Kızlar niye erkenden evlenip kocalarına hizmet etmek istiyor?

Ben çok garipsiyorum eninde sonunda kölesi olacaksın zaten bari erkenden olma. Yanlış mı düşünüyorum?

0|0
12|22

En İyi Erkek Görüşü

• bizim kızlarda çok meşhur bu ay düştüm evleneceğim ay sınavlarım berbat evleneceğim ay rahat değilim evleneceğim ay başım ağrıyor evleneceğim falan filan evlenmeye meraklılar yapacak bir şey yok bahaneler hazır

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bende evlenmeyi düşünmüyorum evlenirsem kocamla ortak iş yapacağız herşey karşılıklı olacak

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• kimse kimsenin kölesi değil... evlilikte böyle bir şey değil zaten.. amaç hizmetten çok bir şeyleri paylaşma ve sürdürme durumudur.. evlilkte erkeğin ve kadının görevi diye bri şey yok.. insan yapabildikleri ile sınırlıdır... var olanla mutlu iseler zaten hzururluda olurlar.. başka şeyleri aramının mantığı yok..

0|0
    0|0
  • Yanlışsın kardeş
    Bu senin görüşün kimseye karışamazsın
    İsteyen istediği yaşta evlenir
    Belki öyle mutlu oluyor sanane ;)

0|0
    0|0
  • Aile baskisi ve evde kalma korkusu.

1|0
    0|0
  • Mallık başka birşey değil

1|0
    0|0
  • Eşlere hizmet yük değil ikramdır ve erkek hanımından razı ise hanımı cennete gider diye bir hadis de vardı ama tamımı bu değildi efendim

0|0
    0|0
  • Kimse senin gibi düşünmediği için evleniyor çünkü. Herkesin hayali sevdiği adamla mutlu bir hayat surebilmek köle olmakla alakası yok bunun yanlış düşünüyorsun

0|0
    0|0
    • Madem kölelik değil neden bütün ev işlerini kadın yapıyor. köle işte

• 2 tabak yıkayıp ev işi yaptım diyorsunuz ya ona gülüyorum

• Her işin bitti de bir buna takıldın sen de ayrı cins insan çıktın Allah akıl fikir versin

• heee doru diyon

1|0
    0|0
  • topluma empoze edilen gerici düşünceler yüzünden

1|0
    0|0
  • Yok doğru ben evlenmicem zaten

0|0
    0|0
  • saçmalık hayat müşterektir ..

0|0
    0|0
    • :D hahaha komiksin

• senin ön yargılarını yıkacak biryle karsılassan bile bu tutumun yüzünden onu da herkes gibi sıradanlastırırsın.. umarım burda yazılanlar biraz da olsa düşüncelerini değiştirmeye yardımcı olur . kolay gelsin sana köle olmayan kişi.

• Hiç değişmedi dahada güçlendi asla köle olmam asla. Olmayı seven kadınlarada acıyorum

• Evlilik kölelik değil ne alaka kocaya hizmet etmek falan

0|0
    0|0
  • Evlilik müessesesine bu şekilde bakan kadınlara üzülüyorum. Hayatı ve evliliği iki yakın arkadaşın, iki sevgilinin ortak macerası değilde , birinin diğerine hizmet etme anlayışı. Yazık.

0|0
    0|0
    • Kadınlar evlenince kocalarına hizmet ediyor. Ben gördüğümü söylüyorum

• 3 5 tane örnekle konu açıp prim yapmaya çalışmayın burada. Kadınlarımıza değer veriyoruz ve haksızlıklarında yanlarında oluyoruz. Demagojinin anlamı yok.

• Ne değeri ya. Çalışsa bile ev işlerini bize yıkıyorsunuz, çalışmasına zaten izin vermiyorsunuz, çocuğa anne bakıyor, ezik gibi yaşatıyorsunuz sonra değer veriyoruz mıy mıy

• kölesi mi olucan :/

0|0
    0|0
  • İç gudu sanırım

0|0
    0|0
  • Aynen kız olsam evlenmem diye düşünüyordum :)

0|0
    0|0
  • Bu kafa yanlış bir kafa işte

0|0
    0|0
    • Niye canım ayağınızı yıkamadık diye ezik kadın mı olduk :D

• Haha adam akıllı erkek yok o zaman

• sana denk gelmemiştir. bende evlenme yanlısı değilim ama sorun bu değil yani

• Ailesine hizmet etsin o vakit 😂😂

0|0
    0|0
  • Köle mi 😳😳😳😳

0|0
    0|0
  • Yanlış düşünüyorsun

0|0
    0|0
    • Hadi canım cidden mi. Doğrusu bunu kabullenmek mi. Kocama hizmet edicem sabahtan akşama kadar her işi yapıcam ve bu normal birşey olacak. Yuh

• Yardım etmek iki tabağı yıkamaktan öteye geçmez

• Şimdi bana yaptıklarımı saydırtma çok bilmiş bayan :)

• O biraz da kurtuluş gibi birşey aile hayatından daha esnek bir hayata transfer

0|0
    0|0
  • bu kafayla gidersen hiçbirzaman kendi aileni kuramayacak gelinlik giyemeyecek ve anne olamayacaksın.

0|0
    0|0
    • Sevgilim evlenmek için yalvarıyor. Ben köle olmak istemiyorum gelinliğe gerek yok. Evlenmedende çocuk sahibi olabilirim

• Karıştırsam ne güzel olur. Hiçbir kadın köle olmamalı

• öyle ya da böyle sonucunda bizim soyadımızı alıyor bizim imayemiz altında giriyosunuz. Bence sende kabul et

Kızlar Ne Diyor 11

• katılıyorum. kendi kafamda yaşayan biriyim. bu nedenle evlenmeyi hiç düşünmüyorum

2|1
    0|0
  • Evlilik kölelik değil.
    Tabi bazıları öyleymiş gibiye çeviriyor onları saymıyorum.

0|0
    0|0
  • Aslında haklısın da köle olmamış pek ya.20 yaşında evlenen var, şahsen ben 26-27 de düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • evet yalnış düşünüosun... niye kölesi olsun ki olmak zorunda mı?

0|2
    0|0
    • Turkiyede evet. Erkekler yapmaz ev işini. Kadın çalışsa bile hepsini kadın yapar çünkü kendisi köle

• aklı yok mu yapmasın...

• Kocasını mutlu etmek istiyor demek ki sevgilisini değil

0|0
    0|0
    • Hahaha :D kocasına köle gibi hizmet ederek değil öperek onunla aynı konular hakkında sohbet ederek mutlu edebilir

• Sana göre ev işi gibi duruyor

• Hayır tabiki

• Bir yastan sonra bir bayan bence kendine yetmiyor hayatinda birisinin olmasini istiyor ona yön verebilecek

0|0
    0|0
    • ya da ona bakması için parasını versin o da hizmetçilik yapsın. Iyy

• Bide mutlu oluyorlar ki evleniyoruz diye sanki basları göğe ercek yılbaşı geliyo diye sevinen hindiler gibi 😂

0|0
    0|0
  • Evlilik anlayışın buysa bişey diyemem

0|1
    0|0
    • Ee değilmi :D ev işini kadın yapıyor çalışsa bile

• Ben kimseye hizmet etmem o nasıl bir mantık ya

0|0
    0|0
  • Yanlıs düşünce kimse kimsenin kölesi olmaz evlilik beraber saygı içinde hayat yolunda adım atmaktır.

0|0
    0|0
    • O yüzden mi bütün ev işlerini sen yapacaksın

• Çalışan kadınlara yardım etmiyorki erkekler

• O da onun hödüklugu ki günümüzde bir çok erkek eşine yardım ediyor ☺☺

• her şeyi gençken yaşamak daha hoş oluyo bence

0|0
    0|0
    • Kölelik gençken olsun haha :D mantığa bak

• Köle olmaktan mutluluk duyanıda ilk kez gördüm

• hasta mısın :D sana göre kölelik

Yükleniyor...