Bayramda kocanız sizden büyükse kocanızın elini öper misiniz bundan gocunur musunuz?

Bayramda kocanız sizden büyükse kocanızın elini öpüp alnınıza koyar mısınız? Ya da kocanız sizden bunu istese yapar mısınız yaklaşımınız nasıl olur? Erkekler eşlerinden böyle bir hareket görmek isterler mi? Karınız bayramda elinizi öpmek istese nasıl karşılarsınız yadırgar mısınız?

0|4
15|17

En İyi Erkek Görüşü

• Bizim aile yapımızda bu tür olgulara denk geliyoruz. Bayan beyine saygı duyduğu hürmet duyduğu için eline öper. Ben bana sarilmasindan yanayım tabiki :)

1|0
    0|0
    • bu saygı meselesidir sen karından büyüksen eğer bayramlaşırken elini öper sen de onu öpersin sonra sarılırsınız ama bu hem bir gelenektir hem de eşlerin birbirine saygısıdır.

• İlla öyledir deniyorum ama karşı tarafa öyle bir izlenim vermek istemem canım

• Sağ ol cnmm:)

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• Böyle bir teklifte hayatta bulunmam, benlik değil. O kim olursa ileride; şayet böyle bir niyeti olursa ve çok istekli görürsem olabilir, saygısındandır elbette. Kötü birşey değil bu; bilakis...

1|0
    0|0
  • El öpmek nedir ya.. 60 - 70 yaş üstü insanların eli öpülür.. Annenin - Babanın - anneannenin - dedenin elini öpersinde.. Eşinin elini öpmek olmaz.. güzelce tokalaşırsın - yanaklarından öpersin veya sarılırsın.. Karı - koca arasında el öpen varmıdır acaba? merak ettim.. Eğer yaşça kadın büyükse, erkek mi öpüyor kadının elini? çok tuhaf bir durum.. nerde kaldı kadın - erkek eşitliği?

1|0
    0|0
    • bu kadın erkek eşitliği mevzusu değil bu bir gelenektir. karın senin elini öpünce ya da sen karın senden büyük olduğunda onun elini öpünce ondan daha aşağı olmuyorsun bu sevdiğin insana bir saygı hürmettir insan sadece yaşlılara saygı hürmet göstermez kadının kocasına kocanın karısına saygı ve hürmet göstermesi gerekir bu aralarındaki aşkı sevgiyi inkar etmek değil böyle algılama

• biz ne dedik

• biz nedik görüş sahibide uzaydan falan bahsetmişssin.. önce iyi oku

• gocunmak diye bişi yok kardeş.. gayet normal... eğer baı şeyleri yaşatmak istiyorsan kocanıjn elinden öpülür kocada kadını öper.. bu gayet güzel bir bayramlaşma şeklidir...60-70 yaş üstü insan eli öpülür diye bişi varmıyaaa... büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperimmmmmmmm...

1|0
    0|0
  • Sevgilimle aramda yas farki var ve bayramda oper bu gayet normal bir durum kendi büyüklerimden gorduklerimde bizle ayni bayanlar eslerin ellerini oper

1|0
    0|0
  • öpen var köylerde

0|0
    0|0
  • Olmasi gereken sey

1|0
    0|0
  • normal bısey bayramda kocanın elını öpmek :D gocunmak ne demek

1|0
    0|0
  • Evet öpülür bu büyük olduğundan değil saygı duyduğundan yapılır. Ben öptürmem sarilirim eşime tabi evlendigimde

0|0
    0|0
    • aynen bu bir gelenektir kültürdür yaşatılması gerekir. eşlerin de bir birine saygı sevgi ve hürmet gösterdiğinin bir göstergesidir.

• Aynen katılıyorum

• Ne yani ben kendimden büyük kadın alırsam ben mi onun elini öpeceğim? O işi geçin, benim asaletim yeter o benim elimi öpecek.

0|0
    0|0
    • bu kadın erkek eşitliği mevzusu değil bu bir gelenektir. karın senin elini öpünce ya da sen karın senden büyük olduğunda onun elini öpünce ondan daha aşağı olmuyorsun bu sevdiğin insana bir saygı hürmettir insan sadece yaşlılara saygı hürmet göstermez kadının kocasına kocanın karısına saygı ve hürmet göstermesi gerekir bu aralarındaki aşkı sevgiyi inkar etmek değil böyle algılama yani karın senden büyükse senin onun elini öpmen olabilir. tabi bu büyüklük 1 yaş falan değildir de 3 yaştan büyükse olmalı bence ama kadınlar takıntılıdır belki karın bunu hakaret olarak görebilir. bilemem şimdi ben olsam kocamdan büyük olsam elimi öpsün diye üstelemem ama öpse de yanlış düşünmem

• Öptürürüm ama para vermem 😂😂

0|0
    0|0
  • Bunun büyük ya da küçük olmakla alakası yok ki bence bu içten gelir ona karşı bir bağlılık ve saygı göstergesidir ha bana sorsan istermisin istemem kimse elimi öpsün istemem

0|0
    0|0
  • el öpmek nedir ya :D terbiyesizleşme

0|0
    0|0
  • Kaç soru sordun be opecen tabi :))

0|0
    0|0
    • anlaşılır olmasını istedim abuk sabuk cevaplar gelebiliyor

• Karşılıklı sevgi ve saygıyı pekiştiriyorsa neden olmasın

0|0
    0|0
    • bu bir gelenek kültür olduğu için bu gelenekte de amaç budur saygı sevgi hürmet sadece yaşlılara gösterilmez karı kocanında birbirine saygı sevgi ve hürmet duyması gerekir.

• Koca atadır öpülür tabisi..

0|0
    0|0
  • Vay bizim mesajlara cevap verme gel buralarda takıl sen. Vay beee

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Neden hakaret olacak öperdim nolcak incilerim dökülmez ya

1|1
    0|0
  • Dedemin felan elini öperim bayramda. Eşimin elini öpeceğimi sanmıyorum ama böyle bir isteği olursa yaparım ne olacak kocam o benim

0|1
    0|0
  • Normal zamanadada operim kocaya hurmet herzaman onde gelir opeirm tabi o benim kocisim ☺

1|0
    0|0
  • Evet esim buyuk zaten ve operim

1|0
    0|0
  • Ayağımi operde elinde öperim..

Yanak yanağa opusuruzde eşler arasında bayramlaşmak nedir aynı yataktan cikmissin her gun bayram zaten.

0|1
    0|0
  • Öperim gocunmam kocam sonuçta isteyebilir.

0|1
    0|0
  • Çok saçma yapmam öyle bişey asla

0|0
    0|0
    • bu kadın erkek eşitliği mevzusu değil bu bir gelenektir. kocan senden büyük olduğunda onun elini öpmen ona saygının sevginin bir ifadesidir bu seni ondan daha aşağı yapmaz onun da sana saygı duymasını sağlar. bu aradaki aşkı sevgiyi inkar etmek demek değildir.

• büyük var büyük var kendimden 10 yaş büyük biri ile olmam birlikteliklerde erkeğin biraz olgun olması iyidir ama bu 10 yaştan da büyük biri olacak değil

• Bence öpülmez senin kararın tabi

• Öperim niye gocunayım ki

0|1
    0|0
  • Öpmem😊

0|0
    0|0
  • axaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

0|0
    0|0
  • Elini opcek kadar buyukse kocam olamaz

0|0
    0|0
  • Ben benden büyük olduğu için öpüyorum gocunacak bir şey yok bunda eşim de bana olan saygısından benim elimi öper sonra

1|0
    0|0
  • İsterse öpmem ama dalgasına öpebilirim.

0|0
    0|0
  • bayramlarda ilk ben elini öperim onun sonra da o benim elimi öper öyle bir adetimiz var bizim :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...