Neden sizce topluma bütünmeşemiyorum?

Arkadaşım çevrem yok, ortamım olmuyor, herkes ban tuhaf bakıyor herkes bana ayar atıyor her durumda, kendimi çözemedim bir türlü, ne erkekler kanka olarak görüyor ne de de kızlar sevgili olarak. Hic beni seven kız olmadı şimdiye kadar, herkesi sevdiler sadece beni sevmediler, neden bir insan bu denli itici olur?

Güncellemeler:
sadece beni sevmediler, neden bir insan bu denli itici olur?
neden sevmediler

2|0
44|21

En İyi Kız Görüşü

• Kendin kisiliginin itici olduguna inaniyorsun ve bu ister istemez iliskilere yansiyor. Muhtemelen sen karsindaki insan senle konusmak istese bile itici oldugunu/olacagini dusunerek kendini geri cekiyorsun veya sohbeti kisa tutuyor, kaciyorsun. Psikologa gitmek kendinle ilgili dusuncelerini degistirmen icin bir cozum olabilir :) onun disinda internetten yardimlasma projeleri, bunlarla ilgilenen topluluklari arastir, tog gibi, haysev gibi mesela. Onlara katil. Bir cocugun bir yaslinin yuzunde tebessume vesile oldugunda dun ya daha anlamli olacak, inan bana. Sorumlulugunu tasiyabilecegine inaniyorsan hayvan beslemek de ruhuna iyi gelecek. Yani sira hobiler edinebilirsin, bir enstruman kursuna veya resim kursuna falan gidebilirsin. :) bir sorunun var ve bu asilamayacak kadar zor degil ;)

0|1
    0|0
    • ben konusmak istiyorum ama biri karsima gelse 30 saniye sonra saga sola bakmaya duruyor yani benden bunaliyor

• Rica ederim :)

• 3ay

Eig için teşekkür ederim :) umarım her şey yolundadır

En İyi Erkek Görüşü

• Kendine bakmayan, içine kapanık dolayısıyla özgüvensiz ezik bir görüntü çiziyorsundur çevrende.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 43

• Yapı meselesi

1|1
    0|0
  • İtici falan değilsin saçmalama. Sadece bazı insanlar kendilerini çevreden soyutlarlar. Ya kendini çok mükemmel görür soyutlarsın ya da çok ezikler soyutlarsın. Bunlardan anladığım kadarıyla eziklemesini yapıyorsun sende. Rahat ol kendin ol emin ol seven olacaktır. Bende senin gibiydim anladım ki kendimi çok mükemmel sanıyormuşum tek hatada siliyormuşum arkadaşlarımı. Kusurlarını görmemeye başlayınca kurtuldum ve bir sürü arkadaşım var sende lkendini onlarla bütünle yanlarında ol hep. Onlar gibi davran alış. Anormallık iyi değil normal ol gül eğlen. Her insan bunlara ihtiyaç duyar. Eğer sevgilin olsun istiyorsan biraz ağzının güzel laf yapması gerekiyor tiple alakası yok. İnsanlar ençok kendilerini güldürenlerin yanında bulunmak ister misal bende böyle karıştım insanlara. Çok komik olduğumu güler yüzlü olduğumu benim yanımda olanın hiç sıkılmayacağını söylerler. Bu şekilde yanımdalar. Somurtma sende güldür sevindir dert dinle emin ol arkadaş çevren artar.

0|1
    0|0
    • aslinda eskiden cok guldururdum herkesi ama yine de beni istemezlerdi, nedense kabullenen yok beni sanirim arkadas cevrem olmadigi icin ezik gariban gorunuyorum

• Hayır çok yanlış düşünüyorsun bak ben kendimden örnek veriyorum gerçekten hiç arkadaşım yoktu ama insanların derdini dinleyip onları güldürerek sırlarını tutarak halledebilirsin bu işi. İnsan psikolojisi her şey karşılıklı sen birinin derdini dinlemezsen o da seni dinlemek istemez. Bir de söyle bir şey var çok da güldürmeyeceksin ciddiye almıyorlar sonra ben bunu anladaığım an kendime dur dedim sakinleştim ve farkettim ki hocalar bile farklı davranmaya sorumluluk vermeye başladı. Bu yüzden ortamına göre davranmalısın seni anlayabilecek kapasitesi olan insanlarla takıl. Diğerleri anlamaz anlamadıkları gibi moralini bozar. Hemen olmaz canım ama yavaş yavaş birer ikişer genişlet çevreni. Ortada sorun falan kalmayacak kendine güven biraz da olsa yapabilirsin.

• Merhaba ruh ikizim. Bende yaşadığım çevrede kendimi uzaylı hissediyorum. Ben biraz da asosyal olduğum içindir belkide.

0|1
    0|0
  • Bence önce kendini dışarıdan ve içeriden yorumla artılarını eksiklerini yaz cidden hemde. Sonra neleri düzeltebilirsin ya da istersin? Bence önce kendine odaklan sonra aile içindeki samimi ve paylaşımını artır. En son arkadaş ve sevgili önemli bence. Ama yapman gereken kendinle olan ilişkini düzelt önce sonra aile ve diğerleri..

0|1
    0|0
  • Bunu kendine dert ettigin icin ve onlara yaranmak istedigin icin.. onlara ihtiyacin olmadigi an yapisirlar kene gibi

1|1
    0|0
  • Kurslara git ya da çalışmıyorsan çalış asosyallikten o. Halk kutuphanelerine git orda çok arkadaş bulursun özgüvenin olsun ozguvensiz çekimser olduğun için tuhaf bakiyorlardir insanlar mükemmel değillerki

0|1
    0|0
    • konusmaya calissam bile itici geliyorum

• Bakımlı biri ol bayanlar özellikle ben mesela güzel kokan güzel giyinen bir erkek yakışıklı dahi olmasa dikkatimi çekiyor özellikle dişler beyaz olmali inci gibi giyim ve temizlik yani bakim şart

• Havalı değilsin ondan galiba

0|1
    0|0
  • isyan etme akışına bırak hayatı

2|0
    0|1
  • Bunu bir psikolagla gorus. Bu ciddi bir sorun. Asosyalsin ama bu kadar da olmamali

1|1
    0|0
    • aynen asosyal bile kurtuluyor bir gun ben hep kotu

• Duzelirsin be kardes zaten bunu kabullenmisin bile duzelir elbet

• Kendinle barislk ol, kendini sev. Toplum seninle butunlessin... sen ne butunleseceksin toplumla :D

0|2
    0|0
    • cok ta umurlarindaydim

• olabilir

• Özel davet mi göndermemi bekliyorsun nedir? :D

• önce kendine güvenmen lazım özgüven eksikliğin varsa karşı taraf bunu anlar.

1|1
    0|0
  • Bütünleşemedigin icin😕😕😕

0|1
    0|1
  • Böylesi daha iyi.

0|0
    0|1
  • Ben de bütünleşmiyorum, farklı olmak daha iyi yalnız bu kendi tercihinse

0|1
    0|0
  • Sana öyle davranmalarına izin verme

0|1
    0|0
  • Zaa aynı bendensin kardeş 😄 biz de böyleyiz napalım artık kabullenicez kendimizi 😊

0|1
    0|0
  • Bende benzer durumdayım. Hiç kimse sevmiyor hiç kimse aşık değil

0|1
    0|1
  • En güzeli. Toplum seni tüketir. çıkma dünyandan. Onların seni tüketmesine izin verme.

0|1
    0|0
  • Destek al

0|1
    0|0
  • Özgüvenin yoktur

0|1
    0|0
  • Vatan haini misin

0|0
    0|1
  • İnsanlara nasıl yaklaştığını gözden geçir.

0|1
    0|0
  • hayatın sana tepik koyuş şekli

0|1
    0|0
  • kendini çok kapatmışsın biraz insanlarla konuşsan zamanla gelişir.

0|1
    0|0
  • kendini değiştirme vakti gelmiş

0|1
    0|0
  • C. baskanin meydana cagirdi git kaynas

0|0
    0|1
  • Sana sormali

0|0
    0|1
  • Okunmuyor detay anlamadım.

0|0
    0|0
  • Ozguven eksikligu

0|0
    0|0
  • Bu toplumla butunlesıp napıcan bosver

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    13

Erkekler Ne Diyor 20

• Toplumla bir anda bütünleşemiyorsan azar azar başla. Önce toplumla çeyrekleş sonra zamanla toplumla yarımlaşırsın en sonunda da bütünleşirsin. Takma kafana zamanla olacak şey o.

0|1
    0|0
  • valla ne diyeceğimi bilemiyorum şimdi

33.media.tumblr.com/...u036xNN1rtutqho6_r2_250.gif

0|1
    0|0
  • hatasın. daha doğrusu farklisin. türk toplumunda farkli olan kabul görmez farkli düşünceler farkli davranişlar kabul görmez. sen bu topluma ait olamazsin çünkü farkli doğdun. beynin farkli çalişiyor. ve bu farkliliğa başka insanlar düşman. seni öldürmek yok etmek için tum gün alaycı gülüşlerini üzerine kusarlar. ve sen bu kinden kaçamazsin çünkü kaçmayi öğrenecek kadar özgur kalmadın. beynini kısıtladı bu toplum. farklı insanlarin da hoş karşilandiği topluma gitsen gidebilsek yücelirdik saygi görürdük bizim gibi düşünen insanlarla olurdu asla yalnız kalmazdık. ama burada her gün işkence çekip öleceğiz var olamayacagız

0|0
    0|0
  • Fazla iyisindir. Bu dünya çok iyileri kaldırmaz

1|1
    0|0
  • itici değilsin üstadım insanlar aciz

1|1
    0|0
  • olur zamanla yaşın ilerlesin sende onlar gibi kahvehaneye gidersin. apartman sohbetleri yaparsın. olur yani aceleye gerek yok.

0|0
    0|1
  • olduğun gibi devam et

0|0
    0|1
  • Bilmem ki

0|0
    0|1
  • Kisiliginden dolayi olabilir

0|0
    0|1
  • Tipsiz ve kısa boylu isen normal

0|0
    0|1
  • Var bır hıkmeti kanks

0|0
    0|0
  • hadi ordan et onları sen knk

0|1
    0|0
  • İnsanlar can sıkıyor demek

0|0
    0|0
  • Profil resmindeki kürtdistan bayrağı

0|0
    0|1
  • Bilmiyorum, ama durumumuz seninle aynı. Bizim çağımızda hep dış görünüş ön planda, çirkinsen arkadaş sayın mutlaka az olur ya da olmaz bu böyledir. Düşünceler ve bakış açılarıda insanlara itici gelebilir.

0|0
    0|0
    • hic sevilmiyorum, yabimda dunelen bile 30 saniyede kaciyor

• Kendine çekil düzen ver, bir bak araştır kendinde ne sorun var.

• garibanim, cevrem olmadigindan herkes ezik goruyor

• Sen kendini soyutlamışsın. O yüzden sana öyle geliyor olabilir.

0|0
    0|0
  • Kendine yüklenme. Algını değiştirmeye çalış. O zaman her şey daha güzel olacaktır

0|0
    0|0
  • depresyondasın psikoloğa git geçirirler

0|0
    0|0
  • toplum farklı olanı dışladığını sanarken fsrklı olan dışlamıştır toplumu diye güzel bir şarkı sözü var sehabenin. bütünleşmene gerekte yok boşver. herkes bütünleşse nolur biliyomusun oooo...

0|0
    0|0
  • İlginç kardeş davranışın nasıl peki tipin nasıl yakisiklimisin

0|0
    0|0
Yükleniyor...