Hak ediyorsa kadın dövülür mü? Yoksa alternatif cezalar mı üretilmeli? Verilebilecek cezalar önerebilir misiniz?

Hak ediyorsa kadın dövülür mü? Yoksa alternatif cezalar mı üretilmeli? Verilebilecek cezalar önerebilir misiniz?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu soru konusu dahi olmamalı. Kadın erkek ya da herhangi bir canlı. Dövmek söz konusu bile olamaz. Ayrıca mesaj alamıyorum belirteyim dedim

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Duygusal acı her zaman daha etkilidir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• kadına kalkan eller kırılsın

0|1
    0|0
  • dövülmeyi hiç bir bayan haketmez.. dövmek yerine sessiz kalıp gitmek ona daha çok koyar.

0|0
    0|0
  • Sorgusuz En iyi cevap :
    Hıyanet etmesinden korktuğunuz kadınlara, karı koca haklarını öğretin ve tatlı sözlerle nasihat edin, onları yatağınızdan ayırın. Yine de, uslanmaz iseler, hafif dövün! Uslanırlarsa, onları üzecek şey yapmayın, kendilerini incitecek bahane aramayın.) [Nisa 34]

0|0
    0|0
  • Hiçbir kadın dovulmeyi hak etmez😒

0|0
    0|0
  • Hak etmek? Durum ne olursa olsun kadına el kalkmaz. Ceza diye sormuşsunuz da ne cezasından bahsediyorsunuz acaba? Çocuğa ya da evcil hayvana ceza verilir, kadına değil. Eğer memnun değilseniz o kişiden ayrılın gitsin

0|0
    0|0
    • Söz konusu erkek olsa asar kesersiniz ama neden öyle neden cinsel ayrım var

• ben dövdünüz demedim, gördünüz dedim şey kendini feminist sanan aptalların "erkekler pis", "erkekleri asalım" gibi lafları. Hani demişsiniz ya erkek olsa asar kesersiniz diye, ondan dolayı dedim

• Hak etme kriterini kim belirliyor acaba? Yetkili merci kim sen misin canım seni, ceza diyor bir de utanmadan. Sen kimsin ki bir kadina ceza verme yetkin oldugunu dusunuyorsun vasat herif

0|0
    0|0
  • Şiddetin her türlüsüne karşıyız ama dürüst olmak gerekirse bazı durumlarda hak ediyolar aldatma aşırı uç hareketlerde vs buna sakın kalabilen çok az kişi vardr..

0|0
    0|0
  • kadınlar, erkekler veya hayvanlar. hiç bir canlı dövülmeyi haketmez. aldatsa bile dövülmez. bir canlıyı dövmenin hiçbir mantıklı gerekçesi yoktur.

0|0
    0|0
  • Ben bunu anlamıyorum. Bir adam beni dövmeye kalksa bende ona vururum alırım elime ağır bir nesne kafasına orasına burasına vururum.

Kadınlar niye bu cesareti göstermiyor.

0|0
    0|0
  • Bu nasıl bir soru?

0|0
    0|0
    • Boşuna zahmet etmişsin. Sadece kadın üzerinden hangi kafayı yaşayarak böyle bir soru sorabiliyorsun? Kadın kim tarafından neden dövülsün? Üstelik haketmek nedir? Ne kadar saçma bir meraka düşmüşsün.

• En iyi ceza insanın vicdanıdır sus Allah'a havale et sessizlik onu yıkar

0|0
    0|0
  • Dövülmeyi hak etmez.

0|0
    0|0
  • Ne diyon sen yaaa ne dövmesi ne cezası

0|0
    0|0
  • Hak etse bile kimseyi dovme , bazi sapiklar manyaklar haric.

0|0
    0|0
  • hiç kimse şiddeti hak etmez

0|0
    0|0
  • Eğer aldatma ise ki ilk yatağını ayirirsin sonra eger duzelmediyse doversin yine duzelmediyse ayrilirsin tabi evliyseniz bu gecerli

0|0
    0|0
  • iyi misin kimse dovülmemeli en nefret ettiğim şey 😕

0|0
    0|0
  • Cezada veremezsin kıssasa kıssas yap

0|0
    0|0
  • Hiçbir insan haketmez ama aldattıysa aşırıya kaçmadan belki

0|0
    0|0
  • no şiddet. terkedersin ama şiddet yanlış bence

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    4

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 8

• Niye ceza veriyoruz? Evcil hayvan mı bu, halıya işeyen köpek mi, su kabını deviren kedi mi? Azcık akıllı olun ne olur azcık akıllı olun.

1|0
    0|0
  • Kadın dövülmez o narin bir varlık her ne kadar kötülük yapsa da dövülmez bize düşmez ona ceza vermek. Tutun ki bir gunah işledi aldattı etti o zaman boşanırız.. Aldatma olsa bile dövmem boşanırım gider Onun hesabı allaha.

0|0
    0|0
  • Kadın döven direk şerefsiz haysiyetsizdir, boşanırsın ayrılırsın hakaret hatta küfür bile edebilirsin ama el kaldırmak başka suçu ne olursa olsun kadına el kaldıranın eli kırılsın

0|0
    0|0
  • bir kadına verilebilecek en büyük ceza onu görmezden gelmektir

0|0
    0|0
  • Kesinlikle kadina siddete karsiyim.

0|0
    0|0
  • Kime göre, neye göre hak edecek? Ve cezayı kim uygulayacak?

0|0
    0|0
    • kafandan ver soru cevapları

• Şu kadar söyleyeyim. Şiddetin ceza olarak kullanılabileceğini düşünüyorum. İki cins için de geçerli. Ama her halükarda cezayı uygulayan devlet olmalı. İnsanlar birbirlerine karşı adalet uygulamaya kalkarlarsa bu işin sonu gelmez.

• Bazıları ise kadına ceza olarak şiddet uygulanmaz ama erkeğe uygulanır diyorlar sonra cinsel eşitlik istiyorlar türkiyenin % 80 i mal yeminle.

• kadın erkeğin sözünü dinlemiyorsa dövülür ha dövemezsin arkadaş dersen o zaman boşanılır çünkü erkek en sonunda katil olur kuranda kadının dövülmesi sadece kadın iffetsizlik yaparsa geçerlidir ne gibi kocasını aldatmak gibi

0|0
    0|0
  • kadınlar kusura bakmasında hiçbir erkek durduk yere dövmez bazen adamı katil edecek derecede sinirlendirip tahrik ediyorsunuz o pabuç kadar ağızınızla adam kendini tutuyor tutuyor.. sonra dayanamıyor... acımıyorum size çünkü her dvülme haberinizde allah bilir bu kadın ne yaptı diyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...