Çocupa mitolojik isim koymak?

öncelikle merhabalar 7 aylık evliyim, bir kız ve bir erkek bebeklerim olacak ikizler :) ama isimde bir türlü karar veremedik, ben de eşimde mitoloji okumaya çok meraklıyız ve kızımıza Hera, oğlumuza Ares ismini koymayı düşündük ama malum Türkiye'de yaşıyoruz bu nasıl karşılanır bilemedik. İlerde çok zorluk çekerler mi isimleri bilemedik. Bu arada yanlış anlamayın ikimizde Müslümanız sadece mitoloji okumayı seviyoruz ve isim olarakta güzel oluyor diye o isimleri seçtik :) bu konuya koyuyorum çünkü toplum nasıl karşılar diye merak ediyoruz, o sorun olmasa kesin koyardık bu isimleri :) yaşın ne kadar erken diyeceksiniz, eşimle 3 senedir evliyiz, kaçarak evlendik bu bilgiyide vermeyi unutmıyım

Güncellemeler:
7 aylık hamileyim, 3 senedir evliyiz soruda yanlış yazmışım

0|2
9|12

En İyi Erkek Görüşü

• İlla Yunan mitolojisinden isim seçmek zorunda değilsiniz. Umay, Ülgen, Deniz Han, Dağ Han, Gök Han, Asena gibi Türk mitolojisinden seçebileceğiniz birçok isim var.

0|0
    0|0
    • Haklısınız lakin biz sadece Yunan mitolojisiyle ilgiliyiz diyebiliriz, zamanında birazda Japon mitolojisine bakmıştık lakin ordaki isimler hiç konucalak gibi değil zaten

• Ege koyun adını gitsin, hiç kasmayın.

• Biraz klasik geliyor bize, değişik, çok bulunmayan isimler arıyoruz

En İyi Kız Görüşü

• kusura bakma bacım ama hera , ares ulkemızde bır cok kopeğın ısmı :)

0|0
    0|0
    • İnanın sorun yok o açıdan, köpekler insanlar kadar değerli bizim için :)

• benım ıcın ınsandan değerli.. çocuk açısından diyorum ben ileride dalga geçerlerse sorun yaşamasın diye..

Erkekler Ne Diyor 11

• hera ve ares çok bilindik daha bilinmeyen mitolojik birşey koyabilirsiniz bu kadar ilgili iseniz daha iyisini bulursunuz bence

0|0
    0|0
    • İnanın bize bir çok kitap okuduk lakin çocuklarımız kendi isimlerini telaffuz edemez dedik, hemde bunlar bizim en beğendiğimiz tanrı ve tanrıçalardan birileri

• Leda ismi kulağa nasıl geliyor? Truva savaşına neden olan Helen'in annesidir kendisi :)

• dioynosun annesi daha ne olsun

• Bence koymamalısınız türkçe de o kadar güzel isimler varken bunları koymak gerçekten tuhaf karşılanır vazgeçmemişti tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • Evet türkçede de gayet güzel isimler var ama öyle bir isim beğenemedik türkçe olarak, sanırım her anne baba gibi

• Liste çok birini begenirsiniz illaki mitoloji isimlerinden daha iyi olacaktır

• Bence yapmayın. Sıkıntı çekerler mutlaka. Ares ismi savaş tanrısı eyvallah güzel gibi de gerek yok böyle şeylere.

0|0
    0|0
  • "Millet ne der?" diye düşünmeyin. Tabi böyle düşünürseniz beni de dinlememelisiniz.

1|0
    0|0
    • düşünmemek elde değilki

• Kesinlikle çok haklısınız aslında, zaman ilerliyor ve böyle konuları mesele etmeyecek zamanlara geliyoruz. Çook teşekkürler yorumunuz için 😊

• Rica ederim.

• Ben cocugumun adini CappidiCuppidi koycam hdhdnfk

0|0
    0|0
  • gidip de oğlana zeus, kıza da afrodit koyacak değilsiniz herhalde.

0|0
    0|0
    • Hera ve Ares isimlerini düşünüyoruz

• o kadar da değil. müslüman bir aile çocuklarına böyle isimleri koymaz. koysanız bile ileride hem akraba çevresinden hem de tanıdıklardan tepsi alırsınız. hiç hoş karşılanmaz. düşünsene "ares yeğenim gel bakalım. " amcası hera elinden bir öpsün" gibi cümleler güzel değil. siz koysanız bile başka kişiler çocuklarınıza bu isimlerle seslenirken Allah'a karşı mı geldim diye utanırlar. bari etrafınızdakileri sıkıntıya sokmayın. türk mitolojisinden koysanız daha iyi olur. cengiz ve asena mesela.

• arapça koymayın, yunan biraz bu ülkede garip karşılanır, eski Türk isimleri var güzel veya yeni çıkan Türkçe isimler var şahika (türkçe galiba emin değilim) rüzgar,
    bulut (salladım) sevilay (böyle bişey duymuştum)

0|0
    0|0
  • Ebevenlerin en büyük görevlerinden birisi çocuklarına güzel bir isim vermektir. Ayrıca isim insanın karakterini de çok etkiliyor haberin olsun.

0|0
    0|0
  • Anne baba ismi verinde sevinsinler sevsinler

0|0
    0|0
  • Çocupa ismi iyi bence 👍🏻

0|0
    0|0
  • Benim de Atlas hoşuma gidiyor.

0|0
    0|0
    • Evet Atlas'da çok güzel, Gök Kubbeyi omuzlarında taşıyabilecek kadar güçlü

Kızlar Ne Diyor 8

• Mitolojiye merakliysaniz ares e Aras koyabilirsiniz.
    Mesela peri isimlerinin turkceleride var.
    Daphne Defne gibi

0|0
    0|0
  • Anne babanin cocuguna karsi gorevi cocuklarina iyi bir isim vermektir.
    Anlamina bak. Sacma sapan birseyse koyma

0|0
    0|0
    • İkiside, bizim sevdiğimiz tanrılar mitolojide ve anlamlarına baktığımızda saçma sapanda gelmiyor. Sadece toplumun nasıl karşılayacağını bilemedik

• Tanrilar ne kiz 😃😃

• Doğru ya, tanrı ve tanrıça :)

• Ben daha farklı isimler tercih ederdim😊Ama sizin içinize sindiyse, siz beğendiyseniz sorun yok, ki önemli olan sizin beğenmeniz, sevmeniz.🙂

0|0
    0|0
  • 7 aylık hamileyim yazıcaktın galiba isimlerde hoş abes karşılanmaz

0|0
    0|0
    • Evett çok teşekkür ederim düzeltme için

• Çocuk sizin çocuğunuz ve soyad size ait. ülkede türlü oyunlar dönerken kızlar erkeğe erkekler kıza dönerken bence kimse dönüp de çocukların ismini sorgulamaz kimsenin harcı değil. mesela bizim evimizde herkesin adı unisex :))

0|0
    0|0
    • Büyük ihtimalle bu isimleri koymayı düşünüyoruz zaten, evde herkesin isminn öyle olması ne güzel aslında çok hoşuma gitti ya :)

• isimler sadece bir temsil, özümüzde insanız ve kuluz. Allah illa da 99 isimden ya da kitabımızda geçenlerden birini koyun diye emretmemiş. niyet iyimser olsun yeter.. Evet isimlerimiz tezat bir uyum içinde :)

• Doğru diyorsun, çok teşekkür ederim görüş için :)

• mitolojik isimler koyacağınıza dini isimler koyun. ne gerek var ares mares

0|0
    0|0
    • Dini isim olarak düşündük ama, öyle hoşumuza giden bir isim bulamadık

• Türk mitolojisinden koymayı düşündünüz mü? Bak Umay ismi mesela Türk mitolojisinde ait:)

0|0
    0|0
    • Türk mitolojisi hiç okumadık :)

• Siz bilirsiniz :) Önerirsin sadece ;)

• Önerdim yazacaktım

• Kopek ismi gibi

0|0
    0|0
    • Köpeklerde en az insanlar kadar değerli

• Degersiz demedim. Bir kopegim var zaten. Ama cocuklariniza aa kopek de insanlar gibi degerli adin genelde kopeklerde ama olsun demeyecekler. Onlar da uzun bir sure sorun edecekler

Yükleniyor...