Ailesinde polis/asker olup da bayramda ayrı olanlar var mı? Benim ailemde var, buruk bir bayram yaşıyoruz. Hamd olsun?

Polis/asker olup ailesinden ayrı olan ya da asker/polis ailesi olup bayramda uzakta kalanlar var mı? Benim ailem bu durumda, güneydoğuda canımız var. Buruk bir bayram yaşıyoruz, bayrama benzemeyen. Rabbim bundan daha kötüsünü vermesin. Hamd olsun, Allah eksikliğini göstermesin. Rabbim hepsine guç kuvvet versin, teröre fırsat vermesin. Allah onları korusun

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bundan bir kaç yıl önce doğuda görev yaptım, ben pek umursamıyordum açıkcası. Balistik yelek giymeden dolaşırdım, bu sebepten fırça yediğim oldu tabi ama bildiğimden şaşmadım. Yahu zaten hava 50 derece, birde 20 kg'luk yelek mi giyeyim üstüme...
    Babam gitmeden önce şu sözü söylemişti;
    "Allah alacağı canı her yerde alır, sen içini ferah tut"
    Bu sözünden sonra daha diyecek ya da düşünecek birşey olmadığının bilincinde olarak "saldım çayıra, mevlam gayıra" zihniyetiyle görev süremi doldurdum.
    Tabi olaylar oldu, yaralanan şehit olan hatta intihar edenler falan...
    Yazgıya inandık, geldik sağ sağlim. Ha bu süre zarfında annemin saçları bembeyaz olmuş, döndüğümde ilk farkettiğim buydu."Ağlarsa anam ağlar" sözünün manâsını işte o an anladım.
    Neyse, Allah sizlere de sabır versin. Dediğim gibi içinizi ferah tutun, duanızı eksik etmeyin. İyi bayramlar.

1|0
    0|0
    • Biz de o durumu yaşıyoruz. 1 yıldır ömrümüzden ömür gitti. Kadere sığınıyoruz hep, eceli düşünüyoruz. Ama illaki insanın bir yarısı orada olunca tadı tuzu olmuyor. Çok sağolun desteğiniz için, Rabbim hayırlı görevler versin, iyi bayramlar

Erkekler Ne Diyor 7

• eniştem polis izin alamadıgından gelemedi.

1|0
    0|0
  • Babam da subay bende olucam. Farklı ülkelerdeyiz.

0|0
    0|0
  • tahmin edersen ben varım

0|0
    0|0
  • Geçen sene annemlerde o duyguyu yaşadı

0|0
    0|0
  • Ben varım. Bitlis'teyim. Astsubayım ve kuzenim (dayıoğlu) da burda uzman çavuş. Biz yine iyiyiz. Aynı evdeyiz filan ama ailelerimiz bizden daha zor.

0|0
    0|0
  • Ben varim yillardir hemde uzaktayim

0|0
    0|0
    • Allah yardımcın olsun.. Çok zor bir duygu, yıllardır aynı sayılır. Az çok görüşebiliyorduk önceki yıllarda. İlk günü olmasa da 3. Günü olurdu ama olurdu yani. Bu sene hiç şansımız yok. Gorevde olduğu için telefonla zor görüştük, 5-6 sn bayram kutlayıp kapattık

• Aynen öyle geçtim 1 günü, telefonla zor görüştük. Görevdeyim ben sizi arıcam dedi

• Anladimm

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

• Bu aralar daha rahat bizim orasi, sanmam bisey olacagini

1|0
    0|0
    • Sizin orası, hangi il peki?

• Diyarbakir

• bir şey olmasın, hiçbirine. O ayrı bir konu tabi, Allah eksikliklerini göstermesin. Ama uzakta olmaları bile çok üzücü

Yükleniyor...