Bayram sabahı ilk bayramlaştıklarınız? Ve onlar yoklarda sabah ezan okunurken hatırladıklarınız?

Bayramlar, sabah namazından sonra bayram namazının kılınmasıyla başlarmış. Sonra olur ya bayramlaşma faslı. Sizlerinde önceki bayramlarda hemen sabahtan bayramlaştıklarınız, bayramlaşmak için can attıklarınız ama şimdiyse keşke olsalardı dedikleriniz var mı? Ailenizden biri, bir dostunuz ya da belki o çok sevdiğiniz eski sevgiliniz. Şimdi olsa da bu bayram sabahıda bayramlaşabilsem dedikleriniz. Şu an ezan okunurken ben hatırladım mesela, bir duygulandım. Sizlerde paylaşın, paylaşınki şöyle içimizi dökelim bayrama biraz daha deşarj olarak girebiliriz belki he dertleşince.
He bu arada hepinize hayırlı bayramlar KS ailesi.

1|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ev full birkaç noksan var yarın gelecek bayram heyecanı bastı yine biz de dede nineden başlanarak bayram bizde kutlanıyor 15 senedir yine bu yıl da böyle şükür Allah'a dedem ve ninem sağlar hala.
    Ben kadın olarak şu bayram namazı sonrası erkekler camide bayramlaşıyorlar ya ona gıpta ederim kadınlar da bayramlaşsa kadınlarla bizim neyimiz kesik ya :D

0|0
    0|0
    • Kuran-ı Kerimde kadın bayram namazı sabahı camide bayramlaşamaz diye birşey yazmıyor sanırım, bu sadece bir gelenek olmuş. Namaz çıkışı ailenle birlikte insanlarla niye bayramlaşmayasın :) he dedim ya bu bir kültür olmuş diye, bazı vatandaşlarımız garipseyebilir ama müslümanlık selamlaşmaktır birliktir, bunda yanlış bir durum olmasa gerek :)

• Selamı yayın diye hadis var yanılmıyorsam kardeş haklısın ama işte sadece erkek bayram namazı kıldığı için kadınlar gitmiyor genelde bir de her kadın benim gibi düşünür mü orası da var :)

Bir diğeri eksikler deyince hiç görmediğim babaannem ve dedem ve 6 buçuk önce yitirdiğimiz uzaktaki ikinci babaannem diye yorumuma ekleyeyim

• dedem... memleketime geldim dedem 12 sene önce vefat etti. onu görmeyi isterdim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...