Hesabı kızların ödemesi neden ayıplanır?

Hayır yani nedir böyle saçmalıkmı olur #BrotherHayastan

0|1
20|62

En İyi Erkek Görüşü

• çünkü davet etmek erkeğin görevidir.. kadın önemsendiğini kendini ilgide olduğunu hissetmeli.. bu bir hem incelik hemde karşı tarafa güzel bir izlenim bırakır.. amaç sadece yemek değil.. bu aynı zamanda zerafet ve nezaket anlamı taşır.. eğer bir davette erkek kadına hesap ödetiyorsa o kadrın bir daha o erkekle asla bir daha yemeğe çıkmasın...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çok saçma, ben öderim.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 61

• Türkiye de kalıplaşmış cümlelerin dışına çıkınca ayiplanir.. Böyle karışık bir ülkeyiz. djsj

2|1
    0|0
  • Bilmiyom denemek lazım gel yemek ismarla bana ode ayipmi değilmi test etmiş oluruz ;)

1|0
    0|0
    • bana bak güney diyarbakırlı :D kuzeye geçtiğini duymayayım

• Kürek Kadar Amed yazmışsın :D ve eski mütttefiğimsin yakın birarkadaşında vardı

• He hatirladim #tirisi ;) he ya ben güneyde kalmayı tercih ediyorum kesinlikle haklisin ayıp değildir ;)

• Bu aslında kültürel bir durum. Bundan 50-60 yıl öncesinde örneğin kadınlar evden sorumluydu. Bir maddi geliri yoktu. Bu durumda da dışarıya çıkıldığında maddi bağımsızlığı olan, bir diğer deyişle para gücünü elinde bulunduran erkek olduğundan hesap ödeme işi ona aitti. Ama günümüzde kadınların da büyük çoğunluğunun (özellikle genç neslin) maddi geliri olduğundan artık önemi kalmadı. Yalnızca erkekliği hesap ödemek sanan ama kadına değer vermeyen bir kesim hesap ödemek benim işim diyip duruyor. Diğer yönlerden yetemiyorum bari para konusunda iyi diye düşünsün diyor.
    Ayıp falan değil yani. İstisna olarak şunu söyleyebilirim, yine eskiden olduğu gibi kadının bir maddi geliri yok erkeğin varsa erkeğin ödemesi normaldir.

0|0
    0|0
  • Nerde öyle hatunlar..

1|0
    0|0
    • belkı karşı tarafın maddi sıkıntısı fılan var ödetmemek gerekır erkeklere kımın maddi gücü iyiyse o ödesin

• Benden zengin, ne sıkıntısı

• HIMYM'nin geçenki bölümlerinde Ted abimiz 2 kızla falan çıkıyodu. bir tanesinin biçok huyu kendisine göreydi yani tam aradığı kişiydi nerdeyse. Ama diğeri hiçbir ortak yönü olmamasına rağmen sadece hesabı ödemişti. Sırf o kadın hesabı ödedi diye tüm bölüm iki kızı karşılaştırıyodu. O aklıma geldi. Yani himym bile böyle yorumlamışsa bilemicem :D

1|0
    0|0
  • Sevgilimle böyle küçük şeyleri tartışmak yerine ne zaman evleneceğimizi kaç çocuk yapacağımızı tartışmayı tercih ederim parası olan ödesin hesabı bu kadar basit

1|0
    0|0
    • :D editör olamadıma bağlayasım gelıyor senı gorunce

• Olabilir siyaset konusunda tarafsız bence istiyolar ama saçma bence insanlar kendi görüşlerini anlatabilmeli adı üstünde Bence yazıyoruz

• onlardan taraf yazsaydım olurdum kesin :D

• Biz sevgilimle. esit ödüyoruz ama o sehir disindan okumaya buraya geldigi icin bazi seylerde ben ödüyorum o kadarlikta olsun minikim o benim 😊

1|0
    0|0
  • Erkek kendini güçsüz hisseder kız öderse yanişahsen öyle

1|0
    0|0
  • Ne biliyim para kazanmıyosa napabilir ki bir erkek ayıp değil mi o adama? İnsan erkekliğinden utanır. Ama karsımdakinin bir mesleği varsa sıkıntı yapmazdım.

1|0
    0|0
  • Güzel bayanlar asla cüzdan taşımazlar , çünkü hiçbir zaman onlara hesap ödetilmez..
    Bu kanunlaşmış bir centilmenliktir TÜRK erkeklerinde..
    Tek kaşların idrak edemiyceği zerafet düzeyidir..!

0|0
    0|0
  • Bana yemek ısmarlada pişman edeyim 😂

1|0
    0|0
  • saçma geliyor ortaklaşa ödenmeli

1|0
    0|0
  • ya nice kızlar var erkegin elini cebine attırmıyor
    hesap ödeme ile erkek olunmuyor

1|0
    0|0
  • Yanlış hatırlamıyorsam italya da bir restoranta gitmiştik 2 kız 2 erkek, girişte bize yeşil renkte kartlar verdiler. herkes çıkışta o kartlarla kendi hesabını ödemek durumunda kaldı. Bu restoranın sahipleri almandı. Özetle alman hesabı en iyisi.

1|0
    0|0
  • Odunluktur kızlara ödetmek. Doğru olmuyor ya. Naber kız odun 😂

1|0
    0|0
  • ödemesi ayıplanmaz da ödediğinde günü gelince "hesabı bile bana ödettirdin cimri adam derler"

1|0
    0|0
  • Senin hesabı sen öde

1|0
    0|0
  • Erkek taş taşır gene para kazanır kadının parası cebinde dursun

1|0
    0|0
    • Babamın parası :DSAS

• Onu demek istemedim neden olduğunu açıklamak istedim yani erkek adam her işi yapar bir şekilde parayı bulur ama kadın her işi yapamaz herkese gidemez onun için böyledir bu

• Odeyebılırsın

1|0
    0|0
  • Sevgilims3 bende odetmem... ama arkadassak alman hesabi

1|0
    0|0
  • kişilik, karakter, örf, meselesi ben benim masamda oturan bir hatunun hesap ödemeye kalkışmasını kendime hakaret kabul ediyorum :) çevremdekiler de ona göre davranıyor ;)

0|0
    0|0
  • sevmem ödetmem

1|0
    0|0
  • hesabını ödeyen kız mı? yılda bir görüyorum böyle kızı

1|0
    0|0
    • Maddi gücü olanKız ödemıyorsa bu saçmalık bence

• maddi gücü olmayıpta geldiği zaman prensesler gibi gezmek pahalı şeyleri tercih eden kızlarda açıkcası şu zamanda sponsoru olmadan bir kız dışarı çıkmıyor

• Bence odeyebilirsiniz.
    Odeme taraftari değilim zaten 😂

1|0
    0|0
  • Gecen kiz arkadasa ode dedim cebinden mark cikardi ya hayat size guzel

1|0
    0|0
  • Bence ayıplanmaması lazım. He tabi ki de bütün hesabı kıza gömmeyelim Alman hesabı candır :)

1|0
    0|0
  • ben bunu kendıme yediremem

1|0
    0|0
  • Süregelmiş büyük yanlışlardan biri bnce :)))

1|0
    0|0
  • Çok ayıp çok.

1|0
    0|0
  • Sana hesap ödetmem mesela.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    31

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 19

• Yaa bizim erkeklerde boyle comertlikde var benim yanimda bayan hesap odeyemez:) ne alaka ben oduyorum vallahi :)

1|0
    0|0
  • Ben iki tarafin esit odemesinden yanayim
    . Bazen bir iki defa karsi tarafi idare edersin ama genelde esitlik olmalı. buna cinsiyetci yaklasmalar yapmamak gerekir. Kimse kimsenin yedigini odemek zorunda degil

1|2
    0|0
  • Ben yapıyorum valla istedikleri kadar ayıplasınlar

1|1
    0|0
  • Asla ama asla odetmem karsimdakine oyle bir hata yaparsa ceker giderim

1|0
    0|0
  • Bende ayıplarım 😄

1|0
    0|0
  • aynen ya deliriyorum çok saçma. ben başkasının cebinden yemek zorunda mıyım arkadaş

1|1
    0|0
  • Ben de ödüyorum aksi takdirde rahatsız oluyorum durumdan

1|2
    0|0
  • Kompleksleri var bazı erkeklerin

1|0
    0|0
  • Aynen ya en kıl olduğum şeylerden biri erkek arkadaşımın bana ödettirmemesiydi

1|0
    0|0
  • ayıp değil hesap paraya bakar

1|0
    0|0
  • Almab usulu en iyisi bence ama nezaketen bir seyler ismarlanabilir. KARSIKLIKLI

1|0
    0|0
  • toplumdaki ataerkil bakıştan dolayı

1|0
    0|0
  • Bence de acayip saçma

1|0
    0|0
  • Sürekli kakalanıyorsa hesap onda sıkıntı var ama arada ödenir tabi hani Kadın erkek eşittik ;))

0|0
    0|0
  • Bu durum acayip saçma cidden.

0|0
    0|0
  • ayiplanmiyor. ama erkek odemeli

0|0
    0|0
  • Erkeğin parası olur veya olmaz. Kızda kendi zıkkımlandığını ödesin bir zahmet

0|0
    0|0
  • Yok valla ben öderim o nedir öyle ayıp falan anlamam ben 🙅

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...