Kendi ülkemde bir garip ben miyim?

Kendi ülkemde bir garip ben miyim ?
Namuslu ve sorumluluk sahibi bir vatandaş olmanın bedeli bu mu
10 yıl sonra bunlar bizden daha zengin ve itibarlı hale gelecek
Ulkede suç oranı artacak
Ferman padişahında dağlar bizim mi diyelim 🔫🔫

• Suriyelileri istemiyorum
    88% (21)64% (7)80% (28)Oy Ver
  • Evimide onlara da yer var
    12% (3)36% (4)20% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Bir de onlara vatandaşlık hakkı verilecekmiş gibi bir söylemler var. Ağzım oruçlu yalan söylemiyorum bir gün bankaya para yatırmaya gittim yanımda suriyeli bir çift gördüm altın hesabı açtırdılar kadın 8 ya da 10 tane kelepçe bileziği hesabına yatırdı. Evet yoksulları da var ama sömüren de çok.. Yoksul diye kıyamıyorsun üzülüyorsun sonra bir bakıyorsun 5 6 tane çocuk ne diyelim ki daha..

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Evimide onlara da yer var

0|0
    0|0
    • Gaziantepte bir Adamda acımış evine almış adamın evini ne var ne yok soyup gitmişler

Kızlar Ne Diyor 2

• burada sorun Suriyeliler değil, devletin bize yaptığı haksızlık...

0|1
    0|0
  • Merak etme daha garipleri var.

0|0
    0|0
    • Kendi ülkemde daha fakirleri varken dışarıyi daha sonra dusunmeli

Erkekler Ne Diyor 1

• Suriyelilerin ne suçu var istemiyosan hükümeti istemezsin? Tuttuğunuz oruç bile bosuna tuttuğun orucu niye tuttuğunu bir düsün önce su mübarek ayda.

0|0
    0|0
    • Kardesim İslam diyor ki önce kendi insanın
      Bizim ülkemizde de çok fakir insan var önce kendi insanımızın karni doymali bunu İslam diyor
      Biz ac kalsinlar demiyoruz vatandaşlik veya bu ülkenin kurucusu olan Türklerden daha fazla hakka sahip olmasınlar diyoruz
      Aynı duruma sen düşsen yapacakları tek şey seni dışlamak
      Zamaninda Osmanlı askerlerini arkadan kahpece vuran bunların atalari değil miydi

• Çorba pişirdiğin zaman suyunu çok koy. Sonra da komşularını gözden geçir ve gerekli gördüklerine güzel bir şekilde ikrâm et!»” (Müslim, Birr, 143) buyurmuştur. Bu hadis ile Peygamber Efendimiz (sav) herkesin şartları ölçüsünde komşuna yardım etmesini tavsiye eder. Bu nedenle şartlarım zor imkanım az gibi mazeretler komşuya yardım etmeme ve ona seyirci kalma hususunda geçerli bir mazeret değildir. Her kes komşusunu takip etmeli kendi imkanları ölçüsünde yardımda bulunmalıdır. komşunun hak ve hukukun çokluğundan dolayıdır ki Peygamber Efendimiz (sav) bu hakkı yerine getirmeyen ve korumayan kişilerin imani ve vicdani sorumluluğunu yerine getirmediklerini bu hadisle dile getirmiştir. “Komşusu açken tok yatan kimse bizden değildir.” (Hâkim, II, 15; Heysemî, VIII, 167) Suriyelileri istemiyorum demek yanlıs oraya o şıkkı koyarsan bende baska sey anlarım. Bana sorarsanda bu haklar cok fazla kısıtlanmalı sadece.

Yükleniyor...