Nasıl konuşkan biri olabilirim?

Çevremdeki insanlar sürekli az konuştuğumdan yakınıyor. Nasıl daha fazla konuşkan biri olabilirim?

0|0
13|13

En İyi Kız Görüşü

• Oncelikle baskalari sana ne soyledigini takma onlar rahatsiz oluyor diye kendini degistiricek degilsin. Simdi asil soruyu kendine yonet sen sikayetci misin bu konuda?

0|1
    0|0
    • Biraz sikayetciyim aslinda, bunu soyleyen insanlar bana cok yakin kisiler, deger verdigim insanlar

• hafta sonlari dukanda falan calis saticilik falan olabilir baya acilirsin, tabi zamanin varsa. bende oyle yapiyordum hem okuyordum hafta sonuda gozlukcude saticilik yapiyordum cok iyi geldi bana.

• Haklisin oyle bisey yapabilirim, tesekkurler.

En İyi Erkek Görüşü

• çok konuşandansa az konuşan olanı tercih ederim bende bir arkadaş var adamın çenesi durmuyor ama boş konuşuyor böyle olmamalı

0|1
    0|0
    • Ben geveze oliyim demiyom sende, samimi sohbetten bahsediyom. Istek yok hocam onu diyom

• samimi bir sohbet zaten kendi yürür gider zorla olucak bişey değil bu ya da sohbetin konusunda bilgin yoktur ya da özgüven sorunu

Kızlar Ne Diyor 12

• Yapabilecegin bir iste calisabilirsin bu ifade gucunu cok gelistirir ve ozguvenini artirir. Ayrics topluluk onunde konusabilecegin aktiviteler dene. Ornegin munazara kulubu. Turnuvalari falan oluyo ve basta 2 dk konusamazken birkac seferden sonra 7 8 dk lik sureye sigdirmak icin caba harciyosun anlatacaklarini. Olaylari cok yonlu gormeyi ve cok farkli cevreler edinmeni saglamasi da diger avantajlari ustelik. Iki sene munazara yaptim ve iki yaz tatilinde resepsiyonistlik yaptim ikisini de oneririm etkilidir.

0|1
    0|0
    • Tesekkurler yorumun icin, bu tarz aktiveteler icin cok fazla vaktim olmuyor ama denemeye calisicam

• @ppasa sorun degil ancak bu konuda bildiklerim bu kadar cok yardimim dokunamaz muhtemelen.

• bana takip isteği atsana.. Xperin düşük olduğu için yazamıyorum.. ben çok ciddi bir şekilde istiyorum hatta en yakın bir yere yazılabilirim :) yaşım büyük değil orda yazdığı gibi.. üniv. öğrencisiyim :) sen bir takip isteği atabilirsen sana bir şeyler daha sorayım :)

• Az düşünerek. Dile vurur belki.

0|2
    0|0
    • Haklısın aslın aslında cok dusundugum dogrudur. Yorum icin tesekkurler.

• bende öyle az konuşurum bazen konuşmayı unutacak kadar az konuşurum. ben bunun sebebini çevremdekilerin muhabbeti sarmadığı için olduğunu düşünüyorum. dedikodu, yalan, birbiriyle dalga geçme bana göre değil onlarda hep öyle konuşuyor. başka bir çevreye girmeye çalış bence.

0|1
    0|0
  • Çok kitap okuyan biriyim. Cümlelerimi hep içimden söylerdim 9. Sınıfa kadar sonra şu taktiği her şeyde uygulamaya başladım. Tanıdığım tanımadığım herkesle kankammış gibi kırk yıllık bir anda konu açıveriyorum. Bu benim için hem eğlenceli oldu. Konuşmalar falan güzel anılar var. Hem de böyle böyle konuşmaya alıştım. Güzel laf yapar ağzım

0|1
    0|0
    • Guzel taktikmis, denemeliyim bunu. Thanks

• Iyi konuşmadigin sürece az konuşmak güzeldir. Diğerleri gibi boş konuşup seviyeni düşürmeye gerek yok

1|1
    0|0
  • Al benden de o kadar. Ağzımı açmam

0|1
    0|0
  • muhabbetleri sarmıyorsa ne kadar zorlasanda olmuyor

0|1
    0|0
  • O yaratılış ile alakalı zorlama kendini olmaz öyle o :)

0|2
    0|0
    • Tecrube konusuyor herhalde, 83 yasindaki ablacim :))

• Berhudar ol evladim 😂😂

• Harclik vercen mi teyze?

• Ac ceneni

0|1
    0|0
    • Bende onu soruyom, nasil acacam?

• kendine olan özgüvenini geliştir

0|2
    0|0
    • Ya aslinda ozguven degilde mesele biraz yorgunluk var. Bana bunu soyleyen insanlarin degilde baskalarinin ikiyuzlugunu cok gordugum icim kendi icime kapandim. Konusma istegim cok yok yani

• Bunu gercekten istiyor musun?

0|0
    0|0
    • Sorduguma gore istiyorum, istemezsem sormazdim. Eskiden istemezdim, sormuyordum ama sikayetler artinca birseylerin yanlis oldugunu goz ardi etmeyi birakip cozum uretme cabasina girdim

• bana fikrimi soracaksan huyun böyle ise böyle kalsın. Madem değişmesini istiyorsun , konuştuğun insanlarla konu kapsamını genişlet yeni fikirler edinip bunları cevrendekilerle paylaş yeri geldimi havadan sudan konuş, sosyal medya , güncel olaylar, genel kültür, kendi fikirlerini beyan edebilirsin vs. Konusacak konu çok fakat boş konusmamaya çalış.

• Okay, tavsiyelerini dinleyecem. Tesekkurler

• Bende öyleyim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Ortamlara cik knk

0|1
    0|0
    • Kanka ortamlara ciktiydim bir donem, insanlardan sogudum aslinda biraz da o yuzden

• Aynen cok vR oyle ama bir jnsana kusup herkesi yarqilam

• @Merts210 haklisin da agir seyler yasadiydim :)

• konuşupta napıcan gereksiz lak lak mı
    yapmıcaksan çok gezcen okucan
    dedikoduları takip etcen falan
    olur olmaz yerde fırlıcan
    muhalefet olcan
    gibi

0|1
    0|0
    • Cok gezdim cok da okudumu, ama mesele o degil mesele konusma istegimin olmamasi. Insanlarla cok fazla sohbet etme iategim yok problem o.

• fazla muhabbet tez ayrılık getirir derler dostum

• Cok alakali oldugunu dusunmuyorum sordugum seyle ama yinede saol :)

• Konuşarak

1|1
    0|0
    • Cok mantikli, sen bir dahi olmalisin

• Bak konuşturdum işte seni yakında yürümeyi de öğrenirsin.

• Wauww hic fark edemedim, diyom ya sen dahisin. Harcaniyon buralarda

• Cok konusman ya da az konusman onemli degil. Yetrki bos konusma ;)

0|1
    0|0
  • Daha fazla araştırıp, daha fazla kitap okuyarak tabi.

0|1
    0|0
  • bir sende yok o problem. kardesm

0|1
    0|0
  • kendıne guvenmelısın öncelıkle, kımseden bır eksıgın olmadıgını anlamalısın.

0|1
    0|0
  • çevreni boşver kardeş insanlara fazla takılma geveze olacağına böyle ol

0|1
    0|0
  • Yakın olsak eğitirdim seni

0|0
    0|0
  • Bosver kardo az konusan dogru konusur ben de oyleyim gevezelige gerek yok kendin gibi ol

0|0
    0|0
    • Kardo cok az olmamali ya derdim o

• Cok asiriysa kötü ama gerektigi zaman da konusman lazim muhabbete ortak olman lazim benim kastettigim bos muhabbetlere girmemek bilmedigin konuda topa girmemek yorum yapmamak iyidir birçoğu buna bayilir. Hatta bildigin konuysa bile eger ortamda bos konusanlar varsa susmalisin ben oyle yapiyorum

• Ayynn bnde öyleyim

0|1
    0|0
  • Biraz yapıyla alakası var

0|1
    0|0
    • Yapiyla alakasi varda, ben bu konuda degismek istiyorum, geveze olmak degilde en azindan daha fazla konusan bir insan olsam fena olmaz.

Yükleniyor...