Kapalı özellikle de çarşaflı olan tesettüre tam olarak bürünmüş kızlarımızı bacılarımızı neden kıskanıyorlar?

Kapalı özellikle de çarşaflı olan tesettüre tam olarak bürünmüş kızlarımızı bacılarımızı neden kıskanıyorlar? en çokta açık saçık giyinenler?

1|0
15|5

En İyi Kız Görüşü

• kıskanmıyorum aksine üzülüyorum

2|1
    0|0
    • Neden üzülüyorsun Allah katında değerli olduğumuz içinmi ?
      Müslüman ve temiz olduğumuz içinmi?
      Sizin gibi terbiyesiz olmadığımız içinmi?
      Sizden daha iyi kalpli olduğumuz içinmi söylesene mk

• :D :D :D iyi bayramlar :D

En İyi Erkek Görüşü

• Onlar kendileri yapamadığındanmıdır bilmiyorum ama çok aşırı sataşıyorlar yok kadının özgürlüğü kısıtlanmış vs vs. Youtube ye dünya peçeliler günü yaz videoyu izle meseka çok güzel

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Ben Kıskanmak değil de şuna çok sinir oluyorum. Kapalı bir kızın veya kadının yapması gereken şeyler vardır. Kapaliliga yakışır şekilde davranmak gibi. Sokak ortasında kahkahalarla gülen, birsürü ortamda yığınla erkek arkadaşı olan ve yakın samimiyet içinde olan, başındaki örtüyor saygı duymayıp icki masasında içki içen kızlar yüzünden Kapalilik toplum tarafından ve özellikle istemeyenler tarafından tepkili karşılanıyor. Ve bende bir duruma çok sinir oluyorum. Herkesin kendi hayatı evet kimsenin karışmasina gerek yok ama başörtüsüne saygısi olmalı bir insanın. Kıskançlık konusunda da hiç duymadım ama kızlar her zman birbirlerini kiskanirlar 😂

0|0
    0|0
  • Hahahahaha hiç güleceğim yoktu. Neden kıskanalım? Başörtüsüne saygım sonsuz Hakkını vererek yapana da helal olsun. Ama böyle saçma sapan duygu sömürüleri lüzumsuz

2|1
    0|0
    • tabi :)) burada tepkili yorum vermenizden belli :D

• Dediğim gibi başörtüsünün kıskançlık sembolü olarak aksettirileceği kadar bir sömürü var. Yoksa tepkim kıskanmam kaynaklı değil zira açık yaşamaktan mutluyum ve zaten sadece kendimden sorumluyum.

• Kıskanmıyorum.

0|1
    0|0
  • ben mi kıskanıyomusum? allah korusun onlar gibi olmak istemem allaha yakın benden uzak olsunlar

1|1
    0|0
  • Meselenin kıskançlık olduğunu düşünmüyorum hayat görüşüyle alakalı.

0|0
    0|0
    • Kızlar öyle işte kıskandıkları anlaşılmasın diye eleştirip başka yönlere çekerler

• Kapalı insanların varlığını hazmedemeyen kesim var evet ama kıskançlıkla bir baplantı kuramadım. Yani kıskanması gereken bir durum yok kendi de tesettüre girebilir istediği an kapı herkese açık.

• Kıskanmak değil anlam verememek

1|0
    0|0
  • cecelistlerle sorunum yok knk

0|0
    0|0
  • evet çok kıskanıyorum :D
    kıskansam onlar gibi kapanırdım

0|0
    0|0
    • nefsiniz yemiyor.

• anlattım işine gelmedi

• neyi anlattın? kadına farzdır dedin o kadar. güzel bahane ama yeterli değil.
      hem bak kapanan erkeklerde var neden onlardan biri olmuyorsun üstelik tesettür senin bakış açına göre çok iyi bir şey :)
      isosyo.com/wp-content/uploads/2015/07/110.jpg
      işine gelmiyor çünkü peki sen kendin için istemediğin bir şeyi neden kadınlara dayatıyorsun?
      sen rahat elbiselerini giyeceksin ama ben kısıtlanmış bir şekilde giyineceğim. ve buna adalet diyeceksin öyle mi?

• Neden kıskanalım anlamadım

0|0
    0|0
  • kıskanmak?

0|0
    0|0
  • Ne alaka? Yani açıklasana biraz

0|0
    0|0
  • kapalıyım ama çarşaflı değilim kıskanmıyorum

0|0
    0|0
  • Onlar gibi olmafiklari ve olamayacaklari için tabiii

0|0
    0|0
  • Kapali degilim ama istiyorum ve kiskananlar ustten bakanlara da en sonunda Rabbim dogru yola sevk etsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• öyle bir tesettür emredimiyor çünkü. O yaptıkları İslam dinine zarar vermekten başka birşey değil millete karakuru baskıcı bir din olarak gösteriliyor. Yapanlarda zaten cahillikten yapıyor kınamıyorum ama sıcakta bakmıyorum.(kimsede kimseyi kıskanmıyo neyi kıskansınlar mk)

0|0
    0|0
    • Kıskanma konusuna ben de katılmıyorum ama niye dini bozmak olsun bu giyinis?

• @Diyorummki Abartı yokmu? yahu hertarafını siyahlarla bürümenin etik bir yanı yokki. Benim ilkkez dinimizi gören arkadaşlarımın hepsinin gözü korktu bundan dolayı. Adamlara ben anlattım bunlar abartı diye.(dine zarar veriyosan kardeşim yapamazsın bunu hakkın yok buna.)

• Islami kimseye toz pembe göstermek zorunda değiliz. Islama göre dinden dönen de öldürülür, şimdi millet korkmasin diye dini mi uygulamayacagiz? Her tarafı siyahsa siyah. Ne olmuş yani? Niye bu bu kadar korkutucu olsun? Üzerine örtüp kendini tamamen gizlemesi korkunç da değil dine ters de değil. Efendimizin hanımlar yabancı bir erkekle konuşurken perdenin arkasından konusurlarmis. Şimdi size göre bu da aşırı olur? Dinde bazı seylerin aşırı olmasi sözkonusu değil. Edep ve ahlak sınırsız olabilir. Gerçekten edebinden dolayı baştan aşağıya simsiyah giyinip ddışarıda erkeklere karşı itici gozukmeyi nefislerine yediren tüm kadınları tebrik ediyorum

• Boş yapıyorsun.

0|0
    0|0
  • Ne kıskanması be? Açık kızlar canlarım size de söyliyim en iyisini yapıyorsunuz sakın ha kıskanmayın.

0|0
    0|0
    • sizin gözünüze minnet demi

• açık saçık dolaşmaları hoşunuza gidiyor diyorum

• Hayır hoşuma falan gitmiyor. Sırf kızlara bakmak için onkarın açık giyinmekerini desteklemem. Bu giyinme biçimini saçma buluyorum.

• Kendilerini ev işi idare edip, üremeye yarayan ve bunun karşılığında erkeklerinden para ve rahatlık beklentisine düşen avratları kim neden kıskansın bu arada onlara avrat deniyor bayan, kız, kadın vs. demek absürt kaçar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...