Suriyelilere Vatandaşlık Verilmeli mi?

Suriyelilere Vatandaşlık Verilmeli mi?
Evet arkadaşlar Burada yapılan bir anketi burada paylaşmak istedim yazılanların çoğunda haklı arkadaş bunlara ek olarak bu gün bayram tatilimin son günü gidip fuarda eğleneyim dedim tramvaya bindim koltuklar komple suriyeli indim çimler gölgeler komple suriyeli, bişeye bineyim dedim suriyelilerden sıra gelmiyor önüme atıp para isteyen kalabalıkta konuşulan dil komple suriyeli kendi ülkemde turist oldum hayatı şu an itibarı ile zora sokan suriyeliler vatandaş olunca neler yapar. Taciz tecavuz ve hırsızlık bunların bir çoğunu kendim görüp duydum çalıştığım yerde gözümün önünde hırsızlık yapan suriyeli açız diyorlar tutup ekmek çal güzel kardeşim makinadan ne istiyosun daha denecek çok söz var sözü site bırakıyorum.

• Hayır Sakın
    81% (17)65% (17)72% (34)Oy Ver
  • Evet Tabiki
    0% (0)15% (4)9% (4)Oy Ver
  • Yardıma Evet Vatandaşlığa Hayır
    19% (4)20% (5)19% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Aslına bakarsan suriyelilere değil bize türk vatandaşlığı verilmeli kendi ülkemizde vatandaşlık haklarından yararlanamayan türklerdir. Herkes kolayını bulmuş ağlamayana meme yok hesabı her şeyde devlet bize baksın diyorlar

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

• Biz o kadar calisalim gecemizi gunduzumuzu bir tutup uykumuzdan olalim. Ailemiz daha da iyi olmamiz için o kadar para versin özel dersler alalim. dershanelere gidelim. Millet gezip tozarken hafta sonu kurslara gidelim. Tatilimizde hep calisalim iyi bir yer cikaralim/cikarmayalim
    Suriyeliler gelsin. Sinavsiz üniversiteye gitsinler meslek sahibi edinsinler oh ne güzel
    Adalet mi bu ya 😠

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Biz Türk vatandaşı olarak yıllarca avrupada yaşamak için vatandaşlığını ala bilmek için hep çabalamışız çogu insanımızın vatandaşlığı ya kabul edilmiştir ya da edilmemiştir çünkü türk olduğumuz için zorluklar çıkartılmıştır ama bir suriyeli kendi topraklarımızda vatanımızda vatandaşlığını kolaylıkla ala bilmekte hani derler suriyeliler durumları iyi değil yoksullar hele bir gidin de mersinde istanbulun diğer semptelerindeki zengin yaşantılarına bakın bizler onlardan daha yoksuluz gün gelecek kendi ülkemizde yabancılaşacağız

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ülkenin adınıda suriye koysunlar sonra kendi ülkemizde dışlanalım... devlet neyin peşinde henüz anlamış değilimm !! sonrada suriyeliler ağır gelir tayyibe polemik çıkartır olay bu amaç sorun yaratmak

0|0
    0|0
    • en basıtı otobuste yer bulamadım valla bugun sıcakta bekledim hep dolu arapca konusan tiplerinden belli mk fuarlarda orda burda fink atıyorlar

• Aynen ortalıkta gezmeleri beni sinir ediyor onların arasında kendimi mülteci gibi hissediyom lan benden daha çok ülkeyi sahipleniyolar :D

• Hayir !!!

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• demek dont sendback to turkey ha vay kalleşler görende türkiyede bişey yapıyoz zanneder :D

0|0
    0|0
  • Turkiye sadece gorevini yapip geri gondermeli vatandaslik ileride ciddi sikintilar getirir doguyu illa doldurulacaksa istanbula dogudangelenler bir sekilde geri gonderilmeli.. ama sonuc olarak kalacaklar bir cogu metropole tasinacak.. sonra yikilan yerlere doguda evler yapilir.. dogudan istanbula kacan vatandas geri gocle doguya kacmaya baslar

0|0
    0|0
  • verilmeli, onlar insan değil mi? adam diyorki; bana faydası mı var adamın?
    sana faydasımı olması lazım bir insanın nefes alması için, devleti vurmak için bu kadar düşmeyin allahsen ya bu kadar müslüman ülkede müslüman halk müslüman insanı istemiyor, tükürülecek insanlarsınız

0|0
    0|0
    • Bunlarin memleketi yok mu da gelip benim duzenimi bozuyor o 500 tl caliscak diye ben niye işsiz kalayım

• sen işsiz kalıyorsan senin sorunun o okusaydın ya gidip aradaşlarınla tkaılmak yerne okusaydın sonra devletten 2 bin tl maaş işte bir gidi işinize en fazla 1200 o da ço kbile size, ayrıca onların vatanında savaş var ne yani ölmeyimi beklesinler vicdansız

• Yuru git okusaymisim parami vardi okuyacak 15 yasimdan beri gurbette el isinde calisiyorum arkadaslarla geziyormusum bilip bilmedn konusuyosun senin ulkende de savaş oldu en basidi antepte maraşta kimse birakip gtmedi halk bir olup savundu sehiri aç susuz birakip kaçmadi kimse aç tarii oku

• Gerek yok Arap ülkeleri versin vatandaşlığı. hatta bizdeki Arap yalamalarını da alsınlar da rahatlayak biraz

0|0
    0|0
  • Ya kendi ülkelerini savunmaya çalışmayıp kaçan adamdan ne bekliyonuz?

0|0
    0|0
  • O degilde soldaki pankarti ters tutuyor.

0|0
    0|0
  • Gebersinler

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...