Alevilerin Cem evinde Nasıl İbadet ettiğiyle ilgili bilginiz var mı?

Güncellemeler:
Hekes herkesin inancına saygı duymalı. Ne Aleviden Sünniliği onaylaması beklenmeli. Ne de Sunniden Aleviliği onaylanması beklenmeli. Herkes herkesi olduğu gibi kabul etmeli. Ne Sünnilik Aleviliktir. Ne de Alevilik Sünniliktir. Herkesin inancı kendine.

0|1

En İyi Kız Görüşü

• Asagida ibadet sorgulayan denyolar olacaktir. Kendilerine bir baksinlar pls.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sende bu soruyu ne amaçla sordun? Başka bişey gelmedimi aklına bilen bilmeyen dalga geçsin diyemi herkesin inancina ibadetine rengine irkina saygili olmak gerekir yaradilani sev yaradan dan ötürü kimse kimseye laf edecek kadar temiz değil herkes kendinden sorumludur doğrusuda budur.

0|1
    0|0
    • insanlar öğrensin anlasın diye paylaşıyoruz. saygı duysun diye paylaşıyoruz. herkes herkese saygı duysun

• O zaman öğretici açıklayıcı bir bence yaparsın gizlenmeden bilmeyenler öğrenir bilenler de eksiğin varsa giderir teşekkür eder. soru şeklin ve anlatımın da öğretici bilgi yok kardeş bence bu soru kaldırılmalı.

• bu da bir görüş ben her türlü görüşe saygı duyarım

Kızlar Ne Diyor 2

• Aleviler kilseyi oruc tutmadığı için dövmez kilseyi yakmaz kimsenin ibadetuni inancını sorgulamaz cem evine gelen yahudi hristyan olsa dahi kabul eder çünkü kabemiz insandır bizim tek silahimiz sazimizdir. Bizlerden zarar gelmez kime korkmasın.

0|4
    0|0
    • anlamaz bu putperestler boşver kanka :D

• öyle haklısın bu arkadaşlar genelde allahın egosunu arttırmaya yönelik faaliyetler yaptıklarında cennete gideceklerini düşünüyorlar iyi olmak falan pek mevzu degil allahıda kendileri gibi çıkarcı egoist sanıyorlarsa demek ki :D

• @Dizo_42 Bu cahilliği nereden aldın? aliye inanmak nedir? Ali kimdir bilir misin?
      kurana inanç yokmuş falan filan...
      yaş 21 daha bir halt bilmiyor.. senden bu ülkeye bu topraklara ne fayda gelir ne hayır. yezidin torunu..

• Saz çalıp oynuyorlar

0|1
    0|0
    • Alevi değilim

• Başka paylaşacak birşey bulamadın mı kendine müslüman mı diyorsun sen

• Sende bir gıram müslümanlık olsa bu sitede işin olmaz burda bin bir türlü cinsel sorular soruluyor sende bunların farkındasın ve burdasın bide gelmiş çok bilmiş bize din dersi veriyor

Erkekler Ne Diyor 17

• Bu İslâm'a aykırı..
    Aleviliğin özüne de aykırı..
    Alevilik ayrı bir din değil, mezhep değil, tarikattir, yoldur..

Fakat, bu görüntüler Aleviliğin uzaktan yakından alakası yoktur..

#Vesselam

0|4
    0|0
    • @HiçKorkmaz biraz seviye. bu yaptığın yanlış. doğru yol değil

• Çok biliyorsunuz deyil mi

• Neden camiye gidilmez? camiye gitmemek diye birşey yok alevilikte ama cogu gitmiyor HZ. ALİ efendimiz camide şehit oldu diye camiye gitmemek nedir ya.! İslamı Allah'In emrettiği bize anlattığı gibi yapmaya calısın abi bu nedir ya... birileri birşeyler uyduruyor herkes arkasından gidiyor.

0|0
    0|0
    • benim İslam inancım bu kimseye teyit ettirmek zoruda değilim. Senin inancınla ilgili bende binlerce eleştir getirebilirim. buna gerek yok. herkesin inancı kendine

• @HiçKorkmaz benım amacım eleştirmek değil anlamaya calısmak olay bu kimden korkucamda lafımı esirgicem? o yüzden sacmalama kardeş.

• Sacmalayan sensin dınkof sana yazan kim soruyu sorana yazıyorum bir dikkatli oku ne okuduğuda bilmiyor bunlar

• Bu ibadet mi?

0|1
    0|0
  • var bende aleviyim :D

0|0
    0|0
    • ne güzel

• rica ederim

• nasıl aleviliyim diyebiliyon ya
      anlamıyorum eren

• Alevi ibadeti diyorsun adı üstünde ibadet duvara bakıp dua eden yahudileri göstermiyorsun ama.
    bu başlıkta bu paylaşım cok abest. Kınadım seni.

0|0
    0|0
  • Bu garip dede türbesi çekmece gölünün orda ki değil mi?

0|0
    0|0
  • Hiç bilmiyorum bu konuları. Alevi neymiş ne yapar. Ben hanefi olduğumu biliyorum tek :)

0|0
    0|0
    • olabilir. öğrenmek lazım. herkesin herkesin inancını öğrenip saygı duyması güzel bir şeydir.

• İsla ters gelen bir yapıydı bilsiğim kadarıyla

0|0
    0|0
    • herkesin islam inancı kendine. senin islam inancında alevilere ters geliyor olabilir

• Allahın dediğini diyoruz biz ama dinleyen önemli her neyse benim için farkemez zaten ineğe tapsanda farketmez

• bilmukabele

• Ulkem insanina yazik yorumlari okuyunca insanligimdan utandim dogru veya yanlis daha birbirnizin glruslerine saygi duyamiyorsunuz
    Not:alevi kardeslerimizin nasil ibadet ettikleri hakkinda bir bilgim yok sadece yapilan yorumlara uzuldugum yazdim

0|0
    0|0
    • Sağol kardeşim bu yorumları yapanlar burda kadrolu eleman gibi görev yapıyor. Bunlar sunni kardeşlerimizi temsil etmiyor. toplasanız bunları burda 15 , 20 kişidir bunlar. Karşılıklı saygı önemli bir şey. malesef o da bazı insanlarda mevcut değil

• bir ara ciftetelliye bağlayıp oynayacaklar zannettim lan 😄

0|1
    0|0
  • Var bilgim

0|0
    0|0
  • Dönüyor lar ama nasıl dönüyor lar onu bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Sana ne lan!

0|0
    0|0
  • İyide bunların hiç birinin İslam da yeri yok ki Hz Aliyi aşırı abartı bir şekilde yüceltiyorsunuz nerdeyse Hz muhammedden üstün tutcaksınız

0|0
    0|0
  • Hadi la bir mum söndü dönek :D

0|0
    0|0
  • sohbet dans dans dans

0|0
    0|0
    • inanca saygı lütfen

• sohbet ve semah

• inanca saygı hepimizin için gerekli ve önemli bir konudur.

• Ellerinize sağlık güzel bir paylaşımda bulunmuşsunuz? İnsanların ibadet şekline saygı duymak onları olduğu gibi hiç eleştirmeden kabul etmek lazım. Alevilerde bu ülkenin en güzel renklerinden biridir. Çok güzel mert insanlradır.

1|1
    0|0
    • Yorumlara bakıyorum da bazı zavallılar insanların inançlarıyla nasılda sefilce alay ediyorlar. yazık

• Eski Başbakanımız Davutoğlu'yla yeni Başbakanımız Binali Yıldırım Yan Yana Cem Evinde İzlemek Lazım Değil Mi?

Yükleniyor...