Ataputçu diye kime denir (ayrıntı) ?

atatürk yazdığım zaman "başharfini büyük yaz" diyorlar, laf söylediğim zaman "çarpırılırsın" diyorlar,
"o olmasa olmazdık" diyorlar. Bu lafları edenleri ataputçu olarak görüyorum adeta tapınıyorlar bence. Size göre ataputçuluğun tanımı nedir peki?

Güncellemeler:
gncll

0|0
6|10

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• ATA'mı severim milliyetçi biriyim ama Kemalistlerden nefret ediyorum şehit kardeşiyim şu Ataputçulardan birisi sabah abime küfür etti din düşmanları

0|2
    0|0
    • helal olsun diyorum, ben atatürkü sevmiyorum ama senin gibi sevenlerede saygı duyarım.
      Bazıları işi abarttığı için onlara saygı duyamıyorum.

• Ben tapmam sayarım.

• Başınız sağ olsun, şehit kardeşiyseniz bundan gurur duyun, saçma sapan laflara da aldırış etmeyin. Fakat bu genellemeniz şuna benziyor: "bir insan bana kötü davrandı, demek ki tüm insanlık kötüdür". Bir şehide laf edebilecek bir insan nasıl bir mantıkla bunu yapabilir, aklım almıyor ve o kişiye kızmak konusunda da sonuna kadar haklısınız. Ama yine de genelleme yapmayın. Kemalist olmak zaten Atatürk'e saygı duyup, yaptıklarından dolayı ona müteşekkür olmaktır, bazı insanlar bunu abartsa da (aynı durum farklı liderler için de geçerli. Mesela çok sevgili cumhurbaşkanımızın afedersiniz ama 'götünün kılı' olduğunu söyleyen şahıslar gibi) çoğu kişi böyle değil

• Aslında bu tapmak değil. Atatürk bir soyad ve Türkçe kıtı değilsen biliyorsundur ki soyadların baş harfi büyük harfle yazılır. Ayrıca Atatürk olmasaydı zaten ya olmazdık (dedelerimiz-ninelerimiz ölmüş olurlardı çünkü) ya da sureyiler gibi yaşıyor olurduk. Bu laflarda bir yanlış göremedim yani. Ve ölü bir insanın arkasından konuşunca hep derler "çarpılırsın" diye, yani bu da Atatürk'e özel değil.

1|1
    1|0
    • hahah. d Bu ne bicim savunmadır böyle. d
      Ben herkesin soyadını kücük yazarken kimse takılmıyorda ataturkun soyadını kucuk yazinca hemen atliyorlar. ataturk olmasaydi savasi kazanamayacagimizi nerden biliyorsun Kuran da mı geçiyor? Neden birinizde cikip Osmanlı padisahlari olmasa şu an olmazdik demiyor? O da ayni mantık. Saçma sapan savunmalar yapma bana, kimin ne oldugu herkes iyi biliyor yorumlardada gördüğüm üzere. Gercek kemalistler nefret ediyor bu gibilerden...

• Bir dakika ya, hangi "saçma" sebeplerle kapatılan partiden bahsediyorsunuz? Bir ad verseniz?

• ataturk zamanı partileri ve akıbetlerini araştırırsanız sonuca kendiniz ulaşabilirsiniz..

• Ne tapının ne de nefret edin arkadaş bir ortasını bulamadınız özürlü müsünüz

0|1
    0|0
    • Ataput nedir ya iğreniyorum cahilliğinizden 😷

• Senin de bu laflarından Türk olmadığını hatta Atatürkten bir kuyruk acın olduğu anlaşılıyo yoksa burda soru açıp bunu ifade etme gereği duymazdın. Malesef sadece cehalet değil seninki ayrıca soysuz ve aşağı bir ırka mensupsun muhtemelen kuyruk acın da burdan geliyo anlıyorum seni

• Neden gizlisin?

0|0
    0|0
    • üye adım seyoby ;)
      Oldu mu?

• Neden o zaman Atatürk yazıyorsun? Gizli olsan da olmasan da kendi profiline girince gözüküyor? İnsanlar görmese bile sen görüyorsun? Herkezin fikrine saygı duymak zorundasın.

• fikirlere saygım var. Burda bir tanım sordum farkındaysan

• Taparcasına sevip, yaptığı iyi şeyleri örnek almayanlar. Deistlik gibi yani.

0|1
    0|0
    • Aynen mantıklı, yorum için teşekkürler : )

• Rica ederim.

Erkekler Ne Diyor 10

• Atatürke tapanlar onu lider sanan kişilere ataput diyoruz efendim.

0|2
    0|0
  • Kim diyor çarpılırsın la :D yalan uydurmayın.

0|1
    0|0
    • ben duyduklarımı söylüyorum kardeşim :D

• atatürk ile ilgili şeylerin fazlalığını da kabul etmezler birde.

0|1
    0|0
    • kesinlikle laf kondurmazlar. d

• Ataputçu=bir yobaz ın Atatürkçü olan herkese dinsiz demesinden kaynaklı bir sözcük olup genelde kendisine ak genclik diyen elleriyle kendi milleti her gün şehit olurken ölen misirli icin rabia yapan zihniyetin kullandigi kelimedir bu kisilerce Atatürk dinsizdir ve onu seven herkezde dinsizdir Kur anı Kerim in Şu an dahi kullanilan tek meali vardir ve bunu da Atatürk'ün yaptırdığını Osmanlıda fetvaların arapça olduğunu Türkçe tek kelime dahi geçmedigini bunu degistiren kisinin Atatürk oldugunu müslüman olan bir insana (şehadet getiren ve inandigini söyleyen herkes bu guruba girer) kafir demenin dinden cikardiginin bir hadis oldugunu bilmeyen bir kitledirler

0|0
    0|0
    • Aşagidaki yorumlardan düsüncelerimi anlayabilirsin. ataturku sevene saygı duyarım tapana asla ! Ayrıca sorumla alakalı bir cevap vermemişsin

• Bas harfi buyuk olmali ama

0|1
    0|0
    • dil kurallarına göre evet. ancak her ismi kücük harfle yazmama kimse takılmıyorken sadece atatürk ismine takılmaları garip ;)

• Evet orda haklisin

• Erdoğanı peygamber ilan edenler?
    Yanlı soru sormuşsun, kışkırtmak istemişsin.

1|0
    1|1
    • Erdoğanı peygamber ilan etmiyorum. Ataturküde ilahlaştırmıyorum. Onu git tersini yapanlara söyle ;)

• en uygun yönetim şekli? kime göre? neye göre?
      Senin için o yönetim şekli doğrudur şunun için şu doğrudur bunun için bu doğrudur.
      Halka sormadan yapamazsın bunlar bahane değil. O zaman tayyipte halkın bilinçsiz olduğunu düşünüp halk için en uygun olanın şeriat olduğunu düşünüp şeriat getirsin halka sormadan. Olurmu hiç öyle şey.

• Allah için gidin okuyun..
      1900lü yılların tüm siyasi tarihini oku.
      Türk tarihini oku.
      Osmanlı tarihinde saray yönetimini araştır.
      Halk tarihini de oku.
      Sonra 1990 dan itibaren Türk siyasi tarihini ve komşu siyaset tarihlerini oku.
      1945 1970 arasında Türk siyasi tarihini oku.
      Sadece Türk siyaseti değil, dünya siyaset tarihini de oku sonra gel tartış.

• ataturk bir tanri...

0|0
    0|0
  • o kadar saçma şeylere tapanlar varken Atatürkü sevenlere lakap takmak biraz saçma geldi :D

0|0
    0|0
    • ben kendi insanıma bakıyorum. bizim vatandaşlarımız arasında en saçması o geldi bana
      sonuçta kendisi bir insan. d

• Birak simdi bunlari. Ataturkculer boyle konusmaz. Yobaz dindar laflari bunlar.

0|0
    0|0
    • hahah ataturkcu oldugumu soylemedim zaten. yobazda degilim. Noldu bu sözler zorunamı gitti? gercek ataturkculerde senin gibilerden nefret ediyor bunu yorumlarinda belirtmisler..

• Himm. Ah be kardesim. Ne dedigini keske kendin bir anlasaydin. Neyse dedigin gibi olsun iyi gunler.

• sanada iyi gunler..

• Ataput nedir bir fikri olan var mı ?

0|0
    0|0
    • herkes ne anlama geldiğini gayet güzelce açıklamış, bende açıkladım. Neyi soruyorsun hala?

Yükleniyor...