Ülkemizde neden boşanma halinde kadına direkt nafaka veriliyor?

Kadının eli ayağı tutuyorsa çalışabilir neden kocası nafaka ödüyor?

0|1
3|24

En İyi Erkek Görüşü

• evet, yıllardır bende bu soruyu soruyorum

1|0
    0|0
    • erkeğin kolay boşanmasını engellemek amacıyla çıkarılmış bir kanun olduğunu düşünüyorum.

• Kötü bişey

• güncellenmesi gereken bir kanun olarak düşünüyorum. eskiden kadınların ekonomik özgürlüğü yoktu. kadın mecburen eşinin eline bakıyordu. dolayısı olası bir boşanma halinde hem kadının madur olmaması hemde erkeğin boşanmasını caydırmak amaçlı böyle kanun yapılmıştır diye düşünüyorum. ama günümüzde artık böyle değil. daha da kötüsü her şeyi suistimal etmesini çok iyi bilen bir toplum olarak bu kanunu da suistimal ediyoruz diye düşünüyorum. aynı şekilde kadının ölen kocasından ve ölen babasından kalan emekli maaşını alması konusunda da aynı düşüncelerim var

En İyi Kız Görüşü

• Genelde kadın
    Çocukları alan taraf oluyor.
    Çocuklarla çalışamayacağı için olabilir

0|0
    0|0
    • Evli çalışan kadınlar var onlar nasıl yapıyor? Çocuk babaya verilincede kadına nafaka ödemek zorunda

• Yata yata yı mı yanlış anladın? Yani beleşten gelen paradan bahsediyorum

• Özelden mesaj at bana burda konuşmayalım

Erkekler Ne Diyor 23

• Venezuela'da ise çocuk aldırmak yasal değildir çünkü çok ucuza işçi çalıştırıldığından vize istemeyen bu ülke, fuhuş cennetine dönerdi Jamaika'nın uyuşturucu cennetine (cehennemine) döndüğü gibi. Türkiye'de ise muhafazakâr olmayanlarca da çok tepki toplardı bu olmasaydı, nafaka; insanı köle olarak kullanmanın resmîleştirilmemesi için, yasal boşlukları azaltmak için. Bu nedenle dost hayatı yaşayanları çok görür olduk.

0|0
    0|0
  • Her durumda alıyor mu bilmiyorum ama çalışabilecek olan kadının çocuk yardımı haricinde nafaka alması doğru değil..
    Gazetelerde görüyoruz zengin çift boşanıyor kadın binlerce lira nafaka alıyor, gezmesi tozması lüksü herşey karşılanıyor ama sorsan kadınlık gururu feminizm nerde kaldı peki?
    Şöyle birşey var ki bizim toplumumuzda kadın boşansa bile erkek: "sen benim eski karımsın evlenmeyeceksin, Sevgilin olursa seni namus belası yaparım diyor" hatta vuruyor, kabul edemiyor bu durumu. Şimdi biz de bu durumda diyoruz ki ne kadar kötü birşey boşandıktan sonra senin malum mı istediğini yapar kendi hayatı artık karışamazsın.. É peki kardeşim sen adama nafakayla bağlan sömür herifi, sonra mesela git sevgili yap, sizin tatilinizi taktığınız prezarvatifin parasını eski koca mı versin? Hem hayatlarımı ayrıldı bana karışma, hemde beni besle!! Olmaz yani..

0|0
    0|0
  • kadınsan her zaman hayata 1-0 öndesin

1|0
    0|0
  • Bilmem. benim eski esimde çalışmasına rağmen nafaka almayı aklından geçirdi. maasida benle aynı üstelik boşanmayı isteyende o. ama bildiğim kadarıyla boşanmayı kadın isterse nafaka verilmiyor

1|0
    0|0
    • Hayır yoksulluk nafakası talep ediyor senden alıyorda

• Eski eşinde yuh. Madem parası var senden niye istiyor

• Zaten boşanmalarına bu denli artması kadının ekonomik özgürlüğünün elinde olması.. zannedersem 2011 deki referandumda kadınlara bazı pozitif ayrıcalıklar verildi. eskisi gibi evinin geçimini düşünen kadınlar yok herkes kendi derdinde. erkek boşanmak istiyorsa kanunen mecbur verecek ama eşi çalışmıyorsa.

• Bence de verilmesin

1|0
    0|0
  • Kadın çocuk büyüttüğünden iş yaşamında kariyer yapma imkanı kalmıyor. Erkek maddi olarak güçleniyor.. Genel olarak durum budur.

0|0
    0|0
  • işte kadın erkek eşit diyorlar karından boşanınca para veriyorsun her ay :D Fsdfsd

1|0
    0|0
  • nafakaya karşıyım
    haklı ise kabul ama geçisiz ve edep bozuksa verilmemeli

1|0
    0|0
  • Hay ağzını öpüyim

1|0
    0|0
  • Bencede verilmemesi lazım. Hani kadın erkek eşitti

1|0
    0|0
  • Feministler iyice "gafayı" yedi..

0|0
    0|0
  • Naklî hukuk sistemine yani şeriata laf yapip ille de aklî^seküler hukuk isteriz diyenler, buna itiraz etmemeli. Adı üstünde aklî. İnsanoğlunun aklı ile inşa edilen sistemle bu kadar oluyor işte.

0|0
    0|0
  • medeni kanun bu olaya gelince nedense dindar kesiliyo galiba sözde kadın erkek eşit tabi

0|0
    0|0
  • işler senden yana neden sorguluyorsun :)

0|0
    0|0
    • Çalışmayan tembel kadınların beleş hayat yaşaması kötü

• Ben çoğunluk olarak suna sanırım kızlar başkasıyla yatyor yüz üstü kalıyor ve mecbren hiç sevmeyi biriyle masus ewlilik yapıyor aradan 3ay gecmden ayrılıyor ve eğer türlü olcagina ayrıldı desnler diye

0|0
    0|0
  • Zaten ssk yatınca nafaka kesiliyor. Sadece cocuk parası veriyor baba. Bır zahmet versin de

0|0
    0|0
    • Sen öyle san. Yoksulluk nafakası talep edip ömür boyu adamı sömürüyorlar

• Haha kadın kocasına hayatını kök söktürmüşse caydırmaya gerek yok

• anaaa bırak da o kadarını kocası düşünsün yahu :D

• Çünkü boşanma sırasında kadınlar gelir bayanı yapmıyor

0|0
    0|0
    • Ne iğrenc bir ülke. Kadın yata yata para kazanıyor

• Erkek adam evinin kadını olacaksın deyip eve hapsederse boşandığında nafakasını yemesi haktır bence ama kadının hevesi yoksa o zaman kötü

• İki türlüsüde iğrenç

• Aynen hatta erkekte nafaka almalı haksızlık ciddiyim bu arada :(

0|0
    0|0
  • Tedbir nafakasi kadin calismiyorsa ya da cocuk varsa verilir

0|0
    0|0
    • Zaten çalışmayan kadınlara laf ettim soruyu iyi oku

• Bu yüzden bosanmalar oluyor kadın nede olsa bosaninca kocam yine bana bakacak diye düşünüyor

0|0
    0|0
  • ülkemız kadınlara daha cok hak verıyorlar haklıdı olsa haksızda nedense

0|0
    0|0
  • Kimin mali fazla ise. Yasa öyle diyor

0|0
    0|0
    • Yuh ne alaka. İlla biri birine nafaka vermek Zorunda değil. alınan mallar bölünür tamam ama nafaka bu

• Saçmalık götunü kaldırıp çalışsın. Ay nefret edilesi bu tembel kadınlar

• Sadece kadın değil. Kadinin durumu iyi ise o erkeğe veriyor

• Çocuklara genelde kadınlar bakar. Erkek gibi rahat iş bulamazlar

0|0
    0|0
    • Bulurlar. Çocuğa annesi bakar ya da bakıcı tutar

Kızlar Ne Diyor 2

• Kadın çoxukarı için afaka alır ortada çocuk yoksa nafaka verilir mi bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Bazı durumlarda da koca nafaka alıyor karıdan buna ne diyecen

0|0
    0|0
    • O durumlar çok nadir. Senin bahsettiğin ikiside çalışıyorsa ve kadın daha fazla para kazanıyorsa

Ben tembel çalışmayan kadınların nafaka almasına sinirliyim

• saçma bir hak. tembel kadınları beslemek zorunda mı bu erkekler.

• Evet beslemek zorunda
      Bizim buralarda bir tabir vardır "Alan pez.. evenk besler."diye mesele bundan ibaret

Yükleniyor...