NASA bir ilke imza attı, Juno uzay aracı 5 yıllık yolculuk sonrası Jüpiter'in yörüngesine girdi biz bayram kutluyoruz?

Evet insanlık neler yapıyor biz neler yapıyoruz hadi sizde çıkıp şeker falan toplayın ne kadar geri kaldık

Güncellemeler:
Merak edenler Google'ın yaptığı Doodla bakıp bakıp görebilir. Çok önemli bir olay okuyun

0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• 1. si nasada calısanların dini inacı olup olmadıgını dinine ne derece baglı oldugunu ya da inancını yasamasının uzaya arac göndermesindeki dez avantajı olup olmadıgını bilemezsin
    2. si hem dinini yasayıp hem uzaya arac göndermek imknsızdır diye bir kaide de yok
    3. sü bayramın amacı şeker toplamak degil sen olayı baya bir yanlıs anlamıssın
    4. sü buruni harezmi ibni sina kuşçu arif gibi müslüman olupta bilimsel olarak cıgır açmıs insanlardan da haberin yok
    Son olarak diyecegim o ki dini inancı her ne olursa olsun dinini yasamak bilimsel calısmaları yapmaya engel degil.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bomba patlıyor, arapça yazan patates buluyoruz ya da Allah diye öten horoz kovaliyoruz deseydin daha mantıklı olurdu bayram ne alaka ya şu güzel olayı bari kavga, laf atma meselesi haline getirmeyin ne güzel zaman geçiriyoruz işte. İkisi apayrı olay.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Aynen google bile kutlamamış bizim tubitak slk slk şeyleri ödüllendirirken elin oğlu uzaya gönderdiği aracını kutluyor

0|0
    0|0
  • Bilim ve ilerleme konusunda sana hak verebilirdim, fakat bunu bayramla karşılaştırarak saçmalamışsın..
    Onlarda da cadılar bayramı gibi saçma şeyler var..

0|0
    0|0
  • Olayı bayramla bağdaştırıp önemli bir bilimsel olayı da bayramı da var olan amaçlarından tamamen uzaklaştırıp söylemek istediğini de anlamsızlaştırmışsın...

0|0
    0|0
    • Söylemek istediğim adamlar uzaya gitti biz hala şeker derdindeyiz anlayana

• Ben de diyorum ki bu durumu bayramla bağdaştırmak anlamsız ve sığ bir bakış açısından ibaret...

• Suç hepimizin. Şimdi başlarlar ülke böyle ülke şöle, bunu söyleyenler sanki bilim insanı mk

0|0
    0|0
    • Aman bunlardan hiç bir halt olmaz ya herkes layik olduğu hayatı yaşarmış yorumlara baksana

• Ben bilim adına konuştum, bayram hakkında dediklerine cevap vermiyim bugün yeterince küfrettim

• Tabi 23 Nisan 19 mayis 29 ekim 30 agustos gibi bayramlarda yuruyus derdine dusmekten uzaya cikamadik abd hic bayram kutlamiyor zaten degilmi sendeki bu mantikla bisey firlatamazsin

0|0
    0|0
  • Bayram kutlamasaydık kesin bizde 6 tane yollardık. Bişeyleri bahane etmeyin çalışın!

0|0
    0|0
  • Kizlarsoruyor. com'da inşallah kuantum mekaniğini falan soruyorsundur. Profiline girip acı gercekle tanismak istemiyorum cunku...

0|0
    0|0
  • Bayan aynştayn buyur seni önden alalım. Sen bayram yapma uzaya çık

0|0
    0|0
  • Peki sen neler yaptın?

0|0
    0|0
  • Olayın bayramla ne alakası var ya da şekerler ona bakılırsa onlarında çesitli kültürel degerleri var dedigi konu dogru fakat bagdastrıman yanlıs olmus :)

0|0
    0|0
  • bizde şeker göndrecez uzaya

0|0
    0|0
  • Saçmalamışsın resmen ya

0|0
    0|0
  • bunu bayrammı engelliyor biraz düşün bence?

0|0
    0|0
  • Ne yapak a*m*k kızı yasmı tutak ala ala

0|0
    0|0
  • nasa da neymiş
    juno bizim bildigimiz cukolata cino adı da
    cukolatanın orada ne işi var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ay tuh ne kadar geri kaldik adamlar gidiyor senide alcaklardi peslerine ramazan dini bayram hey allahim ya kendini dusuruyosun farkinda degilsin kezban

0|0
    0|0
    • Ya bırak git şurdan hadi çıkta şeker topla

• Azcik akil beyin topla sende hala aklin sekerlerde kalmis hayrina seker verin su cocugada bir sevinsin gariban

• ya hiç sorma valla imreniyorum onlara... biz hala bayram falan

0|0
    0|0
  • şeker toplamak bayramlaşmak bir gerileme değil aksine çok hoş ülke içindeki beraberliği gösteriyor

0|0
    0|0
    • Evet öyledir trafikte kavga eden bir yer yüzünden Ada'm öldüren yan baktın diye Ada'm bıçaklayan çocuklara kadınlara tecavüz eden hiç bir hoşgörüsü olmayan ramazanda elinde sopayla dolaşan adamlar onlar değil zaten

• 7 – FRANSA

Fransa’da tecavüz 1980 yılına kadar suç sayılmamaktaydı. Ülkede yapılan çalışmalara göre yaklaşık olarak yılda 75 bin kadın tecavüze uğramaktadır.

6 – ALMANYA

Almanya tarihinde 240 bin kadının tecavüze uğrarken hayatını kaybettiği kaydedilmiştir. Bu ülkede de tecavüz oranı çok yüksektir.

5 – İNGİLTERE

Dünyada turistler için cazibe merkezi olan Ingiltere’de tecavüz oranı yılda yaklaşık 85 bin kadına tekabül etmektedir. Ayrıca yılda yaklaşık 400 bin kadın cinsel tacize uğramaktadır.

4 – HİNDİSTAN

Son yıllarda toplu ve vahşi tecavüzlerle gündeme gelen Hindistan’da tecavüz oranları oldukça yüksektir ve yıllara göre ivme kazanmaktadır. Uzmanlar yılda yaklaşık 25 bin tecavüzün yasal olarak bildirildiğini ancak devlete bildirilmeyen tecavüz oranının çok yüksek olduğunu vurgulamakta. Uzmanların araştırmalarına göre Hindistan’da her 22 dakikada bir tecavüz olayı gerçekleşmektedir.

• 3 – İSVEÇ

Dünyada refahıyla ve yüksek yaşam standartlarıyla öne çıkan İsveç, en çok tecavüz olaylarının görüldüğü ülkeler arasındadır. Araştırmalara göre her 4 kadından birisi tecavüze maruz kalmaktadır. Avrupa’da en çok tecavüz olayı yaşanan ülkelerin başında İsveç gelmektedir.

2 – GÜNEY AFRİKA

Yılda ortalama 70 bin tecavüz ve cinsel saldırı olayı yaşanmaktadır. Güney Afrika’da en çok görülen tecavüz olayı çocuklara ve bebeklere yapılan tecavüzdür. Tecavüz olaylarında verilen tutukluluk hali yaklaşık 2 yıldır.

1 – AMERİKA

Dünyada en çok tecavüzün gerçekleştiği ülke Amerika’dır. Amerika’da her 6 kadından birisi, her 33 erkekten de birisi tecavüz olayına maruz kalmıştır. Uzmanlar Amerika’da yaşanılan tecavüz olaylarının sadece %16’sının rapor edildiğini tahmin etmektedir.

• ya bayramla ne alaka onlar da cadılar bayramı yaparken diğer ülkeler bir şeyler gelistiryo ya da bir başkası. Bilimle dini-milli günleri kıyaslamak sana yüzyılın saçması ödülünü vermemiz gerektiğini gösteriyor. Bayram bayram kaptin ödülü. Seker de verirdim de sen şeker istemezsin şimdi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...