Ateistlerden herşey beklenirmiş?

Onları korkutan bir dinleri olmadığı için kötülük yaparlarmış. Bunu söyleyenlerde kuran hakkında kendi mantığına ve vicdanına göre konuşanlar. Mesela islamda tecavüz etmek günah mı, yalan söylemekten daha mı günah desen evet der günah. Ama ayet istesen hadis falan istesen birsey diyemez. Saçmalığı anladınız mı? Siz ne düşünüyorsunuz peki?

Güncellemeler:
Bütün müslümanlar için konuşmasanız? Bazı deyin. Bazı müslümanlarla aynı davranıyosunuz
Anlayan yok mu 😁 bu arafa müslüman degilim saldırmayın hemen

0|0
13|28

En İyi Erkek Görüşü

• İş inançtan çok insanın içinde bitiyor. :/

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Ben hayatımdaki en büyük kazıkları namaz kılan oruç tutan yobazlardan yedim..
    Hiç bir ateist tek kuruşumu çalmadı..
    (bu arada Müslümanım)

2|4
    0|0
  • Dinsizim ama ciddiden şu dinine ölümüne bağlı insanlardan daha dikkatli ve duyarlıyım, bombacısı, katili en çok onlardan çıkıyor, sorsan hoş görü dini derler, bunun neresi hoş görü o zaman, bir de müslüman olmadığın için baskı yaparlar, en sevmediğim yönüde o, hayır sanki biz tutupta dinsiz ol diye baskı yapıyoruz

2|0
    0|0
  • aslında en karakterlileri ateistler ;)

4|2
    0|0
  • Bilemedim çok karışık yazmışsın müslümanım ama anlamadım dediğini

2|0
    0|0
    • Detaylarda inancı olmayan insanlar kötüdür diyenlerin aslında bazılarının vicdanını kullandıklarını yazdım ve örnek verdim. Kuranda bu yoktur şu yoktur diyen insanlar olmaması gerektiğini dinden öğrenmediler, vicdanları var. Bu insanların ateistlerden her şey bwklenir ddemesi saçma geldi. Yani vicdan icin iyi olacağımıza inanmıyorlar ama vicdanlarını kullanıyorlar. Sadece kuranda yazanı uygulamıyorlar, vicdanlarını kuran gibi gösteriyorlar. Çok karışık yazdım galiba. Bikaç kişi müslüman zannetmiş beni. Nerden okudularsa artık :D

• Sen ateistsin yani cidden noktalama işaretleri kullanmadan yazdın karma karışık o bakımdan dedim neyse salla insanların ağzı olanı konuşuyor çok karma karışıklar on insan farklı cümleler kuruyor kitabı uygulayan var kitaba inanmayan tanrıya inanmayan var karma karışık bir elin beş parmağı değiliz sonuçta :D :D

• Doğru olun, doğruluk iyiliğe, iyilik ise, Cennete çeker. Yalandan sakının, yalan fücura, fücur ise Cehenneme götürür
    Al bak bu hadis

Yûnus Suresi), 60. Ayet
    Allah'a karşı yalan uyduranların, kıyamet günü hakkındaki zanları nedir? Şüphesiz Allah insanlara karşı çok lütufkârdır, fakat onların çoğu (O'nun nimetlerine) şükretmezler.
    Buda ayet tatlım bende müslümanım ama ateist arkadaşlarım var hiç biri benim hakkında senin gibi düşünmüyorlar çünkü su zamanki müslümanların çoğu ayet ve hadislerden kopuk yaşıyor sen ıslami öğrenmek için su zamanki müslümanlara değil kur an ve hadislere bakmalisin çünkü müslümanım deyipte müslüman olmayan milyonlarca insan var

1|0
    0|0
    • İslamı degil zaten çogu müslümanı elestirdim soruda

• Teşekkür ederim sorun yok sen onlara bakma kardeşim bizim dinimiz herkese saygılı idi fakat cehalet bu şekilde bozdu ismimizi

• Ben inançı olmayan insanlara saygı duyuyorum. En azından koyun gibi müslüman olucağını kafası açık ateist olsun. Koyun olan müslümanı islam yalan desen valla yalandır der. Kısacası saygı duymak zorunda herkes birbirine.

2|0
    0|0
  • Ben hiç bir ateist görmedim ki kendi düşüncesinde değil diye diğer bir canlının bırak yaşam hakkını elinden almak kılına dokunsun. şu an bu kullandığımız teknolojiyi elinizdeki iphoneları ve diğer bir çok şeyi Ateistlere borçluyuz... Atıp tutuyorsunuz da ateist nedir onu bilmiyorsunuz... Tecavüzün günah olduğunu büyük bir insanlık suçu olduğunu kabul etmek için hadise ihtiyaç duyuyorsan bence evden çıkmasan daha iyi... Mümkünse çoğalmayıın da...

1|0
    0|0
    • Türkçe yazdım ya neden kimse anladı 😂 müslüman degilim, ateistlerede kötü demedim

• 3 kere daha okumam gerekti anlatım dilin çok karışık Ateist olarak başlamışsın başka özne yok herkesin öyle anlaması çok doğal... Ama genede benim aklımdan geçenler bunlar üzerine alınma böyle düşünenlere hitaben yazdığımı düşün...

• ben çocuğa tecevaüz edip öldüren bir ateist görmedim ama müslüman dolu gördüm teröristlerinde çoğu müslüman ülkemize gelip canlı bomba ile yüzlerce kişiyi öldürenlerde müslüman 1400 yıldır müslüman aleminin bilime bir katkısınıda görmedim iyiki korktukları bir Tanrıları var demekki olmasa :)

2|0
    0|0
  • tanri icin de ki vijdan gibidir vijdanın nasıl sa ne kadar derinse o kadar iyilik yaparsın oo ateistim hhadi kedilere tecavüz edelim insan keselim diyeni yapanı görmedim genelde bu tarz şeyleri yapanlarda kendini bilmiyen sorunlu müslümanlardır

1|0
    0|0
  • Bence çok yanlış. Lafım Ateistlerden herşey beklenir diyen kişilere üstünüze alınmayın Lafım meclisten dışarı İnananların bazı kesimi cennete gitmek için zorunlu olarak insanlara saygı duruyor yasak olanı yapmamaya çalışıyorlar ve soran arkadaşın dediği gibi bir ayet veya hadis istesen söyliyemezler ama insana kötü diyerek mühür basarlar çünkü namaz kıl oruç tut vs cennete gidiceksin denilmiş ve gerisini okuyup ögrenme gereği duymamışlar bu yobazlar gerçek islamı bilmeyen yobaz kesim haberlerde falan örnegin hoca küçük kızlara tecavüz ediyor en basitinden ensar vakti ordakilerde İnanıyordu ama küçücük çocuklara tecavüz etti hayvanlar. Bir amaç ugruna sırf cennete gitmek için insanlık görevini yapıyor bu yobaz kesim. Ama ateistlerin çoğu en azından çevremde gördüğüm kadarıyla insana insan olduğu için bakıyor ve değer veriyorlar. Ateist değilim ama gerçek olan bunlar yanlış anlaşılmasın lütfen. İnsanın insan olarak bakıldığı bir dünya olması dileğiyle Bayramınız mübarek olsun.

1|0
    0|0
    • Detaylarda inancı olmayan insanlar kötüdür diyenlerin aslında bazılarının vicdanını kullandıklarını yazdım ve örnek verdim. Kuranda bu yoktur şu yoktur diyen insanlar olmaması gerektiğini dinden öğrenmediler, vicdanları var. Bu insanların ateistlerden her şey bwklenir ddemesi saçma geldi. Müslümanımda demedimki neden herkes yanlış anlıyo hep :D anlatamamışmıyım

• İnsanlar anlamak istediği gibi anlıyorlar. Bazıları Orda Müslüman yazısını görüp hemen ergen gibi klavyeye atlıyorlar yazılanı bir oku idrak et ama nerde bu yüzden bu haldeyiz üzücü.

• Ben namussuz bir ateist görmedim, namussuz dinci gördüm. Türkiye'nin en büyük açığı namuslu adam açığıdır.

-yaşar nuri öztürk-

2|0
    0|0
  • Dünya da din uğruna çok kötü şeyler yapılmıştır ve yapılmaya devam ediyor...

2|0
    0|0
  • En büyük saygınlık herkesin inancına saygıdır

1|0
    0|0
  • İlla herkonuda ayet hadis bilmek zorunda değilsin kulaktan duyma bilgilerle evet fetva verilmez ama günahlardan uzak durulabilir

1|0
    0|0
    • Ama mesela bir hoca kuranda yalan söylemek günahtır deseler hemen inanırlar ama bir hoca kadın dövmek sevaptır dese inanmazlar ayet varsa bile bükerler, zorlarlar. Neden sence? Aradaki fark ne? Hani ahlakınızı kurandan alıyodunuz, hani din olmasa insanlar kötü olurdu ve vicdanla iyi olunmazdı?

• 5:89 - Allah sizi, kasıtsız olarak yaptığınız yeminlerinizden sorumlu tutmaz. Fakat kasıtlı yaptığınız yeminlerinizden sizi sorumlu tutar. Bozulan yeminin keffareti (cezası), ailenize yedirdiğinizin ortalamasından on yoksulu yedirmek veya giydirmek yahut da bir köle azad etmektir. Verecek bir şey bulamayan kimse için de üç gün oruç tutmaktır. İşte yemin ettiğiniz zaman yeminlerinizi bozmanın cezası budur. Yeminlerinizi koruyun. İşte Allah âyetlerini size böyle açıklar ki, şükredesiniz. Maide-89

• Köleyi serbest bırakmaya teşvik edilmiş

• Ateisti bırak insandan her şey beklenir. Her insandan beklenir bunun müslümanlığı ateistliği yok

1|0
    0|0
  • ateistler inanclılardan daha dürüst ve insancıl çünkü onlar bu dunyadaki adalet ve sevgiye inanıyor sizin gibi sonraya bırakmıyor hesaplasmayı hakkını arıyor ve olması gerekende bu keske bunu müslümanlarda anlasa

1|1
    0|0
  • Müslümanlar iyiyi sevap olduğu ve kendilerini cennete götüreceğini düşündüğü için yapıyor. Ateistler ise düşünür, empati kurar ve vicdanla hareket ederler.

2|0
    0|0
  • Bkz: Carlos CASTANEDA. Okuyunuz, okutunuz :)))))

1|1
    0|0
  • alakası yok

1|0
    0|0
  • Onu bilmem de ateistlerden saygısızlık beklenir. Arkadaş olduğum halde dinim hakkında atıp tutuyordu... Dalga geçiyordu anlayacağın.

1|1
    0|0
  • valla vicdanlı birisi olsun da kim olursa olsun

1|0
    0|0
  • ateistlere kafa göz dalmak istiyorum

3|2
    0|0
  • insan olandan hersey beklenir panpa ayrima gerek yok. neyseki hayvanim xd

1|0
    0|0
  • İnsanına göre değişir. Benim ateist arkadaşlarımda var hepside adam gibi adam

2|0
    0|0
  • Ateistlerin dusuncesini cok sacma buluyorum

1|1
    0|0
  • Müslüman lar içinden kotuler çıkabilir, bu musluman ligin kötü olduğu anlamına mı geliyor
    Birak tecavüzü , muslumanlikda evlilik dışı normal cinsellik bile büyük günahtır

0|0
    0|0
  • becerirlerde becerirlerde :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• dinin bu yönde çok etkisinin olcağını düşünmüyorum iyi ya da kötü yolundan giderse zaten kötü bişey diye yapmaz tamamen karakter meselesi

1|1
    0|0
  • Valla ben ateistlerden çok müslümanlardan kötülük gördüm bugüne kadar, bunu bir müslüman olarak söylüyorum.
    Ayrıca ateistlerde din olmayabilir ama insani ahlak diye bir kavram var, vicdan ahlakı var. Onların da iyisi kötüsü var yani.

1|0
    0|0
  • müslüman geçinen bazı geri zekalılar sırf g*t korkusundan dolayı sevabı düşünüyor. cennette hurileri görmek için yapıyor iyilikleri. günah işleyen ya da atıyorum allah'a inanmayanları ise zorla kendi yoluna çekmeye çalışıyor, sorguya çekiyor hesap soruyor sanki kendi bir b*kmuş gibi buna hakkı varmış gibi. ateistle kıyasladığım zaman ateistler melek kalıyor -ben de ateistim- . en azından g-t korkusuyla ya da çıkar ilişkisi için iyilik yapmıyoruz. vicdanımızın sesini dinliyoruz. ha bir de sizin yapamadığnız şey olan içimizden geldiğimiz gibi yaşıyoruz

1|0
    0|0
  • İnancı olmayan insan kötüdür diye bir şey yok. İnancı yok diye müslümanlara çamur atanlar fazla saçma, abessiniz. Herkes kendi isine baksın. Bir ateistte tutup budizmi elestirmiyor. Bakar misin sen bu işin garipliğine

1|0
    0|0
    • Çevresinde budist olanlar budizmi elestirir. Türkiyede yaşıyoruz ve çoğunluk müslüman. Ateistin biri san yajudiligi kötülese ne dersin? "Bana nd zaten inanmıyorum"

• Ateistleri kullanmakta çok kolay. Dindarlari da. Cahilleri kullanmak kolaydır.

• bir dindara din adına istedigini yaptırabilirsin. Günah ya da helal der kontrol edersin. Ateist ise sadece aklını kullanır. Körü körüne inanması gereken bir kitap yok çunku. Alevilerden neden bu kadar nefret ediliyor düşündün mü. Ve bu kadar mıydı

• Müslümanlar melek sanki bir ateistlermi cehenneme gidecek bu isin dinle ilgisi yok vicdan meselesi yürek meselesi ne ateistler var bir çocuğa tecavüz eden muslumandan binlerce kez iyi

1|0
    0|0
  • en azından ateistlerin 13 yaşında bir kızı karısı yapan peygamberi yok :)

1|1
    0|0
  • Kotuluk mu cahil derim oyle diyenlere ben de bir dine mensubum ama ateistler kesinlikle cok iyi insanlar

1|0
    0|0
  • ahaha öyle işte annelerine sulanmamalarının nedeni kuran. geçenlerde bizim orada bir din hocası vardı. kurandan bahsediyordu;şöyle dedi
    "kuran bize ne yapıp yapmayacağımızı öğretir. biz neden annemizle kardeşlerimizle ilişkiye girmiyoruz çünkü kuran yasaklıyor"
    pes dedim valla zihniyete bak kardeşine yan gözle bakmamasının tek sebebi kuran. kuran yasaklamasa ensest ilişki yapacak cahil. birde bu değişik insanlar ahlaktan dem vurmaz mı... güleyim mi üzüleyim mi bu duruma bilemedim

0|0
    0|0
  • Evet zaten ozgecani öldüren de ateistti.

1|0
    0|0
    • Tecavüzcüyü özgecanın giydikleriyle korumaya çalışanların dini neydi? Günah diye tecavüzü hakediyor diyenler ateist mi

• Bayram sabahi bunu tartışmak istemiyorum. Hayırlı bayramlar sana.

• Ensar vakfındakiler de ateisti, oruç tutmuyorlar diye dayak atılan öldürenlerde ateisti , tecavüze 1 kerelikten birşey olmaz diyenlerde ateistti, çocuk istismarının araştırılmamasını reddeden tecavüzün üstünü örtenler de ateisti.

• Ateis tanıdığım var müslümandan daha iyi.

2|0
    0|0
  • ya bir git be bende ateistiğm b*ktan uydurmalar bunlar sizde her b*ka kanıyorsunuz

1|0
    0|0
  • Sıktı şu ataistler bize ne sizden ülkenin tüm derdi bu sanki. Güzelliğimi konuşuyor herkes az ötede saçmalasın saçmalayacak.

0|1
    0|0
    • Bizene senin güzelliğinden? Yalanlarını kendine az ötede söyle, az ötede kendini kandır, ego tatmini yap

• Dünyada en büyük ahlaksızlıklar müslüman ülkelerden çıkar

0|0
    0|0
Yükleniyor...