Köprüden gecinceye kadar yalakalik yapan ikiyüzlü gelinlere nasil davranmali?

Bu yasadiklarimiza inanamiyorum. Abim evlenecegi zaman hic evlilik işine mudahil olmadim halbuki cevremde bir cok uygun kizarkadasim vardi. Abim kendi bulsun beni ilerde mesul tutmasin istedim. Ayartmis abimi abim onu dunyanin en mukemmel insani saniyordu. bir süre sonra evlendiler. 20 bin liralik altin taktik nişanda. Aşırı derecede el üstünde tuttuk hediyelere boğduk. Akrabalar ablam falan en ufak bir hizmet beklediginde aman gelin rencide olmasin diye hep ben hizmete koştum. Kiz da guya beni seviyordu ziyarete geliyordu bana hediye aldiriyordu abime. yemek tarifi konusunda yardim ederim diyordu. Ben de iyi anlasicaz diye seviniyordum.
Ben geline hic kötü davranmadim hep güleryüzlü iyi oldum en ufak kirici bir diyalogum olmadı.
Gelin evlenir evlenmez bana karsi değişti. Nerdeyse hic konusmaz oldu hep surat asti. Uzak olduklarindan ayda yilda bir abimi ziyarete gidiyordum. bir kapiyi hosgeldin diyerek acar bir daha ben gidene kadar tek kelime konusmaz yanimda oturmaz surat asar ikramda bulunmaz çay bile vermez abim çay koyar meyve salatasi yapar ikram eder, gelin yemek saatinde abimle beraber masayi kurar bizimle oturmaz gider. Ben yardim icin giderim hicbiseye dokundurmaz. Buz gibi ifade. cek git der gibi davraniyor.
Ben abimi ziyarete gelecegimde gelin bahaneler uyduruyor altin günüm var akrabalarim gelecek islerim var hastayim gelmesin falan filan ben de gidemiyorum. Bir keresinde ordayken sabah tokami bulamadim yuzumu yikayacaktim o yoktu onun tokalarindan aldim giderken de cikarip verdim. Arkamdan abime "soyle ona benim esyalarimi karistirmasin rahatsiz oluyorum" demis şok oldum cok zoruma gitti kac kurusluk toka ki. Simdi de her bayram ya annesinin yanina Maraşa ya abisinin yanina adanaya gidiyorlar bayramlarda abimi goremiyorum bile.
Ne bu düşmanlık anlamiyorum ki ben bu geline napmisim? Tavsiyeleriniz neler?

1|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• Benim kardeşime, eşim kötü davranacak... böyle yapacak.. Hayatını zehir ederim. mahvederim o kadını. Saygısız kadın.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aha bir düğün vakası daha :D
    Biz de düğün zamanı böyle absürt şeyler yaşadık. Iyi niyetler suistimal edildi ama yine değişmedik. Bir süre sonra kendi yanlışlarını gördü tabii Allah tarafından.
    Abin baskın karakter değil sanırım. Ben, haksızlığa uğradığımız noktalari abime anlattım. Sen de anlat. Gerekirse geline yanlışlarını pat pat vur yüzüne. Abinden sakın uzaklaşma, kendine çek!
    Sanırım sizin geline, bizimkine olduğu gibi "fazla yakın olma, yüz-göz olursun." dediler.

0|0
    0|0
    • Durum o kadar basit degil malesef. Gelin asla yanlışın kabul etmiyor. Sebep olarak ben nisanliyken beni aramiyordu diyormus (o donemde ogrenciydim kontorum yoktu birkac kez arayabildim) simdi de seni ariyor beni aramiyor diyormus. Yani abimle konusurken telefona gelini istemek saygisizlikmis onu ayrica aramak lazimmis. Gelince hicbir ise yardim etmiyor diyormus. 50 kere yardima gidiyorum izin vermiyor biseye dokundurmuyor arkamdan da bir ise yardim etmiyor diye yalan uyduruyor.
      Abimle de cok sorunlari olmus kac kez bosanmanin esiginden donduler kucuk yeğenim var ondan bosanmadilar. Abim de baya sindi. Uzun suredir de abimgile gitmiyorum 3 yil oldu napsam bilmiyorum

• Ben tartismak istemiyordum o yuzden hic sesimi cikarmadim zaten gelin bir tuhaf kavga cikarir beni suçlu hale sokar bide abim benden yana olursa gelin iyice sikinti cikarir bosanmaya kadar goturur. Baya baya defalarca evi terketmis

• Normal değil. O zaman fazla umursama. Sen abin için git görüş. Elbet doğruları er geç anlar.

Erkekler Ne Diyor 20

• Bunu kendisine sordun mu? durduk yere boyle olmasi ya kopruyu gecene kadar siz onu alana kadar idi, ya da gercekten kani isinmisti. Ancak sanki birsey olmus belkide birsey duydu yanlis anladi ve artik sizden, senden rahatsiz olmaya basladi tavirlariyla da bunu belli etti. Bence yuz yzue konusmayi dene. hatta konus gayet dogal bir sey, burada anlattigin gibi tek tek kendisine anlat. Sorun varsa bu yumusak yaklasimin da onu anlatmasi icin cesaretlendirecektir. Bu durum seni endiselendirdigini art niyetli olmadigini anladiginda buyuk ihtimal icini doker. Ancak sorun yok ta git gide sizden gicik kapmaya baslamis ise, soylemez konuyu kapatmaya calisir eder o zaman da anlarsin yani sevmiyor soguk bir insanmis kopruyu gecene kadar rol yapmis. yapacak birsey yok bu durumda. Abine soyleyebilirsin seni goremiyoruz ozluyoruz diye ama bu sefer de esiye sizin aranizda kalir. ama konusmakta fayda var

1|0
    0|0
    • Kendisiyle bunu konusmadim çünkü konusursak kavga cikacak gibi hissediyorum tavirlari öyle çünkü. Abimle konuştum sen yanlis anliyosun diye kivirdi. Abime yaptigi izahat ise güya bunlar nisanliyken aramamisim bunu ve ev duzulurken temizlige gitmemisim. Yahu ben ozaman ogrenciydim kontorum olmazdi birkac kez aramisimdir onun disinda aramadim. Ev duzulurken benim sinavlarim vardı. Bide ne zaman arasam abimi ariyormusum gelini sonradan twlefona istiyomusum bu saygisizlikmis onun telefonundan onu ayrica aramiyormusum. Buymus hanfendinin sorunu. Bence hepsi bahane kendi kendine havaya girdi uzak duralim istiyor. Bebek dogdugunda guleryüzlu davrandi bebege bir suru altin taktik diye sonra yine ayni nemrutluguna dondu

• abin yanlis anliyorsun diye 'kivirdigini'dusunuyorsan, zaten abinin bildigi birsey olmali o zaman degil mi, yoksa niye kivirsin? iste soyledigin gibi kendince hakli sebepleri varmistir. Bazi insanlar boyledir ne yapsan yaranamazsin yaranmaktan ziyade, hep bir sorun cikarirlar'beni ayri niye aramadi'beni acaba istemiyorlar mi, kesin arkamdan konusuyorlardir. abisini ayartacaklar gibi seyler yuzunden sogumus olmali, ya da kendisi soguk biri. Sen yinede konusmayi dene abime sordum, bazi konularda yanlis anlamissin gelmedim diye zamaninda sanirim bana gonul koymussun , diye izah et eger gercek sorun o ise belki duzelir, o degil se ve soylemiyorsa abinin onla konusmasini iste diyecegim ama, o da bu sefer kardesim boyle diyor soyle diyor dedediginde, gelin sizin onu doldurdugunuzu dusunup dah ada zit gidebilir.

• Yazık olmuş abine

Iki meme tutacagim diye aileyi göz ardı etmesi kötü.

AilemI hiçbir kadına degismem. Ayşe gider fatma gelir ama aile giderse dönmez geri.

Yapacağın şeyi sana söyleyim.

Bir daha muhattap olma. Abini goreceksen dışarı da gör

O da size gelince aynı şeyi uygula.

0|0
    0|0
    • Gelin bize gelmiyor zaten

• Kanser oldu ben aradim telefona cikmadi. Abime dedim ki amerikada arkadasimin abisi var kanser arastirmalari uzerine arastirma yapiyor. Profesor olacakmis yakinda. Onunla görüştüm gelinin saglik durum hikayesini ve ilaclari yapilan islemleri cd falan ne varsa ona maille gonderecegim sen ver dedim gelin verdirmedi galiba. Arastirdim kansere brokoli iyi geliyormus kanser hucrelerini olduruyormus hatta o maddenin 50 kat fazlasi brokoli flizinde varmis millet jhon hopkins hastanesinden amerikadan her hafta brokoli filizi siparis ediyomus. Ben antalyadan filiz uretici firma buldum pazarlik yaptim her hafta kargoyla gonderecekler odemeyi yapacaktim. Gelin istemedi galiba. Anliycagin inadi devam. Ben onu sevdigimden degil küçük yeğenim oksuz kalmasin diye yardim etmeye calistim. Gelin sanki dusmanmisim gibi davraniyor halen

• Değmez. Tirt o

• 7 sene ciktik evlenmeden once evlendik maskeler dustu evlenmeden once evumden cikmayan annemle hatta 7 sulalemle benden iyi olan kisi bir anda iliskileri kesti malesef dediklerin digru

1|0
    0|0
  • Gelin haklı bence. Sen gelin oluncz sen de öyle yaparsın

0|0
    0|0
  • Bu İşler Böyle Daha İyi Günlerin Yakında Annene de Trip Atar Gelin..

1|0
    0|0
    • Annem vefat etti uzun zaman once

• Abimin yuvasinda benim yuzumden kavga ciksin istemem zaten kadin kac kez evi terketmis bosanacagim diye baskalari geri getirmis. Kucuk yeğenim icin abim idare ediyor bence

• Anladım Senle Alakası Yok ki Kafaya Koyduysa Öyle Ya da Böyle Birgün Olur..

• öyle gelinler çok etrafta. şimdikilerin burnu havada. abinin iyiliği için dua et. olmazsa müsait bir zamanda bu durumu abine anlatıp kendisine onun için üzüldüğünü söyle. ama kendisi bu halinden memnunsa o zaman konuyu kapat. karı koca arasına girilmez sonuçta.

0|0
    0|0
    • Abime anlattim abim onun ayibini ortbas etmeye çalıştı sen yanlis anliyosun falan filan. Yine ben ziyarete gelecektim aylarca ertelendi sonunda kizdim abime. Abimle aramiz bozuldu konusmadik uzun sure. Sonradan ben yine bayramlarda ariyorum abimi. Abim de mahcup ama belli etmemeye çalışıyor

• o zaman senlik bir şey kalmadı. sen elinden geleni yapmışsın . abin de bu halinden memnunsa artık bu olaya müdahalede bulunma bence. birbirinize mahcupluğunuz bir süre sonra geçer ama senin yapabileceğin başka bir şey yok. abin seni dinlese eşiyle arası açılır. hayırlısı artık.

• Biz niye sapız sanıyosunuz ahajhsj
    Yapacak bişey yok senin gelmeni istemiyor net bir şekilde abin zaten bişey diyemez kadın amacına ulaşır elinde sonunda maalesef

0|0
    0|0
  • bir taraflarını fazla kaldirmissin. Hanı derler ya dayak cennetten çıkmıştır diye işte bu söz tamda bu zamanlar için cuj oturuyor. Sen ona iyi bir dayak atmayinca duzelmez o ama abin de hiç oralı değil gibi ben olsam kapısından dahi gecmem

0|0
    0|0
    • Abimin huzuru yuvasi bozulmasin diye susuyorum. Ama onunla da iyi degillermis abim sakliyor ama kac kez bosanmanin esiginden dönmuşler kucuk cocuklari var diye.

• O evlilik biteli çok olmuş

• Cok zor senin isin biyerde abin ve yuvasi bir yerde boyle uyuz bir insan resti cek abine anlat durumu abin baksin çaresine hatta drsin ki benom ailem senden daha kıymetli haddini bil desin kimse kimseyi sevmek zorunda degil ama bu kadari da fazla

0|0
    0|0
    • Kendisiyle bunu konusmadim çünkü konusursak kavga cikacak gibi hissediyorum tavirlari öyle çünkü. Abimle konuştum sen yanlis anliyosun diye kivirdi. Abime yaptigi izahat ise güya bunlar nisanliyken aramamisim bunu ve ev duzulurken temizlige gitmemisim. Yahu ben ozaman ogrenciydim kontorum olmazdi birkac kez aramisimdir onun disinda aramadim. Ev duzulurken benim sinavlarim vardı. Bide ne zaman arasam abimi ariyormusum gelini sonradan twlefona istiyomusum bu saygisizlikmis onun telefonundan onu ayrica aramiyormusum. Buymus hanfendinin sorunu. Bence hepsi bahane kendi kendine havaya girdi uzak duralim istiyor. Bebek dogdugunda guleryüzlu davrandi bebege bir suru altin taktik diye sonra yine ayni nemrutluguna dondu

• Serefsiz bir o. ospu demek ki

• Boyle dusunerek için içini yiyor direkt sor yengene bilmeyerek yanlis biseymi yaptik gibisine belki senin hakkinda yalan yanlis bisey duydu etrafta laf tasiyan çok

0|0
    0|0
    • Durum o kadar basit degil malesef. Gelin asla yanlışın kabul etmiyor. Sebep olarak ben nisanliyken beni aramiyordu diyormus (o donemde ogrenciydim kontorum yoktu birkac kez arayabildim) simdi de seni ariyor beni aramiyor diyormus. Yani abimle konusurken telefona gelini istemek saygisizlikmis onu ayrica aramak lazimmis. Gelince hicbir ise yardim etmiyor diyormus. 50 kere yardima gidiyorum izin vermiyor biseye dokundurmuyor arkamdan da bir ise yardim etmiyor diye yalan uyduruyor.
      Abimle de cok sorunlari olmus kac kez bosanmanin esiginden donduler kucuk yeğenim var ondan bosanmadilar. Abim de baya sindi. Uzun suredir de abimgile gitmiyorum 3 yil oldu napsam bilmiyorum

• Bundan sonraki aramalarinda yengeni ara direkt sonra abini iste..
      Size karsi olan bu tavri belkide abinle yasadiklari sorunlar

• Senin abin karıağızlı senin yapacak bişeyin yok

0|0
    0|0
  • Bence bir daha gitme.
    Koyun gibi peşine düşen agbini de sil...

0|0
    0|0
    • Abim onun ayibini örtbas etmeye calsiyordu sen yanlis anliyorsun diyordu. Gelisimi hep erteliyordu tartistik tepki gosterdim aramiz bozuldu. 3 yildir aramiyordum gitmiyordum. Abim aradi birkac kez. Baristim ama yine gitmiyorum

• Kadının peşine düşen erkek kim olursa olsun Bence yetersiz eksik ve arızadır. istersen de kırıl... Ben artık insan görmekten tiksinirim oldum. Senin de durumun bu olacak birkaç seneye kadar...

• Muhatap olma. Uzun da sürse bekle. Bırak o sana mecbur kalsın.

0|0
    0|0
  • Canım kıyamam ya çok dolmuş

0|0
    0|0
  • Gecmıs olsun

0|0
    0|0
  • poponu siz kaldırmışsınız

0|0
    0|0
  • Valla okumaya üşendim kanks

0|0
    0|0
  • Abinide zor durumda bırakma pek karışma istersen

0|0
    0|0
  • en iyisi bekarlık

0|0
    0|0
  • Sende onu umursama kudursun.

0|0
    0|0
    • Zaten nerdeyse 3 yildir gitmiyorum ama abimi yeğenimi cok ozledim

• Abim gelemez ki guya gelin yanliz kalamiyomus korkuyomus küçük yeğenim de var abimin isleri de var. Her bayram ya onun annesigile marasa ya da onun abisigile adanaya gidiyorlar. Kendi kizarkadasina ziyarete gideceklerinde hazirlaniyomus, abim ordan da benim arkadasimaugrariz deyince vazgectim cocugun uyku duzeni bozulur diye gitmiyomus. Abim de cok muzdarip ama artik kabullenmis. Cunku defalarca bosanmanin esiginden donduler cocuk icin

• o zaman özlesende istenmediğin yere gitmenin manaası yok. abinide zora sokmanın bir mantıgı yok :(
      Benim yengeden de beteri varmış :) Allah sabır versin. Uzak dur ara sor et boşver. yapcak bişiyin yok Abine zararın dokunmasın :)
      Boşanmaya kalkarsa bu sefer donuna kadar almaya da kalkar o kadın :(

Kızlar Ne Diyor 3

• Abine söyle. Bayramlarda bile görüşemiyoruz de.. Bilmiyorum ya. Onun yaptıkları çok çocukça. . Ne yapmaya çalışıyor anlamadım. Bence bu sitede bu konuda çok deneyimli olan yoktur. Yanlış yerde soruyorsun..

0|0
    0|0
  • Zamanla düzelir düzelmese de sende onu umarsama abini ara görüş mesafeli ol onla

0|0
    0|0
  • Öyle gider.. bizdede vardı ondan bir tane

0|0
    0|0
    • Noldu sonra?

• Bunlar da bosanmanin eşiğine geldiler ama bir yeğenim var küçük. Onun için bosanmadilar. Simdi onlar iyi olsun diye dua ediyorum ama ozlesem de gidemiyorum gururumdan.

• Benimde var yeğenim tabi onun için üzüldük ama çare kalmamıştı. Allah yardımcısı olsun herkesin zor bir durum.

Yükleniyor...