GUSÜL ABDESTİ ALMAK İLE İLGİLİ?

Arkadaşlar herkese merhabalar Gusül abdesti almak ile ilgili bir sorum olucaktı. Sorum ise şu;

"Gusletmek isteyen bir kimse önce besmele okur ve : "Niyet ettim Allah rızası için gusletmeye" diye niyet eder. Elleri bileklere kadar yıkadıktan sonra edep yerlerini temizler. Bundan sonra sağ avucuyla ağzına üç kere su alır ve her defasında ağzını boğazına kadar gargara şeklinde çalkalar. Oruçlu ise boğazına su kaçmamasına dikkat eder. Sağ avucuyla burnuna, genzine kadar üç defa su çeker, her defasında sol eliyle burnunu temizler. Bundan sonra tıpkı namaz abdesti gibi abdest alır. "

dendikten sonrası sıkıntılı benim için. Şurada da diyor ya "Bundan sonra tıpkı namaz abdesti gibi abdest alınır." diye normal abdest aldığımız gibi devam mı etmeliyiz yani? yani 3 kere ağız burun yüz kol baş boyun.. gibi devam mı etmeliyiz? bunu birisi bana açıklasın lütfen ya deliricem. Yanlış gusül abdesti almaktan korkuyorum umarım beni anlamışsınızdır arkadaşlar. -

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Evet aynen namaz abdesti gibi. Ağız, burun yüz, kol, baş kulaklar (delik varsa yıkamaya özem göster) boyun ve ayaklar.
    Ondan sonra önce sağ omzundan sonra sol onzundan aşaği su tutacaksın, sonra tüm vucudunu hiç kuru yer kalmaksızın yıkamalısın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Niyet ettikten sonra 3 kez ağıza 3 kez buruna ve tüm vücuda su değecek şekilde yıkanman yeterli.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...