Gurbette bayram geçirdiniz mi?

Çok zordur gurbette olmak.
Bugün annem bile yok yanımda.
Patronumun da kızı yok yanında, ikimiz sarılıp aglıyoruz, kapıyı çalan yok. Çalışıyoruz öyle, içim bir hayli buruk.
Gurbette bayram geçirdiniz mi hiç?

0|1
20|43

En İyi Erkek Görüşü

• şu an ilk defa memleketimden ayrı bir bayram geçiriyorum, hiç istemediğim halde. Ama napalım mecburuz..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yıllardır sadece ailemle bayram kutluyoruz herkes uzakta

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 42

• Çok kereler. Görev icabı ülke dışında olmam gerekti. Hatta kurban bayramında da Almanya'da olacağım Ramazan Bayramı öncesinde kesinleşti.
    Eğer insan kendini meşgul edebilirse hiç sorun olmuyor ama sizin gibi düşünmeye ve kafanızı sarmaya vaktiniz varsa bulunduğunuz yer hapishane gibi gelir.
    Ben bayramları ve özel günleri pek sevmem. İnsanlar yapmacık ziyaretlerde bulunup, bitse de gitsek havasına giriyorlar. Görev savmaktan başka bir şey değil. Bir yalanı yaşamaktansa gerçekle yüzleşmeyi tercih ediyorum. En çok da gelen mesajlara uyuz oluyorum. Bir mesaj yazıp toplu halde gönderenlere bozuluyorum.

1|0
    0|0
  • Evet hemde defalarca ama brlli bir sure sonra insan alisiyor normal bisrymis gibi karsiliyorsun. Millet bayramda ailesi ile biz gurbette yanliz takiliyoruz hayat bu kadar aci iste..

3|0
    0|0
  • Hiç böyle gereksiz takıntılarım olmadı. Bayramı Venezuela'da geçirsem de aynı.

2|0
    0|0
  • Bu bayram bende öyleyim ailem ankarada ben buradayim arkadaslarimda yilik izin aldilar bir basima kaldim

0|0
    0|0
  • Evet geçen sene geçirdim o kadar zor değildi uyumuştum tüm bayram

0|0
    0|0
  • Hayır ama şu an ne ailem ne arkadaşlarım var :)

0|0
    0|0
  • Kanada'dan selamlar. Bayraminiz mübarek ola :)

1|0
    0|0
  • Onlara kez hemde hep gurbet yaşadım.

1|0
    0|0
  • Şu an geciriyorum iste ve 1 saat sonra hastaneye ise gidecem nobetim var yalniz yaşıyorum ramazanin yalnız zor gectigi gibi bu bayramda zor gececek :/ yapacak bişey yok hayat başladı bile cocuk olmak veya liseli olmak güzel ve sorumlulugu az olan donemlermis :/ İyi bayramlar :(

0|0
    0|0
  • geçirdim

0|0
    0|0
  • Geçirmedim, geçirsemde fark yok.

0|0
    0|0
  • Geçirdim

0|0
    0|0
  • 4 bayramın gurbette ust ustte ilk gurbet bayramını askerde geçirdim dgerlerinide çalışarak geçirdim bugün olduğu gibi zormu dersen bazen aklima sevdiklerin geliyor onlarla vakit geçirmeyi istiyorsun. Ama iste

0|0
    0|0
  • Gecirdim. Sevdiklerin yanindaysa sorun yok.

0|0
    0|0
  • Nordrhein-Westfalen'da öğlen biramı içip keyif çatıyorum. Bayram şahane, rahatsız eden kimse yok.

0|0
    0|0
  • kendi işime başlamadan önceki yıllar geçirdim çok şükür geçti gitti o günler

0|0
    0|0
  • Evdeyim. Ama bayram havası yok ki.

0|0
    0|0
  • Evet, Gurbette bayram geçirdim ama çokta koymadı yani

0|0
    0|0
  • Hic gitmedim

0|0
    0|0
  • Hayır geçirmedim

0|0
    0|0
  • aynen geçirdim ama çok iyidi 😄

0|0
    0|0
  • Zorya bn de geçen sene askerdeydim zorya adama koyuyor ama alışmaklazım paralı askerliğe başvurucam sonuçta bn

0|0
    0|0
  • Hic gecirmedim zor oldugu kesin.

0|0
    0|0
  • henüz geçirmedim.

0|0
    0|0
  • Evet ve hala gyrbetteyim

0|0
    0|0
  • 😔😔😔 bende bu duyguyu bir kaç sefer yaşadım gerçekten ne üzücü ve zor bir durum 😔

Bayramını mübarek olsun

0|0
    0|0
  • Askerlik sayılır mı?

0|0
    0|0
  • evet geçirdim

0|0
    0|0
  • Çok geçirdim misal bu bayram burdayım ama kurban bayramında 5000 im ötede olacam

0|0
    0|0
  • Çok nadirdi

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    12

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 19

• Gecirdik geciriyoruz :/ patronunuz sagolsun izin verseydk iyiydi ama isimiz is iste...
    Hic bayram sevgisi yok sanki siradan bigunmus gibi geldi cok kotu buuunu hissetmek.. 🙈☹️
    Ya oncelerdeki hani o bayramlar? :/ bayrama daha 1 hafta kala bayram sevinci hertarafimizi sariyordu , ama simdi oda yok...

1|0
    0|0
  • 6 yilimi gecirdim bayram siradan bir gun oluyor alisiyorsun bir sure sonra

1|0
    0|0
  • Evet geçirdim

1|0
    0|0
  • Geçirmedim.

0|0
    0|0
  • Birkac kez gecirdim.

1|0
    0|0
  • evet baya hüzünlüydü

1|0
    0|0
  • Oldu, koymadı.

0|0
    0|0
  • Gecirmedim gurbette bayram :/

0|0
    0|0
  • bir kere Almanyada bayram geçirdim ailesiz olmuyor çok zor 😒

1|0
    0|0
  • Bayramlarım kabristanla ev arasında geçer genelde, bu dünyada nerede olursam olayım orası gurbet zaten benim için

0|0
    0|0
  • Bu bayram öyle geçti

0|0
    0|0
  • Geçirdim. Bayada mutluydum

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Hayır. 😕