"Kızlar soruyor" ismi ve içeriği size cinsiyetçi bir yaklaşımı ifade ediyor mu?

"Kızlar soruyor" yani sorunun içeriği, anlamı, sebebi vs. düşünülmeden önce, vurgu soruyu soranın cinsiyetine yapılıyor. Ben bunun cinsiyetçi bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum. Hatta cevaplarda bile (Konstepte uygun olarak) kimin ne cevap verdiğinden önce belli geleneksel renkler kullanılıp cinsiyet belirtiliyor. Bu kadına ve erkeğe biçilen toplumsal rolün bir dayatması mıdır?

"Tabi ki cinsiyet ayrımı olacak sonuçta cinsiyetler arası fikir alışverişi yapılıyor yea" minvâlinde cevaplar verecek olan arkadaşlar için not:
Bu soru belli hassasiyetleri taşıyan bir kitleye sorulmuş olsa da "almak istediğin görüşleri belirle" kısmında böyle bir filtreleme yapamıyoruz. Yani böyle bir hassasiyet sahibi olmayan kimselerin mümkünse yorumlarıyla yormamalarını rica ediyorum.

• Evet
    59%(13)60%(18)Oy Ver62%(5)
  • Hayır
    27%(6)23%(7)Oy Ver12%(1)
  • Çekimser
    14%(3)17%(5)Oy Ver26%(2)
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
"Cinsiyetçilik, bir cinsiyetin diğerinden üstün olduğunu savunan görüş ve ideolojidir. Cinsel ayrımcılık ise insanların diğer insanlar hakkındaki yargıları, kişisel değerlerden çok cinsiyete dayandığında ortaya çıkan ve kimi zaman nefret içeren çatışmalı durumdur. Daha genel olarak cinsiyete dayanan her tür ayrım, cinsel ayrımcılık olarak tanımlanabilir."

Öyle korkunç cevaplar geldi ki wiki tanımını buraya koymak durumunda kaldım.

1|0

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...