Annesi ve babası çalışan çocuklar öksüz ve yetim gibi mi büyüyor?

Akşam mevzusu döndü bizim ailede.

Şahsi görüşüm çocuk anneye bağımlı ilk yaşlar döneminde zorluk çekiliyor kimse anne yerini tutmaz yeğenimde yaşamıştık bunu biz annem '' annesini özlemiş anne deyip geldi sarıldı boynuma üzüldüm haline '' demişti.
Malum hayat pahalı gittikçe yaygınlaşıyor çalışan çiftler ama bu çocuğun gelişimine ve karakterine çok etki eder mi?

Sonuçta anne ve babası da evlatları için çalışıyor hepsi evde sefalet içinde yaşasalar da mutsuz olur çocuklar bunun da örnekleri var maalesef.

Siz bu konuda ne düşündüğünüzü ankette belirtiniz.

• evet
    50% (9)14% (1)40% (10)Oy Ver
  • hayır
    44% (8)57% (4)48% (12)Oy Ver
  • diğer
    6% (1)29% (2)12% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|1
6|3

En İyi Erkek Görüşü

• esimde bende calisiyoruz elbet bizimde bir yanimiz hep buruk ama onun refahi ivin calisiyoruz

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Benim annem ve babamda çalışıyor herseyimi tek hallediyorum biraz burukluk oluyor ama o kadarda zor degil

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• “Yeryüzünde hiçbir canlı yoktur ki, rızkı Allâh’a ait olmasın. O, her birinin (dünyada) duracakları yeri de, (öldükten sonra) emâneten konulacakları yeri de bilir” (Hûd, 6)
    biz esasında rızık yanlış Algılamışız toplumca
    Oysa ki anneden bir ebeveyn olarak beklenilen en önemli şey çocuğuna ilgi, şevkat vermesi, kurduğu iletişim ile çocuğunun “ben değerliyim”, “güvendeyim”, “mutluyum” duygusunu yaşamasını sağlamasıdır. Çocuklar varolduklarına dair geri bildirim isterler. Aile içindeki etkileşim çocuğun bu gereksinimi yerine getirebilmelidir. Ayrıca çocuk emniyettte olduğunu hissetmeye, annesine karşı yakınlık hissetmeye ihtiyacı vardır. Bütün bunların sağlanabilmesi için de 24 saate ihtiyaç yoktur. Önemli olan annenin çocuğu ile geçirdiği zamanın niteliği, onunla kurduğu iletişimin türüdür.

1|0
    0|0
    • Çok doğru yorum olmuş Allah razı olsun umarım tüm çocuklar ve aileleri mutlu olur

• Büyük Ölçüde.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• 5 yaşımdan beridir evde kardesimle ikimiz durduk. zorluklari oluyor ama annen ya da babanı ozledigin için değil, büyük cocuksan koruma ıçgüdün ortaya çıkıyor erken olgunlastiriyor bu da seni

1|0
    0|0
  • Ben 40 günlükken annem çalışmaya başlamış zaten 3 vardiya çalışıyordu babamın da 3 saat gidiş 3 saat gelişi vardı babaannem büyüttü. Severim onlari ama dünyanın en soğuk insanıyım özellikle aileme karşı ve aşırı derece güven problemim var ve sırf bu sebeple olduğunu düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • Allah kolaylık versin her şey gönlünce olur umarım hayatında kardeş çok minikmişsin o zamanlar

• Bende daha akilli oluyorlar. Ozelliklr anne calisinca kimseye simaramiyorlar

1|0
    0|0
  • Bir bakıma öyle ama çalışan kişilerde çocuklarına ilgi gösterebilir.

1|0
    0|0
  • Kardesim annem calışmaya basladıktan sonra boşluga dustu. Ve hasta oldu.
    Dediğin seye örnek mi yorum senin

Bayramımız mübarek olsun❤❤❤❤❤❤❤❤

0|0
    0|0
    • Geçmiş olsun umarım şimdi her şey yolundadır kardeşin için de.
      ( Çocukluğumdan kalma bir anım var İstanbul' da çocuklar anne yok uzakta mı ne baba işe giderken çocukları eve kilitliyordu hala unutamam aile büyükleri ile ya da dadılarıyla büyüyen çocukları daha şanslı hissederim bu yüzden temeli yanlış olsa da )

Sağ ol canım senin ve ailenin de bayramınız mübarek olsun :)

Yükleniyor...