Kurana göre tevrat incil zebur degiştirilmemiştir ?

evet beyler kuranda tevratın incilin zeburun degiştigine dagir ayet yok ne düşünüyorsunuz?

0|0
4|18

En İyi Kız Görüşü

• haberim yok açıkçası o zaman bunlar neye göre incil değiştirildi falan diyor

0|0
    0|0
    • İncildeki ceviri hataları yüzünden İncilde isanın tanrı oldugu yazmaz
      hadis kitaplarında yazar degiştigi Yani Tevratı zeburu incili kuran dogrular

• Kuran konusunda cahil kalmışın
      Allah insanların cogu müşrik yalancı diyor
      insanların cogu allaha inanmıyor özellikle türkiyede müslümanların inansalar okurlar

En İyi Erkek Görüşü

• geçmişteki büyük kitapları ve dinleri bozan hep yahudilerdir. en son hz isaya yakın ve onun yolunu takip eden dini kuralları uygulayan bir yazar hz isa öldükten sonra hz. isaya inen gerçek incilin en yakın halini toparlayıp bir kitap haline getirmiştir. bunu öğrenen yahudiler kitap daha dağıtılmadan o yazarı yakarak öldürmüşler. ve kitabı da yok etmişler. günümüzdeki incillerin gerçek incille arasında fark var. bir tek kuran kıyamete kadar Allahın izniyle bozulmadan kalacak. ahir zamanda çıkacak olan ve müslüman ve hristiyanların beraber olduğu büyük bir savaşla, kuranı bozmaya çalışan yahudiler (israiloğulları) yeryüzünden yok olup gidecekler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kuranda tevrata ve incile uyun mu geçiyor yoksa?

0|0
    0|0
    • Kuran o kitapları dogrular
      kurandan sorumluyuz sadece

• Kuran değişmemiş olduğu zamanları tasdikler ben değiştirildiğine inanıyorum ki bu zaten açık velev ki değişmemiş olsun zaten Kuran hepsinin hükmünü kaldırmıştır..

• kuranı mezhpciler mezheplere göre yorumlıyamıyor
      orjinal arapçası var
      ama incilin yunancası yok
      tevratın zeburun ibranicesi yok
      mezhepelre göre ceviri yapıyorlar allah o kitapları korumuştur-

• Değiştirilmiştir diyen ya karanı bolmoyor ya da müslüman değil

0|0
    0|0
    • türkçe konusmasını bılmuıyorsun :D sen müslüman degilsin galiba

• Hadislerde var. Ona bakarsak namazın nasıl kılındığı Kuran'da da yazmıyor

0|0
    0|0
    • canım sen ne okuyorsun merak ettim

• Canım diye hitap etme bu 1. İkincisi, demek istediğim: hadislerde bu kitapların değiştirildiğinden söz ediliyor nokta

Erkekler Ne Diyor 17

• yüzlerce çeşit incilin olması,
    tevrat ın başta etkileyici bir lisanla devam ederken sonradan ahengini kaybetmesi bile en büyük kanıttır.
    üstelik burada da bir ayet var en basit olarak.
    Artık o kimselerin vay haline ki, kendi elleriyle kitap yazarlar da sonra biraz para almak için "Bu Allah katındandır." derler. Artık vay o elleriyle yazdıkları yüzünden onlara, vay o kazandıkları vebal yüzünden onlara!..

yok diye kim dedi sana?

0|0
    0|0
    • O Ayet Hadisciler İçin Geçerli
      Hadis Kitapları Yazıp uydurmalar Üretip sattılar

• ahmed deedat hayatını dine verdi ama öldürüldü
      9 yıl felçli kadı cünkü onun karşısında kimse duramazdı
      neyse allah rahmet eylesin

• amin kardeşim.

• İncilin bile 3 4 ayrı farklı hali var bu değiştirildiğine işaret değil midir aslında hepsi değiştirilmiş diye biliyorum kuran değişmemiştir sadece

0|0
    0|0
    • Kuran incili dogrular tastik eder kardeşim incil tevrat mezheplere göre ceviri yapılıyor
      içinde dogru seyler var

• aynen seninde bu iddayı attığına göre bir bilgin olsa gerek görüşmek üzere der kaçarım :)

• evy reis

• bazı insanlar hariç geneli hz. İsa'nın tebliğine uymadı ve onu öldürmeye çalıştılar sence onun canına kast etmeye çalışanlar kitabı sağ bırakır mı? hal böyleyken incil eğer aynı kalsaydı bir sonraki kitaba gerek olmazdı. belki tamamen değişmemiştir ama işlerine gelmeyen kısımlar illaki gitmiştir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Hz isa zaten ölmüştür kardeşim incilin ayetlerini not aldırmamıştı isa as

• O kelime hristiyanlardan geçme Allah oglunu yanına alıyor göge cıkıyor
      ali imran 55 öldügünü söylüyor kardeşim
      hz isanın gelecegi hadis mütevatir degildir

• Orasını bilmiyorum kardeşim zamanla gorcez artk neyse iyi bayramlar kardeşim.

• Değiştirilmedi zaten. Sadece İncil'de teslis inancı bozuldu. Bu da baba-oğul-kutsal ruh eğer bunları iyi kavrarsan demek istediğimi anlarsın. Yoksa geriye kalan her şey doğru. Tanrı'nın sözü değişmez.

0|0
    0|0
    • peki biş isorcam reis tevratta sünnet emrediliyor ama kuranda böyle bişi yok
      degişmediyse yapılması gerekmezmi?

• İyi geceler dostum :)

• Sağl8k açısından sünnet zararlıdır

• Tümünün Ortadoğu Masalları Olduğunu Düşünüyorum

2|0
    0|0
  • Değiştirilmedi tabi

0|0
    0|0
    • kuran onları tastik ediyor zaten

• Hepsi Allahtan zaten. Gerçek din düşünen 3'nü de okumalı

• Kardeşim degişmedi ama sorumlu degiliz o kitaplardan

• ne demek yok :D sen iyi okumamışın anlaşılan ayrıca kuran milyon asırlık olaylar üzerine çıkmamış ki o dönemde olan şeyler üzerine yıllarca inmiştir, ve hadisler, Peygamberimizin günlük olaylarından anlarsın

0|0
    0|0
  • Butun kitaplar aynı.

0|0
    0|0
    • ateizm çökücek bir gün :=

• Doğru biliyorum. Bunda beden ateizimi dedin ki?

• yanlıs anladım canım pardon

• Ozaman değişmediki. Ondan sonra 1400 yıl sonra değişebilir.

0|0
    0|0
    • Ya kardeşim beni güldürüyorsunuz kuran degişmedi degişemez

• Eklemeye calısanlar var ama nafile kuran dagılmış korumaya almış allah

• Kuranı korumaya alan allah incil ve tevtatı niye korumamıß!!! Nirde allah zırt pırt fikir değiştirip cık bu kitap olmadı yenisini yollayım mı demiş?

• neden kur'an indirildi peki?

0|0
    0|0
    • İnsalar tevratı zeburu incili degiştirmeye calıştı kendılerıne göre ayarladılar
      allah kuranı indirmeyi ön gördü yani kurandan sorumluyuz artık
      kuran indi bitti

• bunları bılıyosan bu soru neden o zamn?

• Tevrat zeburun incil papazların hahamların elinde mezheplere göre yorumlıyorlar
      Allahtan geleninin saklıyorlar kardeşim
      tevratta zeburda incilde hala allahın sözleri mevcuttur
      Allah sözü degişmez allah unutkan degildir
      allah ibrahimi isayı musayı davudu a. s müslüman olarak yolladı bunlara dar geldi kabul etmediler tahrif etmek istediler bilmedigimiz cok şey var
      din allahındır

• değiştirilmemiş olsaydı hala Allah katında geçerli bir din olabilirdi. bkz:günümüzde dört tane incil var; matta, markus, luka ve yuhanna. normalde Allah'ın Hz. İsa'ya göndermiş olduğu sadece tek bir incil vardı

0|0
    0|0
    • Yoktu öyle birşey kuranda lat uzza ve menatın kutsallığığına dair sonradan çıkarılan ayetler vardı

• Kuran bile değiştirildiği için sorun yok.

1|0
    0|0
  • Değişti demese de diyor ki sizin kitabınız kur'andır ve kitaba uyun. Biz zaten incile de zebur a da tevrat a da inanıyoruz.

0|0
    0|0
  • Kuran'ı Kerim'de olmayabilir fakat her yerde gördüğün farklı inciller neyin nesi?

0|0
    0|0
    • incili cevirenler mezhelere göre ceviriyor her mezhep kendıne göre meal yapıyor biri isa tanrı diyor biri deigl diyor sıkıntı yani

• İncilde yer alan bir çok hadise ve olay Aslı değiştirilmiş smaçlar uğruna şekil verilmiş.

• Her kelimenden cahillik akıyor
    Kur'anda yazmasına gerek bile yok onlar değiştiği gün gibi ortada
    tevratta Allah'ın yorulup dinlendiği yazıyor (haşa)
    İncilde Hz. Lut'un Kızları ile ilişkiye girdiği yazıyor (haşa) Hz. İsa Allah'ın oğlu diye iddaa ediliyor (haşa)
    bunlar değişmedi demek büyük bir şirktir

0|0
    0|0
    • Kardeşim siniri birak benı dinle Mezheplerine göre meal yapıyor onlar
      cıkarlarına göre kuranı öyle yapmıyor müslümanlar mesela
      üzeyir allahın oglu diyorlar ama allah kitaplarını korurr
      Allah tevratın zeburun incilin vahiy olanını korumuştur
      el atılırsa düzeltirlir hristiyanlar saptırmıştır
      zaten kurandan sorumluyuz yahudi hristiyanlar cennete giricek gibi bişide demem

• Allahın sözleri incilde duruyor allah korudu onları
      onlar yanına baska ayet eklediler kendi sözlerini onu söylüyorum anlamıyorsun yanı?
      allah sözleri duruyor
      ama din edinmek şirke götürür insanı
      kurandan sorumluyuz tamamı kardeşim

• sana çok güzle bir ayet onların dini onlara benim dinim bana :) hadi hayırlı bayramalar

• Biraz mantık yururursen diğerlerine gore kapsamlı bir kitap geldiyse eski kitaplar hükmünü yitirmiştir degistirilmemis olsaydi zebur olurdu sadece

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...