100bintl ile nası ticaret yapılır ne yapabilirim?

Değişik güzel zekice fikirleri olan var mı ileriye dönük?

0|0
6|14

En İyi Kız Görüşü

• cafe açılabilir mesela ama bence ticarette en iyi iş insanın bildiği bir şeyi yapması..

0|0
    0|0
    • tabiki katılıyorum ama şöyle düşünmek lazım mesela bir dönerci berber dükkanı yetenek ya da zaanat gerektiren işler bu dediğiniz daha çok önemlidir

• haklısınız maalesef. kendi dertlerimiz bitmiyor.

• aynen öyle

En İyi Erkek Görüşü

• Bir arsa alırsın. Mütahite verirsin. sana ordan 3 daire. felan verir herhalde. Bunlari satar 3 arsa daha alırsın. Bunlari da Mütahite verirsin hepsinden 3 daire verse 9 daire.100 binden sarsan 900.000 al işte zenginsin :D

0|1
    0|0
    • imarlı mütehit girecek arsayı 100bintlye vermezlerki kardeim 100bintl arsa alırsın 10yıl sonra mütahit girer o şekil olur

• Abi tam bilmiyorum da 2 3 yıl falan en fazla. Arnavutköy taraflarında. kendin de yapabilirsin ama çok tuzlu herhalde proje felan bnde amcamdan biliyorum :D

• arnavutköy köyündenmi almıştı yoksa mahallsinden falan mı

Kızlar Ne Diyor 5

• Parfüm dükkanı

0|0
    0|0
  • bir insaat sirketine ortak olabilirsin bir arkadasinla orta olabilirsin mesela😊 100 tl ile girebilirsin ve cok kazanirsin

0|0
    0|0
  • 100 bin lira düşük bir mevla. Ama daha en kısa yoldan katlamsk için yaz aylarını değerlendirebilirsin. Eğlence sektöründen.

0|0
    0|0
  • Düğün salonu aç..
    Karlı iş evlenen çok..

0|1
    0|0
    • aynen aklımdada vardı çok iyi bir sektör ama kira olunca dükkan bide kış mevsiminde insan korkuyor

• bana ver gayet degısık bı fıkır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• şehrin meydanında büfe tarzı yer kiralıyorsa kirala ve küçük bir kozmetik standı aç, uyguna bulursan ikincisinde de gazete mecmua, ıvır zıvır satarsın, hatta aynı şekilde oraya uygun köfte ekmek, sandiviç satacağın bir büfede olabilir. başında olmak kaydıysa bu şekilde üç büfe sana yeter, birinde sen çalışırsın ikisinde çalışanın.

0|0
    0|0
  • A- sosyete çocuğu değilsen
    1) köy yerlerinden (tarım arazisi) 1000 M2 bir tarla al (muhtemelen 50 Bin TL), kalanıyla sera yap. Sebzenin kıt olduğu dönemlerde (kış) domates/salatalık/patlıcan ek, pazar sorunu yok, marketler gelip alır. Paraya para demezsin
    2) Yine köy yerinden aynı M2'de bir tarla al, 30 Bin TL'ye 100 tane kuzu al, otlat-besle kurbana 100 Bin TL'ye sat.
    (Olmaz öyle şey masraflarını biliyo musun diyen sürüyle apartman çocuğu bu yazıyı okuduktan sonra cevap yazacak, olsun varsın yazsınlar)
    B- Sosyete çocuğuysan git o parayı Paris-Milano gibi yerlerde ye, ilerde şuraları gördüm buraları gezdim amma karı kız düşürdüm diye anlatırsın. Eve gelince ulan gitti 100 Bin diye ağlarsın.
    öpenzi...

0|0
    0|0
    • sosyete çoçugu degilim öyle işlerde yapabilirim kendi arazimiz var 90 dönüm ama işte traktörümüz falan yok başkası ekiyor bizede yıllık 1000tl para veriyor

• tamam, yan sayfadan schengen vizesini araştırıyorum dediğini duydum.

• 90dönüm tarlamız var kardeşim ama arabamız yok traktörümüz sermayemiz yok olsa aslnda yaparız

• Ruzgar turbini alip devlete enerji satabilirsin , tezgah takım parcalari satabilirsin (makina dali) kucuk bir atolye acabilirsin bildigin dal üzerine. ya da nufusun canli oldugu kesimde butik acabilirsin. Kadinlar kendi kaybediyor incik boncuk gorunce. Bunlar benim para birikimimin sonucunda hayirlisiyla gerceklestircegim projeler. Umarım hayaline kavusursun. :)

0|0
    0|0
    • aynen bide incik boncuk karlı işmiş ama hani anlamıyorum elaman alınıp yapılabilir yani çünkü hani dönerci dükkanı gibi ustalık istemiyo

• Aynen. Cok düşünüyorum da birikmis ortaya koyabilecegim sermayem yok iste ya :)

• adanada olsan hemen çogaltırdık :)

0|0
    0|0
  • Bende olsa spor salonu acardim antrenör luk belgesi var sende almak bulmak falan uzun is surer ithalattan anliyosan o kisimdan yuruyebilirsin

0|0
    0|0
    • spor salonuda karlı işde yaşadıgım yer 80bin nufüs var bide 2,3 tane açıldı

• Al sat yaparım ben olsam, paraya ihtiyacı olup evini, arabasını değerinden aşağıya satan çok maksst öylesini bulmak

0|0
    0|0
    • onu bulmak zor bide şöyle bir laf derler ne kadar dogru bilmemde aglayanın malı gülene fayda etmez

• sahibindenemi satıyosun

• Sahibinden, Fake face hesabim var 2. el guruplarina koyuyorum urunleri oradan cok insana ulasiyor bazende letgo ama letgoda 1ürün için 40 boş adam mesaj atıyor o sıkıntıli biraz

• Çiğköftecı geldı aklıma bnım

0|0
    0|0
    • oda vardı aklımda hemde sevdigim zevkli bir iş ama heryerde çoğaldı

• Valla yeterse para halısaha ısıne gır hocam. Cok deli oara var

• aynen öyle yozgatta zaten düzgün halısaha yok ama iyi para var masrafıda yok ama işde yer bulmak sıkıntı

• Bilmiyorum. Bana kalsa kitap alır okurdum. Sonrada muhtemelen ölüp giderdim.

0|0
    0|0
  • Teknolojiye yatir.

0|0
    0|0
  • reklam platformuna yatırım yapabilirsin benim gibi

0|0
    0|0
  • Ticaretten ziyade borsa derim.

0|0
    0|0
    • onuda düşündüm nası olcakki hani bilgim yok bilmediğim işede girişmek istemiyorum ama bizim hoca var adam borsadan zengin olmuş bildigin

• Ziraat borsaya gir şubeye git yardimci olurlar. Aslına bakarsan Oyak yatırım diyecem ama sen onu yapamazsın anlamadigin için.

• franchise bayiliği al

0|0
    0|0
  • Sebze hâlinde komisyoncu olabilirsin, yalıtım ya da araç parlatma konusunda bayilik alabilirsin. Büyük bir marketten hisse alıp ortak olabilirsin. Kadınlara yönelik züccaciye işi olabilir. Sirkülasyonlu bir iş olmalı yani. Uğraşamam onlarla dersen bir ofis tutup komisyon karşılığı emlakçılık yap.

0|0
    0|0
    • sebze halinde komisyonculuk yalıtım araç patlatma bayilik falan nası oluyor hocam

• Sebze halinde komisyonculuk sürekli dönen bir çark gibidir, sen üretmezsin. Tarla sahipleriyle bağlantın olur, onlar sana malı gönderir, sen market sahiplerine satarsın. Bir nevi tedarikçi statüsündesin yani, aracı da denebilir. Sen 1 ton salatalık aldın tarlacıdan mesela, marketci tek seferde o kadar alamayacağı için belli bir fark verip senden ihtiyacı kadar alır.
      Yalıtım boyaları revaçta bu ara, ısı yalıtım, ses yalıtımı, su yalıtımı gibi konularda kimyevi boyalar üretiliyor. Bir pazar oluşturmak istiyorlar haliyle, tanınmak istiyorlar. Bunlardan bayilik alıp kendi şehrindeki inşaat firmalarına düşük kâr ile yüksek baz'da ürün satabilirsin. Akarı kokarı yok, yine aracısın. Risk, sadece bayilik için ödeyeceğin miktar ve ofis kirası.
      Araç parlatma işi de şöyle oluyor;
      Bilirisin biz erkekler arabamıza gözümüz gibi bakarız. Aracın albeni'li bir görüntüsü olması için parlaması şarttır. Bu konuda yine firmalar yeni ürünler gelişrirmeye başladı.

• kendi tarlamız var var 90 dönüm ama başkası ekiyor sermayemiz arabamız olmadıgından yapamıyoruz

Yükleniyor...