Erkeklerin çoğunda neden hep kadını baskılama ic güdüsü var?

Bu eskilerden bugune gelen bir durum. Erkekler kadınlari baskilama hep bir adim geri de durdurma çabasinda. Dinsel kitaplarin yardimiyla Havva Ademin kaburgasindan yaratildi sozleri ile kadini fazlaca asag cekmeye calisiyorlar. Oysa dini bile erkeklestiriyorlar. Bunlar ve bunun gibi bazi seyler oyle cok empoze edimis ki kadinlarin cogu bunu farketmiyor ve kaniksamiyolar cok normal geliyor erkek egemenliginde bir sinif ortaya cikiyor. Ataerkil bir yasam yasiyor ve hep boyle devam edilsin isteniyor. Neden erkekler kadinlara bunu yapiyor korktuklari nedir? Oysa ki toplumu tutsak olan kadinlarin ozgur bir milleti olamaz.

0|3
2|19

En İyi Erkek Görüşü

• belkide yasadiniz ulkenizdeki kadinlarin mesleksiz.. issiz.. katma deger uretmeyen sadece tuketen bir canli olmasindan kaynaklaniyordur... neyse babanizin odedigi internetşe ucuz aktivistlik yamayn... birey olmak iktisadi statu kazanmakla baslar... yani turkiyenin isgucune oecd ulkeleri arasinda yuzde 75inin yapmadigi is...

1|0
    0|0
    • Egitim is statu basli basina yeterli degil. Egitim almis olup is sahibi olmus oldugu halde hala bana evinde yasayarak aldigi maasa el koyan bir zihniyet var. Bir kadinin gucu ekonomi ile saglanir ama once varolan sistem yikilmali yikilmayan sistemle bir yere varilmaz. ucuz aktivistlik gosterileri sozleri siz erkeklerin hep on yargi komikligi ile dolu beyninden cikiyor sanirim yoksa ben babamin internetiyle yazmiyorum bunlari. Zor geliyor demi kendi ayaklarimin uzerinde durabildigim dusuncesi neyse

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• Dinimizde erkek üstündür demiyor. Ama çarpıtırsan erkek üstün çıkar. Ben kadınların çoğu işi erkeklerden iyi yaptığını düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • Dini yorumlayanlarda erkek oldugu icin isinn icine boylesi esitsizlikler cikiyor

• Tesekkur ederim bakacagim☺

• Rica ederim. Hayatta başarılar. Unutmayın islam akıl, mantık ve hoşgörü dinidir. Bunlardan birini bile müslümanların çoğunda yol malesef

• Ataerkil toplumun etkisi tabi ki.

1|0
    0|0
  • bilmem 😶

1|0
    0|0
  • Dinin etkisi büyük. insan hakları daha ne zaman çıktı ki öncesi herkes kendi adaletini kendisi oluştururdu fiziksel olarak ta erkeğin kadından güçlü olduğunu söylememe gerek yok. Ki doğanın kanunudur büyük balık küçük balığı yer

1|0
    0|0
    • Fiziksel olarak erkek mi daha guclu kadindan

• Hemen femen ayaklarına yatma ben kadın ezilmelidir demedim. Sen soru sordun ben cevap verdim temel sebepler bunlardır dedim. Doğru olan budur demedim lütfen cümleleri iyi oku

• Bu bir femenlik degil disil bir yaklasim da gostermiyorum sadece kurdugunuz bir cumle icin sizden yanit bekledim veridginiz yanita gore size yanit verdim okadar. Iyigeceler

• senin görüşün baskı altına almak bana göre ise kadını sahiplenip arkasına alıp kendini öne sürerek sorumlulukları üstlenmek derim.

1|0
    0|0
  • bende öyle bır durum yok :D

1|0
    0|0
  • Kadinlarin onu acilmali 👏

1|0
    0|0
  • Toplumdan bagimsiz yasamak zor geliiyo

1|0
    0|0
  • Yinemi sen :D ve yine eleştirilsel bir soru daha :D

1|0
    0|0
    • Bunu daha once sormustum sanirim :)

• Tesekkur ediyorum bende size saygi duyuyorum😌

• Müteşekkirim efendim :)

• aklı olan baskı yaptırmaz

1|0
    0|0
  • Bence azında var çokda yok öyle

1|0
    0|0
  • Allah kadınları başımızdan eksik etmesin.

1|0
    0|0
  • Asagilik psikolojisi ve ozguven eksikliği

1|0
    0|0
  • kıskanç oldukları için! onlar diye mi bahsettim ben

1|0
    0|0
    • Sadece erkekler kiskanc yani ozaman kadinalrda kiskanclik adi altinda kadin egemen sinifi olustursunlar

• Kesinlikle baski gereksiz. Kimsenin kimseyi sahiplenmeside gereksiz bir esyayi bir mali sahiplenirsin ama insanlar olayi cok farkli anlamis durumda. Kolelik bitti ama insanlar hala icinde barindiriyor bu sistemi

• mümkün oldukça öyle erkeklerden uzak dur çok tehlikeli olur sözünü dinlemediğni düşünüp zarar bile verebilir

• kişisel karakterım geregı ben cok fazla sahıplenme ıcgudusune sahıbım

0|0
    0|0
    • Sahiplik karsindaki insana kolelesmis gibi hissetirmiyor mu kendisini

• Bilmiyorum bana gore esyalar mallar sahiplenir insanlarin sahiplenilecegini hic dusunmemistim ama dedigin gibi hoslanan kadinlar da vardir belki

• yorumladığın tür bıraz abartılı kanımca neyse benım ne demek ıstedıgım aşikar

• Al bir feminist görünümlü azgın bakire daha :)

0|0
    0|0
    • Azgin oldugumdan eminsin ama bir de bakire oldugumdan da eminsin yani kafanizin icin de beyin diye hangi organ bulunuyor

• Zeka seviyesi azgin ve bakire argumaniyla calkalanan biri icin fazla ustlerde dusurmem zaman aldi

• sen yazdığım şeyin anlamından çok azgın ve bakire kısmına takıldıysan bence sadece egonu değil kendini de tatmin et. hadi canım yol al yazma bana daha.

• alışkanlık haline gelmiş Artık yatak odasından ötürü

1|0
    0|0
  • iç güdüsel olarak muhtemelen. hayvanlarda böyle

1|0
    0|0
    • Ic gudusel degil bence bu durum

• Sahiplenmek bir esyayi bir mali sahiplenirsin insanlar kole degil kimse kimsenin ssahibi olamaz

• Senin gibi düşünen kadın az sayıda. kadınların çoğunda sahiplenme duygusu var

Kızlar Ne Diyor 1

• çünkü kadın güçlenirse altta kalacaklarını biliyorlar bir nevi kendilerince erkekliği koruyorlar
    havva adem e eşit olsun diye kaburgasınsndan yaratıldı üstünlük yok
    Kadın güçtür, güçlüdür!💪🏻💪🏻💪🏻

1|0
    0|0
Yükleniyor...