kuranin Turkce meaini okudun ve emin ol yarisindan cogunuda anlamadin. Neden cunku Allah katindaki bilgilerin cogunu bizim aklimiz algilsmaz algilasa bile zamanla. Örnek Kuranda bilimden bahsedilmistir Dunyanin yuvarlak oldugundan mesela. Yumurta denilmistir dunyaya bilim bunu sonradan kesfetmistir. Bana sunu dersen Kurani okudum su yanlis cevaplayabilirim ama Kurani okudum neden bu böyle dersen dinin yapisini hasa Allah in yazdirdiklarini sorgulamis olursun ki bende buna cevap veremem.

• Yanlış bişey araplarıda hiç sevmem dünya üzerinde onlar kadar cahil onlar kadar yönetilmeyi seven özgürlükçü olmayan bir toplum daha yok şuana kadar hep başkaları yönetti halada öyle

0|0
    0|0
  • Ya ben arabistanda yasiyorum neyin kafasi araplik demek igrenclik demek pislik demek okuz ya bunlar insan degil havaalaninda belki 50 dukkan var sarjim bitmis tek tek dolastim 5 dk sarja takayim soforumu aricam itoglitler hic biri vermedi boyle bir insanlar rahat tembel calismaz muslumanlik boyle segil

0|0
    0|0
  • Kuran arap gelenegi degildir
    müslümanlar kuranı degil arap geleneklerini dinleştiriyor
    peygamberin sakalı sacı kakası takkesi
    ayak izi peygamberi putlaştırıyorlar
    Allahın güzel örnek dedigi bir peygamberi toplum putlaştırıyor

0|1
    0|0
  • Cahillikden baska birsey degil. Artik musluman olursan arapci veya arap oluyorsun ama Ingiliz bile musluman olabiliyor. Ben Turk'um ve Islam's inaniyorum. Insanlar irklara gore yargilamayi biraksin bence cok cirkin ve sacma birsey.

0|0
    0|0
  • Tüm Dinler = Araplık
    Araştır bütün peygamberler dinler hep araplara arap yarım adasına inmiş
    ne büyük bir tesadüf...

1|0
    0|0
  • komünizim eşittir rus olmak mı? çok salakça. hristiyanlık da o coğrafyada doğdu ama hrsitan diyince Avrupa ülkeleri geliyor akla?

0|0
    0|0
  • Irkçı söylemler

0|0
    0|0
  • Yani kısmen

0|0
    0|0
  • Yanlış sgjf

0|0
    0|0
  • yanlış anlayış

0|0
    0|0
  • Değil ama insanlarımız müslümanlıkla araplığı aynı şey sanıp araplara özeniyor

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Sence nkdar araboz bal bakayim

0|0
    0|0
  • peygamberimiz bile arap değildi ya neyin kafası bu

0|0
    0|0
  • herkesin kökeni arap tır. mahşerde de arapça konuşulacak.

0|0
    0|0
  • saçma ve yanlış bir düşünce

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Üç büyük din de aynı coğrafyada ortaya çıktı fakat sadece İslam için Arap dini deniliyor. Bence bu yeterli bir açıklama.

0|0
    0|0
Yükleniyor...