Kızlar, Derste siyaset konuşan üniversite hocaları hakkında düşünceleriniz neler?

Arkadaşlar ben bu sene hazırlık sınıfını geçtim ve universite ortamini yeni yeni taniyorum. Şimdi bu yıl hergun derslerimize giren sınıf hocamdan bahsetmek istiyorum. Ya gerçekten utanıyorum böyle adamlardan. Adam her gün mutlaka siyasi bir konu açıyordu. Bazen 20dk bazen 30dk bazen tüm ders bunları konuşuyordu. Üstelik çoğu zaman diyalog şeklinde değil de kendi kendine konuşuyor. Bunların yanı sıra aşağılayıcı, ayrımcı, küçümseyici ve hatta küfre kadar giden söylemleri vardı. Mesela gezicileri terörist ilan ediyordu. Gezicilerle Nusaybindeki teroristleri bir tuttugunu kendi agziyla soyledi. Bir keresinde escinselligi normal bulmadigini onlari erkek saymadigini dile getirdi. Erkekleri calisma konusunda kadinlardan daha ustun buldugunu soyledi. Bir keresinde de rusya hukumetine tenefusteyken kardeşim dedigine şahit oldum. Kılıcdarogluna da kahpe demisti. Yanında da hocayla aynı görüşte birkac duz beyinli arkadas vardı. Yine başka bir gün konu dinden açıldı ve ateistlerin ahlaksız olduğunu insanları yoldan cikarmaya calistigini falan soyledi.

Ben bunu cok yanlis buluyorum. Boyle birsey olamaz kabul edilemez. Universitelerde siyasi olaylar daha yogun yasaniyor ve bu yogunluk universite hayatinda gerginlik yaratan onemli faktorlerden biri. Hocanin dusuncelerini bize empoze etmeye calismasi, farkli kimlikleri ve gorusleri otekilestirmesi bu gerginligi daha cok derinlestiriyor.

Üniversitelerde ders içinde siyaset konusulmasını dogru buluyor musun? Hocaların bu kadar politik olmaları doğru mu dizce?
Her universitede boyle hoca var mı?

NOT: Gaziantep Üniversitesi

Güncellemeler:
Sadece kizlara sormusum :S
Kardeşim --> ors ccg

0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...