Dul kadınlar neden hor görülürler?

39 yaşında bir sene evli kalıp boşanmış tanıdığım dul bir bayan var, bugün komşular bu kadını 55 yaşında hiç evlilik yapmamış bir adamla tanıştırmak üzere konuşuyorlardı. Bunun üzerine iki kadın;hiç evlenmemiş (55yaşında!) bir adamın dul bir kadınla evlenmesinin doğru olmadığını savundular. Bunu söyleyen kişilerin kadın olduklarına mı kızayım, 55 yaşında neredeyse bir ayağı çukurda bir adama bu kadına layık görmediklerine mı kızayım şaşırdım kaldım. Yıl olmuş 2016 biz millet olarak hâlen dul bekar kadın ayrımı yapıyoruz. Ne yani o kadın sırf huzur bulamayıp 1 sene evli kalıp bekaretinden olduğu için evlenmeye hakkı yok mu? Böylesene kısa zamanda hangimiz evliliğimizi sonlandırmak isteriz? Yazık cidden sırf bir kadın dul olduğunu için hor görülmemeli hatta yakıştırılan kişi 55 yaşında iken hemde hiç.(Evli falan değilim bana bağlamayın.)

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• İçinde yaşadığımız toplumun değer yargıları maalesef çok ağır. İnsanların ön yargıları da dul insanlara karşı çok fazla. Dul bir kadın, bekar bir erkekle evlenemez diye bir kural olmadığı gibi boşanıp dul kalmak da evlenip evli olmak kadar normal bir olaydır. Kendinizi bu şekilde asla sınırlandırmayın, nasıl diliyorsanız öyle yaşayın, başkalarının da ne düşündüklerine çok da kulak asmayın.

1|0
    0|0
    • O kadın için gerçekten üzüldüm. Sırf dul olduğu için bir insan bu muameleyi hak etmiyor bana göre.

En İyi Kız Görüşü

• Gerikafalilar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Kesinlikle haklısın. Çok saçma bir ayrım.

1|0
    0|0
  • Dul kadinlarin isi zor hakkaten birde cocuk varsa daha zor bide calismoyorsa daha daha zor ama

1|0
    0|0
  • Valla haklısın ne desem bilemedim mağara adamı kafssı bunlardaki

1|0
    0|0
  • yazık haklsıın

1|0
    0|0
  • hor görmem saygı duyarım

1|0
    0|0
  • 15 yaş var neredeyse 10 filan olsa neyse. ama sonuçta zorla olmicak bu istemiyorsa kalır

0|0
    0|0
  • Örümcek beyinler

0|0
    0|0
  • Kıskanıyorlardır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...