Kürtler neden zekidir?

Hep merak etdiğim bir konu. Görüşlerinizi paylaşırsanız memnum olurum ama ırkçılık yapmadan 😊

Güncellemeler:
Bu ırkçılığa Mardinli kimya dalında nobel ödülü almış ve vatanına bağlı Aziz Sancar diye cevap veriyorum...

0|1

En İyi Kız Görüşü

• Türkler daha zekidir, aen hiç tarihe mal olmuş bir kürt bilim adamı gördün mü? Ya da Kürt tarihini duydun mu? Ama Türk bilim adamları ve Türk tarihi vardır. Ayrıca kürt diye bir şey yoktur Ermeni kırması vardır! Ve o yüzden Ermenilerin oyununa gelip kürdistan kuracağız diye hayale kapılır cahiller! Bu arada ırkçılık yapan sensin bu söylemim yüzünden ben ırkçı olacaksam evet ırkçıyım, Türkçüyüm!

0|1
    0|0
    • Aziz Sancar Türkiyeye bilim dalında nobel kazandırmış mardinli bir kürt ☺ ve şimdilik nobeli bilimde alan ikinci bir türk yok ))

• @darkles aynen olacgına varır ama insanları korumäk politik yöneticilerden çok sag duyulu bizlre ihtiyaç vaar

• Aziz sancar kürt uydurmayin
      Bu ulkenin evladiyim turkum dedi ama koken olarak kurt bir adam fikir olarak turkcu bravoda ona

En İyi Erkek Görüşü

• ayrılıkçı kürtler dinsel safsatalara inanmıyor, okuyup araştırıyor haliyle diğer kürtlerden ve türklerden daha zeki oluyorlar.

şimdi bu adamların haklı oldukları bir nokta var gayet dindar türkler bir milleti rızası olmadığı halde yaşadıkları bölgelerde idare etmek istiyor, dinde yeri yoktur bunun, dinde insanların kaderlerini belirleme hakkı vardır, rızası yoksa bir güruh diğerinin kaderini kendi keyfine göre idare edemez.

işte o noktada ırkçılıkları devreye giriyor nefisleri düşüncelerine hakim oluyor ve islamı bir kenara iterek ölmeyi öldürmeyi tercih ediyorlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 25

• Bizim universitede siniftakilerin yarisi kurt kokenliydi.
    Cogu da idiottu. Dogru duzgun konusmasini bilmiyordu. Denileni anlamiyordu. Kopya ile gecmeye calisiyorlardi. Demek ki her kurt zeki degilmis. Sana zeki olanlari denk gelmis.

0|1
    0|0
  • O zekilikten değil.
    Orada ki insanlar hayat şartlarını görüp bildiklerinden okumaktan başka çareleri olmadıklarını biliyorlar. Ve ona göre çalışıp büyük yerlere geliyorlar.
    Herşeyin başı çalışmaktan geçiyor.
    Kürtlerde de bu var.

0|1
    0|0
  • Saf Kürtler öyle değil. Araya Türk kaynamışsa normaldir zeki olması.

0|1
    0|0
  • Daha zeki falan değiller.

0|0
    0|0
  • Hah eveett. Benimde anlam veremedigim şey.
    Aslında bütün kürtler degil genelde pkk destekçileri çalışkan Oluyor çünkü baya inekliyolar. Bu zekilikten olmasa gerek.
    Nedeniyse ülkeyi ele geçirmek istediklerinden , okumaktan baska yolları yok. Biyerlere gelip hainlik yapbilmeleri için gerekli..

0|0
    0|0
    • Çok haklı militanların çoğu tıp mimarlık mühendislik makina okuyanlardir surda çatışmalar yaşanmadan önce hendek kazdıkları 3 aylık vakitte devlet müdahale etmediği sure zarfı içinde çok şey öğrendik bilgileri yüksek

• Zekilermi? ben buna iki post gülerim :D :D

1|2
    0|0
    • Sen iki post gülme ye ;)

• Yani sanalda yazinca ben genelleme algiliyorum karsindaki insan duzgunse niye durup dururken iliskini kesersin bu yuzden.
      Ama zaten insanliktan nasibini alamamissa birde ulkesinin degerini bilmiyorsa o irkcilik tuz biber okuyor tabi

• @Sblven haklısın

• Pek tanık olmadım bilemiyorum :/

0|0
    0|0
  • Evet öyle oluyorlar hem zeki hemde yakışıklı @Mmtbyr ❤️

0|1
    0|0
  • Hic tanimadim o insanlari

0|0
    0|0
  • Zeki bir millettir doğrudur.

1|0
    0|0
  • şimdi konuya göre değişir

0|0
    0|0
  • Kürtlerin zekisine rastlamadım

0|1
    0|0
  • ya zekiler mi bilmiyorum ama genelde cahil oluyorlar. tabi hepsi değil. onun dışında çok tatlı samimi ve sempatikler :)

0|0
    0|0
    • Evet cahil var ama bir tercih değil cahilikle mahkum edilmişler. Genelleme yapmasak sevinirim.

• @atiser orasını bilmiyorum. türklerdede çok cahil var ama kürtlerde daha çok. genelleme yapmadım zaten. hepsi değil yazmışım bak :) ayrıca sadece türkiyede, doğuda yaşayan kürtleri biliyorum. insanları kürt türk ingiliz diye ayırmayı sevmem ama... :)

• Irk ayrımını yapmaman harika genelde cahil demek genellikle demek oluyor zaten yanlış cümle kurmussun demek ki ;)

• Öyle bişi yok bea

0|0
    0|0
  • 😂😂😂 ilk kez boyle bir laf duydum. =asagilik
    Kompleksi

0|0
    0|0
  • Benim gördüklerim aptal :)

0|0
    0|0
  • Yorumlara bakmaya geldim.

0|0
    0|0
  • Neresi zeki

0|0
    0|0
  • Benim denk geldiklerim hep öyleydi haklısın.

0|1
    0|0
  • ırkçılık yapmadan yorum yapın demişsin soruyu sorarken ırkcılıgın çiçeğine koymussun

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    5

Erkekler Ne Diyor 30

• Kürtler'in kafalarının pek basmadığını düşünüyorum. Bu yüzden sık sık üç kağıtçılığa ve bir şekilde illegal yola başvururlar. Oyunu kuralına göre oynayacak kapasiteleri yok. Hayatı da...

Ve dolayısıyla ya şiddete ya da dolandırıcılığa meyilli oluyorlar.

0|3
    0|0
  • ZEKİ İnsan Kendini Kullandırtır mı? (Hainler İçin Geçerlidir.)

4|3
    0|0
  • Yaşadıgimiz coğrafyadan zorluklardan olsa gerek

1|0
    0|0
  • en ıyı kürt ölü kürt ben zekısını goremedım kanks

1|1
    0|0
  • Kürtler zeki olsa tarihte bir tane koy kurardi. Hep ezik sunepe onun bunun sancaginin altında yaşamaya çalışmış bir topluluk. Ayrıca bir söz vardır. "Kürde ne gerek bisiklet ya valiye çarpar ya kaymakama" bu soz bile onlardan bir halt olmayacağını ortaya koyuyor

0|1
    0|0
  • Ger. zekalı olan insanlar nasıl zeki olabiliyor? Zekalarının canı kızıl tamuya.

0|0
    0|0
    • Hem Türk ırkından hem de Türk milliyetçisi olduğunu defalarca ilan etmiş olan Aziz Sancar'ı başka etnik döküntülere mal etmek hem ger. zekalı hem de şerefsizliktir. Aziz Sancar'ın Nobel Kimya ödülü alması yüce olma konusunda sınır tanımayan Türk ırkının başarısıdır.

• Beşar esad kurtlere kimlik bile vermedi, saddam gaz attı oldurdu. biz bu ülkede hep beraber yasadık ama k* urtlar hep isyan etti bu zekilikse gerçekten çok zekiler😃

0|0
    0|0
  • Hegel, Ford, Einsten, Freud, Konfüçyüs, Locke, Kant, Descartes, bunlar hep kürttür.

1|0
    0|0
  • bu soruyu sorarak ırkçılık yaptının farkındamısın? + bence hiçde zeki değiller sadece dinlerine çok bağlılar bugüne kadar kandırdım kürtleri saymıyorum bile !

0|0
    0|0
  • Neden trollük?

0|1
    0|0
  • Sen irkcilik yapmissin ama o nolcak kurt turk yok zeki degil hayatta bisey grmus derler bizde ona sen bisey gormediginden onlari zeki goruyosun

0|0
    0|0
  • gerçekten zekiler. bunu ben de çok gözlemledim. bazıları yorumlarda zeki falan deiller diye yazmışlar fakat adamlarda doğu aksanı olduğu için hep önyargılı bakıyo bizim insanlar maalesef. halbuki aşağılamaya çalışanlarda hiç kafa yok :)

1|0
    0|0
  • Kürtler mi zeki ahahaha :D
    Yüzde 90 nini sevmem kavgaci yobaz bir toplumdur.

0|0
    0|0
  • Bence aptal ve inatçılar. Sahibi ne derse onu yaparlar ne fazla ne eksik. Yanlış olsa bile yaparlar. Sahibi emir versin yeter.

0|0
    0|0
  • İlk defa senden duydum hocam o nası bir genelleme

0|0
    0|0
  • Ne alaka her yerde var zeki az zeki çok zeki

0|0
    0|0
  • Zeki derken uyanıklık mı kurnazlık mı yoksa faydalı işler için kullanılan akıl mı?

0|0
    0|0
  • Aziz sancar gibi adama can kurban.

0|0
    0|0
  • Ezilen kesimin gücü ve aile eğitimi bakımı doğal çözümler bide genetiksel

0|0
    0|0
  • Evet einstein pastör edison falan hep kürt tü

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam