"Kızlar soruyor" ismi ve içeriği size cinsiyetçi bir yaklaşımı ifade ediyor mu?

"Kızlar soruyor" yani sorunun içeriği, anlamı, sebebi vs. düşünülmeden önce, vurgu soruyu soranın cinsiyetine yapılıyor. Ben bunun cinsiyetçi bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum. Hatta cevaplarda bile (Konstepte uygun olarak) kimin ne cevap verdiğinden önce belli geleneksel renkler kullanılıp cinsiyet belirtiliyor. Bu kadına ve erkeğe biçilen toplumsal rolün bir dayatması mıdır?

"Tabi ki cinsiyet ayrımı olacak sonuçta cinsiyetler arası fikir alışverişi yapılıyor yea" minvâlinde cevaplar verecek olan arkadaşlar için not:
Bu soru belli hassasiyetleri taşıyan bir kitleye sorulmuş olsa da "almak istediğin görüşleri belirle" kısmında böyle bir filtreleme yapamıyoruz. Yani böyle bir hassasiyet sahibi olmayan kimselerin mümkünse yorumlarıyla yormamalarını rica ediyorum.

• Evet
    59% (13)62% (5)60% (18)Oy Ver
  • Hayır
    27% (6)12% (1)23% (7)Oy Ver
  • Çekimser
    14% (3)26% (2)17% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
"Cinsiyetçilik, bir cinsiyetin diğerinden üstün olduğunu savunan görüş ve ideolojidir. Cinsel ayrımcılık ise insanların diğer insanlar hakkındaki yargıları, kişisel değerlerden çok cinsiyete dayandığında ortaya çıkan ve kimi zaman nefret içeren çatışmalı durumdur. Daha genel olarak cinsiyete dayanan her tür ayrım, cinsel ayrımcılık olarak tanımlanabilir."

Öyle korkunç cevaplar geldi ki wiki tanımını buraya koymak durumunda kaldım.

1|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Konseptle hic alakasi yok. Orana vursak %80 erkekler soruyo zaten. Neden cinsiyet ayrimi yapmak zorunda kalmislar merak ediyorum dogrusu.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ilk gordumde dedim bune la boyle isim falan bakdim 3hafta takip etdim yorumlari sorulari sadece gule gule uye olduk

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Evet, site üyelerinin yöneticiler gibi ıq seviyeleri ve kültür seviyeleri düşük olduğu için demek istediğini anlamaya beyinleri yetmedi. Türkiye'desin unutma.

0|1
    0|0
  • Hayir dedim

0|1
    0|0
  • la kızlardan çok erkekler soruyor bence erkekler soruyor olmalı

0|0
    0|0
  • evet cunku sitede kızdan cok erkek var

0|0
    0|0
  • Bu kadar detaylı düşünmeyin yaa

0|0
    0|0
  • Herşeye sizin üstünlüğünüz var ya bırakında bu da bize kalsın. Bu mu gözünüze battı. Bizim de çok bar aman konuşunca bir halta yaramıyo. Zihniyet aynı millette. Orur sıfır çojuk

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• hiçbi öelliği yok sitenin

0|0
    0|0
  • alakası yok düşünmüyorum

0|1
    0|0
Yükleniyor...