Yabancı bir ülkede Türk olmak nasıl bir şeydir?

Zor mu? Bu sene ailecek Kanada'ya taşınıyoruz. Milliyetçi ve dinci bir aile değiliz.

0|0
12|20

En İyi Erkek Görüşü

• Simdi bana bakalım. Ateist ama aşırı milliyetciyim. Bir yurt dısı gezisinde bir gevur bize fu. ck Turk dediği için adamın kafasından kıvılcım cıkarttık.
    sana dese demekki gel diceksin. Sorun olmaz sende.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• milliyetçilik değilde dincilik zorluk çıkarabilir

1|0
    0|0
    • Dinci degiliz inanmiyoruz desem dogru olur.

• yobazlık yapmazsan sorun olmaz diye düşünüyorum :) ama değilmişsin zaten dert etme böyle şeyleri

• Tamam.

Erkekler Ne Diyor 19

• Bir kardeşim 16 yaşında ingiltereye gitti. Türkiye de ki futbol yarışmasında 1. olduğu için liverpool alt yapısında oynamaya başladı beğenildi ama kendisi ağlayarak geri döndü. Duşta yemekte falan hep olmadık insanı aşağılayacak şeyker yapmışlar türk diye. En son içi dolu prezarvatif atmışlar üstüne. Yani heryerde herşeyle karşılaşabilirsin. Bu biraz şans işi taşınacağınız bölgeyi araştırıp o yörenin insanlarını bilmeni lazım.

0|0
    0|0
    • Sonra da Avrupalı medeni oluyor.
      Yamyamlar...

• @BeygirliPrens trt nin yarışmasıydı futbol prensi oraya teslim ettikleri an gerisine karısmıyorlar. Bir kaç kez nuri şahin kulupten birileriyle konuşmuş, ama bişey değişmemiş

• Yazık olmuş çocuğa
      Üzüldüm :(

• Asimile olursunuz zaten siz sizin için sorun olmaz

2|1
    0|0
  • Tabirler çok itici.
    Ne demek dinci?
    Dindar de, mütedeyyin de...
    Dinci de nedir, ne basit tanımlama.

Milliyetçilik, kendi milletini sevmektir.
    Ve çingeneler haricinde her insan da sever, kendi milletini...

1|1
    0|0
  • hıc bır sıkıntı olmaz ben hayatımın yarısını yurtıdısnda tek basıma gecırdım emın ol buradan rahat edersınız. cehalet yok. saçma sapan ısnanlar yok trafık yok ınsan olmanın hafıflıgını yaşarsnız tadını cıkar

1|0
    0|0
  • Gittiğin ülkeye göre değişir ama Orta doğu'ya veya gelişmemiş ülkelere gitmiyorsan sorun yaşamazsın. Gelişmiş ülkelerde de buradan pek çok anlamda daha mutlu olursun. Kanada bunlardan biri.

0|0
    0|0
  • Milliyetci ve dinci bir aile degilseniz sorun yasamazsiniz kolay asimile olursunuz.

1|0
    0|0
  • size pek koymaz

0|0
    0|0
  • Gurbette yaşamak her daim zordur.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • Doguma buyumè almanyada yasiyorum
      Burdaki insanlarin cani cehenneme ama yinede iyiki almanyadayim 😂😂😂
      Zor degil be
      Yuvarlanip gidioz böyle

• Ben ukraynada çalışıyorum 1 yıldan beri. Tek zorluğu türklerin ve çoğu turistin seks için geldiği düşğncesi. Tamam gitmemde kızlar da etken ama bu küçük bir neden onun dışında pek sorun olmuyor

0|0
    0|0
  • dindar değilsen zamanla onlar gibi olursun. dolayısıyla "sorun olmaz"

0|1
    0|0
  • Zor malesef

0|0
    0|0
  • Youtube kanalı açıp ünlü olan var. Bence güzel bişiy.

0|0
    0|0
  • yerinde olmak isterdim

0|0
    0|0
  • beni de evlatlık alın

0|0
    0|0
  • Sizin icin Zor olmaz

0|0
    0|0
  • Kanada gerçekten çok iyi bir yer tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Türkiyede Suriyeli olup yasamak zorunda kalmaktan zor degildir... Ben almanyada yasiyorum, Türkiyedeki, bilhasa solcu gecinen irkcilarin yorumlarini, fikirlerini okuyunca sok oluyorum, hatta bunlarla internette bazen karsilasiyorum, GAZI TORUNU TÜRK OLDUGUM HALDE, Gurbetci oldugum icin bana karsi dahi IRKCILIK yapan bir sol kesim var..

Yurtu disinda Milliyetci ve Dinci oldugun icin degil, yabanci oldugun icin yabanci düsmanligi var, hangi dine ve irka mensup oldugun önemli degil, cünkü irkcilar o an kim göze batiyorsa ona karsi irkcilik yapiyor..

0|0
    0|0
  • 2 kere sormusun süper bişey orası soguktur ama cok
    1 ay yaz gerisi kış

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• zor olcağını düşünmüyorum

1|1
    0|0
  • Ben Norveç'teyim Türk'üm diyince inanmıyorlar.

0|0
    0|0
  • neden zor olsun

1|0
    0|0
  • Zor Biraz

0|0
    0|0
  • Zorluğu da vardır kolayligi da, kanada da çok problem olacagini sanmam

0|0
    0|0
  • Başlarda zor. Dili falan biliyorsan sıkıntı değil yavaş yavaş cevre yaparsın. Ama dil bilmeden biraz zor. Bende alışamam diyordum ama alıştım sonra :)

0|0
    0|0
  • Bilmem zordur heralde

0|0
    0|0
  • Keşke milliyetçi olsaymışsın

0|0
    0|0
  • Yok zor değil

0|0
    0|0
  • Müthişş çok eğlenceli