Neden insanların zevklerine, görüşlerine bu kadar saygısızsınız?

Sormak istediğim şu ki neden sizle aynı görüşte olmayan insanları yargılıyorsunuz? Her konuda bunu yapanları görüyorum din olsun siyaset olsun hatta daha basit konu kitaplar olsun. Az önce gördüm mesela kürk mantolu madonna okudugu için birini ergen olmakla yargılamış biri. bir avuç ergen kitabı okumadan sadece kahveyle fotoğrafını paylaştı diye Sabahattin Ali gibi iyi bir yazarın kitabını nasıl ergen kitabı diye yaftalayabiliyorsunuz? Ya da namaz kılmayan birini nasıl dinsiz diye algılayabiliyosunuz? Asıl öyle diyerek kendiniz şirk koşuyosunuz. Haşa sen Allah mısın ki başka birine dinsiz deme hakkını kendinde görüyosun? Bunlar ilk aklıma gelen örnekler neden insanları böyle yargılıyosunuz. Genelleme yapmıyorum burda ben de burda laf söyleyip aynı şekilde yargılamak istemem lafım bunu yapanlara. Gizliyi de kapatmıyorum gerekirse gizli yazın görüşünüzü.

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Herkese saygım vardır

0|0
    0|0
    • Öyle de olması lazım ama herkes böyle yapamıyo işte.

• Olmaya calışsınlar o zaman

• İşte çalışmıyolar ben de ondan bahsediyorum soruda

En İyi Kız Görüşü

• Bu konular neyse de insanların kendinden farklı olan şeylere tahammülü yok
    Bunu ben bile yapıyorum bazı konularda

0|0
    0|0
    • Aynen öyle. Halbuki saygılı ol herkes senle aynı düşünmek zorunda değil. Yine fikrini söylersin orası ayrı konu ama illa senin bildiğin doğru diye bir şey yok yani

• Bana bunun ahlak boyutunu kılıf hazırlar gibi anlatmaları eşlerini zorlamaları vs haksızlığa gelemiyorum hakaret ediyorum ister istemez

• Eşini zorluyosa orası ayrı konu eşi de olsa isteği dışında yaparsa tecavüze girer ki tecavüze zaten saygı duyulmaz. Kendi isteğiyle yapanlara ve dediğin gibi bunu ahlak boyutuna kılıf hazırlamayanlara saygılıyım ben. Naparsa yapsın bana ne yani

Erkekler Ne Diyor 1

• Çünkü bacım, bazı insanlar kendi düşüncesinin doğru olduğunu düşünür ve bu yüzden diğer insanların hatalı olduğunu, onlara bu hatalardan dönmelerini söylemek isterler. Kimisi nazikçe kimisi ise sertçe söyler.

0|0
    0|0
    • Sadece hatadan dönmek değil ki. En basitinden geçen bir film için kavga edenleri gördüm ya. Biri demiş izlediğim en iyi film diğeri beğenmedim demiş. Filmi beğenmedi diye hakaret ve küfür etmş böyle bir şey olabilir mi benim bahsettiğim şey bu. Yoksa karşındaki hatalıysa elbette uyarabilirsin

• Evet öyle halbuki herkes başkasının görüşüne saygılı olsa sorun kalmayacak. Zaten takmıyorum genelde cevap da vermiyorum ama insanın damarına basıyolar bazen. Sadece sanalda değil ki gerçekte de var böyleleri keşke engellemekle bitse

• Onlarla yaşamayı öğrenmek zorundayız. Başka çaremiz yok :/

Kızlar Ne Diyor 2

• Sanal artistlik. Yersen. . .

0|0
    0|0
  • Kısa ve net ateistler hariç herkesin görüşüne ve inanışına saygım vardır

0|0
    0|0
    • Öyle de olması lazım. Gerçi ateistlere de saygılı olmak lazım. Tabi ki senin inancına hakaret etmediği sürece.

Yükleniyor...