Aleviler bayram namazı kılar mı camide?

Sadece merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim

0|0
9|13

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Pek bilgim yok demek istiyorum zan altında bırakmak doğru olmaz

0|0
    0|0
  • ben alevıyım ve kız arkadasım d a alevı, bız gurbete dunyaya geldık bılmeyık namaz kılmayı cunku benım anna baba 6 yasında bosandı onun kı 8 yasında bosanmıs, yanı bız turkca bıle zor bılerız, ama oruc tutuk bız, namaz kılmak bılmıyoruz, tabu dua etmeyı bılyoruz... yanı kılanlarda vardır kılmayan ılarda vard ıdır.

0|0
    0|0
  • Aleviler namaz kilmazlar onlarda niyaz denilen sadece secde etmek vardir onunda yönü kabeye degildir, fakat ibadet amacli degilde topluma karisma amacli namaza gelebilirler

0|0
    0|0
    • yanlıs bılırsın cunku almanyadayım ben bılmem kılayım (aılevı sartlardandır) ama burada namaz kılan alevıler cok var.

• @westdeutschland benim bildigim Ali camide öldürüldü diye camilere küsler namaza küsler namaz kilmazlar bunu bana kizilbas alevisi arkadaslar soyledi mesela tarlalarina tavsan girse o tavsan cikmazsa o tarlayi bicmezmis buyukleri vs. Vs. Vs.

• sevgılı kardesim aslında buyuk cogunluk kılmaz dogru soylersın ama azınlıkta kılanda vardır, haha turkcam malesef bu kadar,6 yasında annam babam bosanınca ogrenmek fırsatımız olmadı, sımdı ogrenırık :)

• Çok mu önemliydi

0|0
    0|0
  • Aleviler ne oluyo🙄

0|0
    0|0
  • Boş boş konuşmayın işinize bakın. Kılsa size ne kılmasa sizene sanki milletin mezarınd gireceksiniz

0|0
    0|0
  • Kılanı da var kılmayanıda

0|0
    0|0
  • Kilani var kilmayani var

0|0
    0|0
  • KLMAZ

0|0
    0|0
  • Yok kilmaz... abi ne zannediyorsunuz bizi..

0|0
    0|0
  • Evet kılar az önce çıktık namazdan çok kişi vardı tanıdığım alevi yanımda namazda

0|0
    0|0
  • Alevi sünni diye ayırmamalı bunu. Bayram namazı müslümana vacip bir namazdır. Farz namazını kılmayanlar varki vacibi kılsın

0|0
    0|0
    • Tek doğru yazan arkadaş bu kişi. Artık ayırmayın Müslümanları.

Kızlar Ne Diyor 8

• Abi kılar kılmaz derdi sana mı kaldı? Çok var kılanı ama insanlar ön yargılı işte. Her koyun kendi bacağından asılır kapatın şu konuyu artık.

0|0
    0|0
  • kılmaz

0|0
    0|0
  • Evet kılar

0|0
    0|0
  • Kilmiyolar sanirim

0|0
    0|0
  • Şamanlar bile kılıyor

0|0
    0|0
  • Aleviler camiye değil cemevine gidiyorlar diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Islama uyuyorlarsa kılarlar
    Yoksa kendi kafalarından uyduruyorlarsa kilmazlar

0|0
    0|0
  • Aleviler namaz kilmiyor diye biliyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...