'Saygı' hayatınızda ne kadar önemlidir?

Evet Sevgili KS'canlar.
Öncelikle Herkese Hayırlı Bayramlar.

Biraz önce yaşadığım bir olay üzerine aklıma takılan bir soruyu yöneltmek istedim

Benim fikrim A. Karşımdaki insanın ise fikri B
Ben o insanla dalaşmayayım diye fikirlerimizi zıt olduğu konuyu açmıyorum. Açılırsa da kötülüğe bişey söylemiyorum.
Lakin karşımdaki insan bunun tam tersini yapıyor.

Bu saygısızlık değil de nedir?
Fikirlerin ne olduğu önemli değil.

Böyle durumlar karşısında tepkiniz ne olur?

1|1
22|36

En İyi Erkek Görüşü

• Vallaha yaş ilerledikçe bu saygı olayı olmazsa olmazı oluyor işin. En ufak saygısızlığı kaldıramıyorum. O yüzden çevrem çok küçüldü. Daha evvel 10'larca kişi ile görüşürken şimdi bir elin parmakları kadar kişi ile görüşüyorum. Öncelikle her fikri tartışabilirim, tartışmasını bilenle çünkü tartışmak benim için kavga etmek, ego şovu veya kendi fikrimi %100 karşı tarafa kabul ettireceğim anlamına gelmiyor. Tartışma benim için öğrenmek, öğretmek, paylaşmak, ortak çözüm bulmak, hayatı daha kolaylaştırmak anlamları taşır.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• tepkim - Once senin gibi davranirdim.. Alttan alirdim. Ama bu durumdan rahatsiz olmaya baslamis olursam. Baaaakkk guzeelll kardesim... :D gibi bir konusma yapardim.. haha yani soyle derdim.. ayni fikirde olmamiz gerekmiyor olmadigimizda ben boyle yapiyorum alttan aliyorum ama sen surekli kotuluge bisey soyluyorsun ve ben bu durumdan rahatsiz oluyorum diye belirtmis olurdum.. bu soylediklerimden durum hala ayni devam ediyorsa gorusmeyi keserdim.. ama tabi karsindaki kisi kim nasil bir iliskidesiniz bilemedim icin bisey diyemem gorusmeme konusunda :))))

0|0
    0|0
    • Normal vatandaş.
      Alttan almak yaramıyor. İlla üstünlük kuracaksın :))

Erkekler Ne Diyor 35

• "Cevab'ül ahmak essükut.."
    Ahmaklara en güzel cevap sükuttur.. düsturunu kullanırım..

ya da uzatmamak için "Haklısın (!)" der, ladı ağzına sokarım.. ;)

#Vesselam

2|0
    0|0
  • Haftalarca aç olan bir cocuk icin pirzolanın önemi neyse benim için saygı da aynı sekildedir.

1|0
    0|0
  • Valla en önemli seylerden biri benim icin. Büyüklere karsi veya kucuklere karsi saygisiz insanlar kendini daha ustun labali konusur boyle milleti kucuk dusurmeye calisan kisiler

1|0
    0|0
  • sakaryalımmm :) bayramın mübarek olsun hayırsız insan bir mesaj fırlatır mesaj kutumda mesajın yok saygı nerde? saygı kalmamış hiç yazık :D

0|0
    0|0
  • iyi bayramlar...

1|0
    0|0
  • Ben genellikle konuşmam çünkü karşımdaki insan hem salak hemde saygı lafının anlamını bilmiyor ben kim olursa olsun her zaman saygılıyım adam gibi konuştuğu sürece

1|0
    0|0
    • Benimde sıkıntım burada.

• Deymezde abuk sabuk haraket yapınca insan sinirleniyor çoçuk gibi haraketler felan eşşek kadar adamlar hala salaklık peşindeler o yüzden uzak olmayı bir daha görmemeye çalışıyorum

• neredeyse her fikre saygım var 😶

1|0
    0|0
  • neredeyse herseyden cok

1|0
    0|0
  • Baya.

1|0
    0|0
  • En basta gelir degismez

1|0
    0|0
  • Saygıyı en önemli yere koyarım herzaman. İlk sıralardadır her zaman benim için.

1|0
    0|0
  • ya fazla tepki veririm ya da hiç konusmam

1|0
    0|0
  • İlk 5 e girer

1|0
    0|0
  • Saygi cok onemli tabbi

1|0
    0|0
  • önemlidir bayağı

0|0
    0|0
  • Saygı Çok önemli... Sevgisizde olmaz

1|0
    0|0
  • anlayışlı olmak çok önemlidir eğer karşımdaki insanda anlayış görmesem pek muhatap olmam..

1|0
    0|0
  • Çok fazla

1|0
    0|0
  • Cokk

1|0
    0|0
  • Kimseden saygı beklemiyorum zaten. Çünkü herkesin yakındığı bir olaysa demek ki daha çözümü bulunmadı

0|0
    0|0
  • SAYGI her konunun bası aile iş aşk evlilik vs vs Saygı yoksa bende yokum kısacası ben de bu

1|0
    0|0
  • benim için olmazsa olmazıdır kesinlikle herkese karşı

1|0
    0|0
  • ona saygı duyarım her daima.. ben..
    ama bana saygı duymayanada asla saygı duymam

0|0
    0|0
  • Oldukca cok

1|0
    0|0
  • saygı benim hayatımdır. yaptıklarımdan dolayı kimseye hesap vermem ama saygı beklerim

1|0
    0|0
  • Önem listemin üst sıralarında gelir..

1|0
    0|0
  • saygı önemli. saygısız birini sert şekilde uyarırım

1|0
    0|0
  • Öyle durumlarda tekim hiç değişmez. Karşımdaki dalga geçerek bile konuşsa ciddi bir şekilde devam ediyorum. En sonunda pes ediyorlar.

0|0
    0|0
  • Saygı önemliymiş-miş-miş. Ulan o kıcı kırık sevgililerinizden korktuğunuz kadar yaradandan korkmayan sizlersiniz , ne saygısı? Hepinizin ateşi bol olsun.

0|0
    0|0
  • Bir bahane uydurup oradan uzaklaşmak en mantıklı yol bence yazdıklarını okurken bir an iki karşıt görüşlü bireyin siyaset konusunda tartışması canlandı gözümün önünde kaç oradan :)

0|0
    0|0
    • Kaçtım. Hemde ilişiğimi keserek :D

• İlk başta sorun etmedim. Baktım alakasız konuya bağlayıp laf sokmaya başladı o zaman onu uyardım. Ama baktım devam ediyor ilişiği kestim bende..

• En iyisini yapmışsın uğraşmaya değmez bence de ;)

• Erkekler Devam
    5

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 21

• çok önemlidir.

1|0
    0|0
  • Her zaman saygı çerçevesinde nazikce konuşurum laftan anlayan biriyse inceden verdiğim mesajı anlar zaten.
    Ama bazıları ne söylersen söyle anlamıyor.
    İma ediyorsun yine anlamıyor. Susarım ve onu kendi iç dünyasında bırakırım bocalayıp dursun.
    Hiç sesimi yükseltip de kendimden taviz vermem 😉

0|1
    0|0
  • Susarım

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum bazen her şeye saygılıyım, bazen tahammül edemiyorum. Kendimi tanımıyorum artık.

1|0
    0|0
  • susuyorum genelde öyle kişiler tartışma çıkarıp kendilerini kanıtlama çabasından vazgeçmiyorlar sana doğru gelen benim yanlışım belki herkes herkes gibi düşünmek zorunda değil..

1|1
    0|0
  • saygı olmadan asla

1|0
    0|0
  • Herkes aynı şeyi düşünmek zorunda değil seviyeli tartışırsın baktın olmuyor sen orda mutlu ben burda mutlu dersin olur bitr

1|0
    0|0
  • Kimseyi sevmiyorum ama saygı duyuyorum

1|0
    0|0
  • Saygı her şeyden önemlidir benim için.

1|0
    0|0
  • Her seyden önemli

1|0
    0|0
  • Fazla onemi yok aslında

1|0
    0|0
  • Saygı çok önemli karşılıklı olursa daha güzel olur sen doğru olani yapiyosun

1|0
    0|0
  • Bana göre saygı hak edilir. Bende hakedene gösteririm.

1|0
    0|0
  • Onemli😕

1|0
    0|0
  • Saygıyı aşmak için uğraşanları istisna saymak lazım.

1|0
    0|0
  • Cok onemli

1|0
    0|0
  • Saygi olmazsa olmaz

1|0
    0|0
  • Her sey den cok daha onemli

1|0
    0|0
  • Çoookk