Engelli doğacak bir çocuğa hamile olsanız doğurur musunuz, eşinizin doğum yapmasını ister misiniz?

Engelli doğacak bir çocuğa hamile olsanız doğurur musunuz, eşinizin doğum yapmasını ister misiniz?
Cevap vermesi çok zor ama içinizden geçeni söyleyin.

Güncellemeler:
Siz ne dusunuyorsunuz?

1|0
26|27

En İyi Erkek Görüşü

• Çok zor Allah kimseyi Böyle bir durumla imtihan etmesin... Çok yakın bir arkadaşımın başına böyle birşey geldi çoçuk down sendromlu dediler alalım dediler onlar aldırma ve çocuk sapsağlam doğdu down sendromu ile alakası bile yoktu Dr.. ların gerekçeleri hata payı olabiliyor o yüzden ben olsam ( kadın olsaydım ) doğururdum diye düşünüyorum

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aldırırım. Sonuçta dünyaya eksik gelecek ve ona acı çektiremem. Çeşitli masallar anlatarak şükretmesini, yetinmesini, mutlu olmasını isteyemem.
    Bir insanın hayatını bu şekilde mahvedemem. Sonuçta o çocuk dünyaya gelince bin kere ölecek. Onu neden engellerle dolu bir dünyaya atayım? Belki nefret dolu, huzursuz biri olacak. En azından hayatın büyük bir bölümü acılarla bezenecek. Bunun merhametle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Sorun engelli bir bebeği büyütmek değil. Engelli doğacağı iddia edilen bebeğin sağlıklı doğma riskine de giremem. Kimsenin hayatıyla kumar oynamam.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• ALLAH (C. C.) İsterse Bir Kişinin İşini Mermere Geçirir Otuz İki Dişini.

ALLAH (C. C.) İstemezse Bir Kişinin İşini, Muhallebi Yerken Kırar Dişini!

1|0
    0|0
  • Anne ve Baba için zor bir karar benim de görüşümü sorsalar aldırılmasını isterdim ama aldırmak istemezse saygı duyardım

1|0
    0|0
  • Ha doğduktan sonra öldürmüşsün çocuğu ha ana rahminde ne farkı var. Her hayatta zorluk olur elbet o çocuğun zorluklariyla hayatı tanıma şansını elinden almak kimin hakkı. Anlamadığımda bu kürtaj ın en büyük destekçileri aynı zamanda hayvanların ve ağaçların en büyük koruyucuları. Anlayamadım gitti insanları.

1|0
    0|0
  • İleri boyutta zihinsel ve/veya fiziksel engelli bir bebeğe hamile kadınların hamileliği sonlandırması tararaftarıyım lakin ben doğurmayacağım, anası doğuracak. Anası ne derse o olur.

1|0
    0|0
  • oda bir can ve anne ile kurdugu bag cok mukemmel
    buna sadece anne karar verebilir sanirim

1|0
    0|0
  • Bir yanim diyor ki; Ilgilenmesi zor olur, hem de cocuk icin hayat zindan olabilir.

Bir yanim da; Hayat zorluklarla doludur, karanlik bir koseden incecik de olsa bir isik belirirse hayat cok guzel olabilir.

Kararsizim...

1|0
    0|0
  • Engelli çok sıkıntılı çocuk kendisini nasıl hisseder acaba ben öyle olsun istemezdim kesinlikle engelliyse ben aldırma taraftarıyım

2|0
    0|0
  • kendi kararı. ve kararsız kalırsa ortak karar alınabilir.

1|0
    0|0
  • İstemem

1|0
    0|0
  • cok trajik ya bilememdim :(

1|0
    0|0
  • Yaşamadan bilemem Allah yaşatmasın doğmasını isterdim yinede.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle olmasını isrerim onunda yaşam hakkı da oda insan bence hiç sorun olmaz egosu tavan ve yetersiz düşünce sahip leri yapar ancak bu canikigi

1|0
    0|0
  • Istemem. Bir ömür o cocugn acı çekmesine izin vermem

1|0
    0|0
  • Doğurmasını isterdim lakin buna annesi karar verse daha iyi olurdu

1|0
    0|0
  • Engelli bile olsa sonuçta çocuğun.. engelli diye cocugum degilmi diyeceksiniz

1|0
    0|0
  • Bunu yaşamayan bilemez o yuzden bişey diyemiyecegim

1|0
    0|0
  • Engelli dogup hayatini cok buyuk bir yuk altında yaşamasını istemem.

1|0
    0|0
  • ne olursa olsun sahiplenirim

1|0
    0|0
  • Asla

1|0
    0|0
  • olmaz yazıktır

1|0
    0|0
  • Valla zor bir durum ama vicdanıma yediremezdim doğurttururdum bence

1|0
    0|0
  • Doğum yapmasını isterim elbeyte

1|0
    0|0
  • Tabiki Allahın verdiği canı nasıl istemem.

1|0
    0|0
  • Zihinsel engelli bir ablam var şahsen engelli bir çocuğum olsa aldırırım. Allah içimi biliyor ya yalan söylemeye gerek yok.

1|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 25

• Sağlıklı bir bebeğin olabilir ama havale boğazına birşey kaçması vb. birçok nedenlerle malesef engelliye dönüşebilir. Doğum anına kadar sağlıklı olup doğum anında oksijensiz vs. kalıp engelli olanlar var. Sonuçta iki gün sonra bir kaza geçirip bizim engelli olmayacağımızın bir garantisi var mı? Çok zor bir durum kesinlikle uzaktan böyle konuşmak basit Allah yardımcın olsun ama Allahım ona can vermiş karışmak bizim haddimize mi? Dua et doktorlar yanılsın çocuğun sağlıklı olsun. bir arkadaşımında bebeğini engelli olacağı nedeniyle doktorlar aldırmasını tavsiye etti. Kedi köpekten geçen bir virüs mü neyse bebeğine bulaşmış. Arkadaşım aldırmak istedi eşi "herkesin başına gelebiliyor Allah öyle uygun gördüyse biz de bakarız" dedi aldırmak istemedi, şimdilik sağlıklı görünüyor çok şükür. İyiki aldırmamışım diyor arkadaşımda. Allah bebeğinize sağlık versin inşallah. Bir kere daha değil çok iyi düşün. Dediğim gibi zor bir soru Şu an ben olsam ne yaparım bilemem ama doğru olan aldırmamak...

1|0
    0|0
  • Soyle bisey var. kim engelli olmak isterki. Hergun insan biter engelli diye. Cocugumu dusunurum. Dogurmam

2|0
    0|0
  • doğururum sonuçta bir canlı şimdi o çoçuk belki yaşamak istemicek falan diyenler olucak ama nasıl ki çocuğunuz engelli çok çekiyo üzgün diye acılarına son ermek için öldürmezseniz karındaykende öldürülmemeli yaşam hakkı elinden alınmamalı

1|1
    0|0
  • Engelin ne olacağına göre değişir. Zihinsel engelli olacağı kesinse aldırırım. Benim yaşayacağım zorluğu geçtim, ben öldükten sonra onun yaşayacağı zorlukları düşünmeye bile katlanamam.

2|0
    0|0
  • yenidoğan hemşiresiyim inan başımıza atıp kaçıyorlar çocuklarını sonra tabi doğru esirgemeye. bakmak zor hayatınız boyunca sabır emek gerek bunu göze alabilecekler doğursun tabi çok büyük sevap ona bakabilmek.

1|1
    0|0
  • Doğururum

1|1
    0|0
  • Sağlığa tehdit eden birsey yoksa doğururum

1|0
    0|0
  • Doğururum

1|0
    0|0
  • tabikide yaşamasını isterim kimsenin yaşam hakkını elinden alamam.

1|0
    0|0
  • Tabii ki. O benden bir parça.

1|0
    0|0
  • doğurmam

1|0
    0|0
  • İleride ben olmadan hayatini devam ettiremeyecekse devamli bakima muhtac olacaksa dogurmam

1|0
    0|0
  • cok zor bir durum ama cesaret edemezdim dogmasina herhalde :/
    yasadigindan ne anlayacak ki? bizi de üzecek. yine de zor karar vermek ;/

1|0
    0|0
  • Çocuk istemiyorum zaten

1|0
    0|0
  • O da insan hem bakımı daha iyi ilgilenme açısından

1|0
    0|0
  • Doğuramam

1|0
    0|0
  • Allah dusmanima yasatmasin cok zor.. Kararsizim

1|0
    0|0
  • Doğurmam

1|0
    0|0
  • Ben doğrumamaya çalışırım çünkü ben tabiki çocuğumu her haliyle severim ama o engelli doğduğu zaman hayata 1-0 yenil başlıyor ve mutlu olamicak hep kendini suçlicak üzülücek onun için istemem

1|0
    0|0
  • aldırırım

1|0
    0|0
  • Açıkçası çok zor. Ama kıyamazdım galibaa

1|0
    0|0
  • Doğururdum sanırım

0|0
    0|0
  • istemezdim daha doğmamış birinin hayatını mahvetmek bence bu tabi engellilerinde yaşamaya hakkı var aksını söylemiyorum ama birinin böyle zorluklar yaşamasına göz yummak istemem

1|0
    0|0
  • Kesinlikle dogururdum

1|0
    0|0
  • Ben doğurmazdım çünkü ileride neyin ne olduğunu anladığında acı çekmesini istemem

0|0
    0|0
Yükleniyor...