Türk vatandaşı ve suriyeli mülteci arasındaki alınan devlet hizmeti farkını biliyor musunuz?

Türk vatandaşı ve suriyeli mülteci arasındaki alınan devlet hizmeti farkını biliyor musunuz?

Güncellemeler:
...
?,

0|0
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• Mevcut iktidar partisi (isimlerini bile telafuz etmiyorum çünkü adam yerine alınacak bir tarafları yok) ve Cumhurbaşkanlığı makamındaki şahıs (adam değil şahıs) bizlerin yani Türklerin hizmetine çalışmıyorlar. Önce BOP'tu Amerikalıların adamı oldular, sonra İsraillilere uşak oldular şimdi de Suriyelilere.

Bunu görmeyip oy veren %50'ye sesleniyorum. Müstehaksınız. Keşke oy verenlerden daha çok vergi alınsa, harç ödeseler, hizmetlerinden çalınsa. Dilim varmıyor ama hak ediyorsunuz. Sizi madende öldürdüler daha çok oy verdiniz. Çocuğunuz dini öğrensin diye vakfa gönderdiniz ırzına geçtiler, sustunuz. Davulla zurnayla askere gönderilirdi bu memlekette evlatlar artık tabutla geri geliyorlar, hala anlamadınız. Suriyeliler kadar bile değeriniz yok ama gerçek buymuş demek ki. Bu iktidar sizi adam yerine bile koymuyor çünkü bunu hak ediyorsunuz.

2|0
    0|0
    • bence ciddi bir şekilde Türklüğü yok etme politikası yürütülüyor.

• Tabelalardan Türk ismini yok eden, andımız gibi bize özel değerleri yerle bir eden, Atatürk düşmanı, bayramlardan korkan bir zihniyet elbette ki Türklüğe karşıt olacaktır.
      Alenen Osmanlıya dönüş peşindeler. Laik ve modern Türkiye Cumhuriyeti yerine şeriatçı Osmanlı Devleti hayaliyle yanıyorlar.

• EİC seçimi için teşekkür ederim, Sistem.

En İyi Kız Görüşü

• Koskaca bir senemizi ayırıp sınava hazırlanıyoruz yaa ayıptır günahtır

4|2
    0|0
    • Şahsınıza söylemiyorum. Lütfen alınmayın ama %50'ye az bile.

• Merve Kavakçı dönemini hatırlıyorum. Bu tartışmanın çıktığı dönemde bende fakültede bir öğrenciydim. O zaman konu kılık kıyafet değil laiklik tartışması üzerinden yapılmıştı. Kıyafet yasağı anlamsız bir uygulamaydı. Zira bugün o hatayı yapanların iktidardan uzak olduklarını ve hatta siyaset sahnesinden silindiklerini görebiliyorsunuz.
      Cumhuriyet değerleri zedelenmediği ve yobaz tavırlar içinde olunmadığı sürece her inancın hayatın içerisinde kendisine yer bulması gerektiğine inanıyorum.
      Mevcut iktidar partisi sadece inancını yaşayanların (kendinizi kapalı olarak nitelendirmemelisiniz. Çok çirkin bir benzetme) değil herkesin haklarını savunmalı. İkilemde kalacak bir durum görmüyorum. Siyasi şovlar ve Cumhuriyet değerlerine yapılan saldırılar nedeniyle iktidar partisi hıyanet içerisinde.

• @DoctorGraham Saygı duyuyorum görüşünüze

Erkekler Ne Diyor 16

• bunları biliyorum
    kendi vatanımızda mülteci olduk sayelerinde

3|1
    0|0
  • Suriyeli olasım geldi

2|0
    0|0
  • Önce suriyeye vatandaşlık için başvurup, sonra da Türkiyeye "suriyeli" olarak tekrar giriş yapmak istiyorum..

Ama tüm bunları yapmak epey yorucu olacağı için şimdilik sadece küfür edip rahatlamakla yetiniyorum..

1|0
    0|0
  • üniye girmek için şanlıurfada 3 türk suriye vatandaşlığına geçmek istemiş .
    artık trol mü gerçek mi bilmiyorum :D

1|1
    0|0
  • çok önceden bilgimiz vardı işte halkı kine getirmek budur normal kendi memlekettelerinden geldiler bizlerine kendileri gibi yapar giderler bunların ab gibi arap birlikleri var kendi adamları sahip çıkmıyo

1|0
    0|0
  • Koyunlara fazla bile

0|1
    0|0
  • Vatandaslıktan çıksak daha karlıyız demek:) bunların Türk milletine kastı var, yavas yavas tasları oynatıyorlar

1|0
    0|0
  • Haram zehir zikkim olsun hepsinin ilac parasi olsun tayyipin neyi varsa ondan ciksin insallah.

1|0
    0|0
  • Iktidardan beklenen hareket. Yazıktır kendi ulkemizde eziliyoruz.

2|0
    0|0
  • İlgili makamların Allah en kısa sürede belasını vermesini niyaz eder, Hayırlı Bayramlar dilerim 😊👍

1|0
    0|0
  • Belirli süre uyum ve yaşam için düşünülmüştür diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Bence gidip hepimiz suriyeliyiz diye eylem yapalim 😂 hakkimizi isteyelim 😀

0|1
    0|0
  • Beni ilgilendiren tek bişey var. Hiçbir ülke onları kabul etmezken neden biz ediyoruz? Sakın Suriyeyi karıştıran sizsiniz cezasını da siz çekin demiş olmasın birileri?

1|0
    0|0
    • çünkü digerleri zeki. kendi milletini umuryorken,, bizimkinin tek derdi oyları ve yüzde 49zunun artması

• Herşeyden suriyelilere para kesilmeye başlandı zaten. Bize sormadan istediklerini yapıyolar sözde halkın iktidarı.

• Ideolojik ve bağnaz takıntılarınızla ona buna saldırmak için harcadığınız çabayı şu Türkçe'mizi geliştirmek için harca saydınız keşke..

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ve Suriye devleti vatandaşının almış olduğu hizmetlerin arasındaki fark nedir?

Açın biraz kitap okuyun.
    Kendinizi ifade edecek kelimeleriniz olsun.

0|0
    0|0
    • bak bak taka taka taktığı noktaya bak. türk vatandaşı da suriyeli mültecisi kavramı da doğrudur. ! şimdi başka bişey üretmeye çalış git

• varya kırıp dökesim var bune lnn

1|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Kendi ülkemizde yabancı olduk adamlar rahat

1|0
    0|0
  • Bizden alinan paralarla onlar geciniyor resmen, haram zikkim olsun

1|0
    0|0
  • oha ciddi mi bu gerçek mi?

1|0
    0|0
    • gerçek ve rezalet. o yüzden bu kadar rahatlar ya baksana nasıl çoğalıyorlar

• çok basit senden aldıkları paralarla nasıl saray yaptırdıysa aynı şekilde yaptryorlar. gelecek günlerin nasıl olacagını hayal etmek korkutuyor. bu ülkeye yazık oldu

• vay be bunlar bunu yapıyor tek kişi de ses etmiyor. suçlu biziz aslında

• Haram olsun

1|0
    0|0
  • Suriyelilere yapılan yardımlara ben ihtiyaç duymuyorum şahsen. Devleti koruduğum falan yok kesinlikle ama savaştan çıkmış insanlara yardım etmek anormal bir durum değil.

0|0
    0|0
    • böyle yardım olmaz. kendi milletin açken böyle yardım olmaz. bir de bu ülkenin halkının canını dişine takar kazandığı paralarla.

• Bu ülkede fakir kesimin büyük bir kısmı sağcı farkındaysan. Kendileri aç kalmak istiyor. Suriyeliler gelene kadar fakirleri devlet desteğiyle sömüren zenginler vardı zaten.

Yükleniyor...