Kpss'de de suriyelilere kolaylık sağlanacak mı?

Malum bir dilekçeyle üniversiteye giriyorlar 1200 lira geri ödemesiz burs alıyorlar.

Kpss'de de aynı kolaylık sağlanacak mı bunlara?

Eğer öyle bir durum olursa bizde suriye vatandaşlığına geçelim diyorum.

Kendi vatanımızda bunlar kadar değer görmüyoruz nasılsa.

4|2
26|23

En İyi Kız Görüşü

• Axies evet bizimkilerden daha avantajlı durumdalar. Yüksek puanlı ve ataması bol bölümlere sınavsız girdiler. Ataması bol olduğu için puan barajı yok, direkt atanırlar.
    Bir de bizimkiler onların dillerini bilmiyor diye, kendilerine özel sağlık ve eğitim personeli vb olur diye de düşünüyorum. Evet bizim vatandaşımız yandı ki ne yandı. Kendi vatandaşımız bir devlet kurumuna girene kadar tüm aile seferber oluyordu. Onlar hoop kondular kaymağa. Kendimiz için çok endişeliyim.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 25

• Bu devlet bunu da yapar iyice b*ku çıktı. Yaşanmaz buralarda

3|1
    0|0
  • Bu ulke vatandasi multeciden daha az imkanlara sahipse kimse Vatan demesin bu topraklara.
    Tayyipe oy verenler bakalim bu vebali ileride nasil kaldircak.

0|0
    0|0
  • Yok galiba :D

1|0
    0|0
  • Yeter lan artık ne bu taviz! Biz köpek gibi sınava çalışalım, olmayınca 1 senemiz heba oluyor kimsenin umrunda olmuyor!

1|1
    0|0
  • haksızlık baska bırsey degıl bıde vatandaslık verecekler yazık valla osmanlıya ıhanet edeen mıllete vatandaslık verıyoruz 3 mılyon Şu an ılerde 10 mılyon olup bunlar bzı kovmasalar barı

2|0
    0|0
  • Yazik valla ya. Ne olacak bu durum

0|0
    0|0
  • Bu ülkede yaşanmaz abi. Diyecek bişey yok.

2|0
    0|0
    • hepimiz grren kart alalım hele türk erkeklerinin atarıda çekilmez yine bir erkek atar yaptı bana

• Bari bizim nüfüs cüzdanlarımızı alıp versinlerde kolaylık olsun. kendi ülkemizde mülteciler daha rahat yaşıyor.

1|0
    0|0
  • haksızlık ya sanki biziz mülteci

1|0
    0|0
  • Dilencilerimiz bile suriyeliyiz diye dileniyo ne hallere düştük ya :D

3|0
    0|0
  • bence de haklısın doktorlarına bile denklik istenmiyor canımızı emanet edecegiz ama bizim ülke bole herkese kucak açtık geldiler tepemize sıçtılar

0|0
    0|0
  • Oha ya bilmiyordum bunları 😟

1|0
    0|0
  • türk vatandaşlığına da geçtiler yakında oda olursa hiç şaşırmam !

1|0
    0|0
  • Onlarda zaten istediği universiteye gitme hakları var sinavsx

0|1
    0|0
  • Haksızlığın daniskası

1|0
    0|0
  • Sağlanır

1|0
    0|0
  • inş öyle bir aptallık daha olmaz , en sinir olduğum konu bu

1|0
    0|0
  • Sağlanır sağlanır malız ya

0|0
    0|0
  • Yakarım bu ülkeyi

1|0
    0|0
  • Allah a sığınıyorum yapılan hakszliklardan..

0|0
    0|0
  • Saglanmamali

1|0
    0|0
  • Aynen öyle kendi vatanımda 2. sınıf insan muamelesi görüyorum

1|0
    0|0
  • Saglanir tabi saglanmazsa gel

0|0
    0|0
  • Kesinlikle sağlanmamalı !

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 22

• Suriyelileri el üstünde, baş üstünde tutarlarken biz işsiz kalacağız.

4|0
    0|0
  • Pozitif ayrımcılık yapıyorlar , özellikle arapça bildikleri için ek maddeler konulacak

0|0
    0|0
  • Yakında bu doğurganlık ve üreme hızı ile ülkenin çoğunluğunu ele geçirirler. Düşünsenize bir ülke tek kurşun atmadan, iftiralarla kendi ordusu lağvediyor. Gene tek bir kurşun atmadan ülkesi başka milletler tarafından güle oynaya sessiz sedasız istila ediliyor. Kendi ülkemizde mülteci olmamız, işsiz kalmamız an meselesi artık.

0|0
    0|0
    • haaa haaa birde siz şimdi o suriyeli kızlara hastayım hasta abiiiii diyerekkk onlarla evlenin sonra kesin bizede italyaya gitme yasağı gelir ya tatile gidcem her yer rus kaynıyor ucuza tatile gidiyorlar siz ne milletisiniz türksünüz türk bir özünüzden değerli bulmadınız be yazık bize hiç anlamadınızmı krndim aslında çok tatlıyım 15 tane çıkma teklifi geldi ama kendimi çirkin hissettim sayenizde olan türk kızlarına olacak sperm bankası gibi çalışırsınız onlara ama iyi iyi bir liseye gidiyorum güzel bir liseye gidiyorum iyiki türk erkeklerine kalmadım...

• @ada4175 Sen neden bahsesiyorsun ya? Sanırım konuyu ya da soruyu şaşırdın!

• Kendi Ülkemde Mülteci Olmuşum Ahmet Kaya Misalii...
    Kendi Ülkemizde Değer Görmedik, Görmüyoruz. Duyy Devlet Babaa Duyy

1|0
    0|0
  • KPSS'ye ne gerek var? Herifler yabancı kontenjandan tıp okuyorlar.

1|0
    0|0
  • 1200 TL burs olayı külliyen yalan... Doğruysa resmi belge gösterin?

Sınavsız üniversite olayı da söyle :

Eğer bir öğretim yılı içerisinde bir üniversitede yabancı öğrenci kontenjanında açık varsa sadece öğrenci alınıyor. Anlayacağın "abi ben doctor olucam beni tip'a kaydetsene?" Diye birşey yok.

0|0
    0|0
  • bu gidişle sınava girmeden direk memur yapacaklar. büyük konuşmayayım onlarda kardeşimiz de ileride Allah korusun türkiyeye bir şey olsa suriyeli vatandaşların umrunda bile olmaz. geri kendi ülkelerine dönerler.

1|0
    0|0
  • saglanır muhakak uzun vadada
    cünkü her kuruma tercuman alıyorlar artık:)

0|0
    0|0
  • Mutlaka sağlanır. Biz mülteciyiz sanki ülkede ya. Kim aldıysa onları içeri allah kahretsin onu

2|0
    0|0
  • Evsiz barksız olsaydın, sırf suriyeli olduğun için seni hiç kimse işe almasaydı o zaman anlayabilirdin belki neden burs verildiğini. Ayrıca saçma sorulara gerek yok sende biliyorsun soruyu sorarken kpss de bir ayrımcılık olmayacağını..

0|0
    0|0
    • Kpss de her türlü ayrımcılık var bir güvenilir osym vardi artik o da yokk

• Kim işe giremiyor?

İş yerleri suriyeli kaynıyor ucuz iş gücü diye türklerden çok onları işe alıyorlar.

Çalışmayanlar keyfi çalışmıyor dilenmek çalmak çırpmak kolaylarına geliyor.

Hümanistliği bırakın hocam.

• O ucuz işçi çalıştırmak degil insan sömürüsudur

• Üniversiteye girerken ayrıca başka ülkenin vatandaşı isen ve başka ülkenin adına gireceksen sınavda daha düşük not alırsan geçiyorsun.
    Normal bizim ülkemizin vatandaşı olsa da başka ülkenin vatandaşlığı ile girenleri de tanıyorum.

0|0
    0|0
  • La git deli etme adamı ne kpss si çüş atom bombası atalım öyle ülkeye o zaman toplanalım hepimiz . ya da biz canlı bomba olak meclisi patlatak ya böyle saçmalık olur mu?

0|0
    0|0
  • Türk değilse kesin atarlar

1|0
    0|0
  • E yani bu kadarı fazla olabilir. Suriyelileri severim kardeşimdir hepsi ama böyke yaparak işin ehli olmayan insanlar işlerin başına geçecek. Karşıyım bu olaya. Ama burs verilmesine karşı değilim.

0|0
    0|0
  • Bazen Suriyeli olmak istiyor insan. Ne kadar ayrıcalık tanındı...

0|0
    0|0
  • Suriyelileride onlara üstün hak sağlayanlarında onlara o hakkı verenlere oy verinlerinde taa 7 sülalesini suriyeliler sevsin

1|0
    0|0
  • yeminle bugün önümdeki suriyeli kadının kafasına odun vurasım geldi Türkçe konuşsun diye

0|0
    0|0
    • helal olsun ama duur siz zaten yakında suriyeli kızlar güzrl diye tepinirsiniz :(

• yok tepinmem Türk kızı olsun nazı edası olsun

• nedense her erkek öyle der ama hep suriye yaada rus seversiniz tamam ruslar benim kardeşim sayılır isviçreliyim ben ama yani öyle

• BİMER e mesaj gönderip sor

0|0
    0|0
  • Haklısın geç bencede

#BeyazMelek

0|0
    0|0
  • Yok artıkk

0|0
    0|0
  • Kpss ye girmeksizin multeci kontenjanindan atanir hepsi

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...