Türkiye cumhuriyeti laiklik ile mi yönetilsin şeriat ile mi?

Bana göre gelsin ki adalet yerini bulsun

• Seriat gelsin
    13% (2)38% (9)28% (11)Oy Ver
  • Laiklik devam etsin
    87% (13)62% (15)72% (28)Oy Ver
  • Kararsizim
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer Şeriatın tam anlamıyla uygulanacağını bilsem (Kuranda o konu hakkında cezası neyse ona göre davranılacak şekilde) gelsin derim o zaman ilk önce malum kişiler gider ama şeriatı kendilerine uygulayacaklar kendi çıkarlarını üstün tutmak için uygulayacaklar emin ol o yüzden gelmesini istemiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Seriati dogru uygulayabilecrk olan varsa seriat elbette ama uok misir gibi uygulayacak olan varsa hic gerek yok

0|1
    0|0
  • Adalet ile yönetilmesi kafi.
    Şu an en büyük temennim bu.

0|1
    0|0
    • Biri Şu an gelse özur diliyorm sana nahos birsey yapsa 5 sene ceza almasiylami rahat edersin asilmasiylami?

• laiklik yok ki şu an devam da etsin

0|0
    0|0
  • Sıkıldım ben valla yıkalım gitsin bunla mı urascaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bugun laik sistem yuzunden bu ülkede adalet yok. Ve öyle dinden yokaun bir toplum olmuşuz ki insan adaletini Allahin kanununa tercih ediyoruz. Laiklikmis. Bugun bukadar katil cani tecevuzcu hirsiz varsa laik sistemin olmayan adaletinden hukukundandir

1|1
    0|0
  • Laiklik, çocuklarımızın Ensar karanlığından kurtulmasıdır.
    Laiklik, kadınların özgürlüğüdür.
    Laiklik, dinin siyasal alana taşınarak sömürünün, yolsuzluğun örtüsü haline getirilmesine son verilmesidir.
    Laiklik, din ve mezhep ayrımlarının sona ermesidir, birlikte yaşamdır.

Bugün laiklik olmayan , Hilafet - Saltanet rejimi ile yönetilen Ortadoğu bölgesinde kan gövdeyi götürürken , laikliğin anayasadan çıkarılmasını önermek , düşünmek iç savaşa davettir.

2|1
    0|0
    • Oamnli șeriatla yönetildi. 17 millet bir arada daha hosgoruluydu simdiki laikle yoneyilen 7-8 milletten. Bugun 7-8 millet birbirini yiyecek nerseyse. Çunku laikler daima asidir laiklik dinsizliktir kadinlarin gotunu basini acmasini ahlaktan uzaklamasina sebebtir. Veledi zinanin cogalmasidir

• @heygeorgegrg bende laikim deyip her bir halti bildigini sananlardan nefret ediyorum

• @Marmoulek Her haltı bildiğimi nereden çıkarttın? Adam belki ateist? Dinsiz olmak kötü bir insan olmak anlamına gelmezki. Sana göre mini etek giymek haram belki ona göre normal bir şey? İnsanların tercihlerine saygı duymayı öğrenmelisin. Kimse sen öyle diyorsun diye yaptığı şeyleri değiştirmek zorunda değil. Dünya senin etrafında dönmüyor.

• Türkiye de şeriatta olsa adaletin olacagina inanmiyorum. Zenginlere ayricalik olacak bu kacinilmaz. ya da torpilli olanlara farkli adalet olur. Türkiye de adalet sistemi yol bu bir gerçek. Şeriat değil Yüce Allah peygamber gondersede gelse duzelmez bu adaletsizlik

0|0
    0|0
  • Laiklik tabiki sorman hata.

0|0
    0|0
  • Ülkenin Nerdeyse Cogu Kafir Dinle Alakası Yok Allah Filan Umurlarında Degil
    Müslüman Olduklarını Söylüyorlar Allahın Yasakladıklarını
    Dogal Diyip Geçen Kafalar
    Böyle Kalsın Cehennem Dolsun

0|0
    0|0
  • Kimlerle yaşıyoruz şu ülkede ya ne kadar çok gereksiz insan var