Sizce de çok zengin bir ülke değil miyiz?

Öyleyiz fakat fakir numarası yapıyoruz.2 senedir Amerika'daydım. Döndüğümde herkesin elinde akıllı olmasına çok şaşırdım. Çünkü Amerika'da çalıştığım yerde bir bende bir de departman müdüründe akıllı telefon vardı (En düşük maaşın yıllık 60 bin dolar+primler olduğu departman). Bendeki general mobile, müdürdeki de ilk çıkan Xperia ydı. Ellerdeki telefonlara biraz dikkat edince şaşkınlık tavan yaptı. Daha Amerika'da sadece reklamlarda görebildiğim iPhone 6 plusı, havalimanında 3 kişide görmüştüm çünkü. Bu kişiler de hiç öyle ayda 10 bin alan tiplere benzemiyordu. Birkaç haftadır burdayım. Daha telefondan mail atmayı bilmeyen 40'lı yaşlardaki kapalı teyzelerin elinde 4 bin liralık makineler görmenin şokunu yaşıyorum.

0|1
10|11

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• 1- Türkiye'de çok para var. Bunlar ağlaşmayı sever ama paraları çoktur.
    2- Bunlar Gösteriş Manyağı Kırolardır; Normal Cinsel İlişkiler Tabu olduğu için Acaip bir şekilde sosyal ilişkileri vardır, olduklarından fazla görünme hastalıkları vardır. Sen daha hiçbirşey görmedin: Git beğendiğin bir kıza hi, falan de konuş, kıza bir erkek bana konuştu diye fenalık gelir, sonra Amerika'da ancak sapıkların bulunduğu internetten sevgili bulmaya çalışırlar. Geçenlerde facebook sosyal ilişkilerinde en çok kullanıldığı yer ve üye sayısı olarak birinci Türkiye demişti. Türkiye'de Normal, iyi şeyler olmaz, yasaktır; tüm acaip, kötü şeyler de olabilir. Telefon markası kötü diye etraflarından utanan, birbirlerine garip garip bakıp birtürlü beğendiği bir kızla konuşamayan, normal ülkelere gidince tüm kadınları taciz eden Garipler ülkesidir orası.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• bizler gösteriş meraklısıyız hepsi bu

0|0
    0|0
  • canım burası türkiye evde yicek yemekleri yok son model telefon araba alıyorlar evlerine gidip baksan buzdolabı bomboş ama elinde son model telefon maksat gösteriş

0|1
    0|0
  • Giyicek donu olmayan bile iphone6 aliyor ozentilikten

0|0
    0|0
  • hayır biz boş şeylere para veririiz

0|0
    0|0
  • Tespit gibi tespit!

0|0
    0|0
  • Gösteriş meraklısı özenti bir ülkeyiz.

0|0
    0|0
  • Tuketici toplumun hali bir baska

0|0
    0|0
  • Zengin degil fazla luks takiliyoruz. Mesela bir esarp 160 tl bugun bir rahavete kapilip aldim cok pismanim 😡😡😡

0|0
    0|0
  • Herkes zengin ben fakir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bu ülkeye arapçılık aşılıyorlar. Aynı arap yolundayız o kadar paralar kazanıyoruz ama altyapı çalışması yapmıyor sazanlar. Yabancılar gülüyordur. Üstüne birde kafirlere şiddet duyan ılımlı müslümanlar var. :) Komik

0|1
    0|0
  • scontent.cdninstagram.com/.../...0_526759822_n.jpg karikatür özetlemiş durumu :D

0|0
    0|0
  • Özentilikten oluyor. Dış ülkeler yapar ve satar. Çamaşır ve bulaşık makinelerinin büyük çoğunluğu Çin'de üretilir ancak Çin'de bulunan evlerin %80 inde bu makinalar yoktur. İnsanlar yapıp satıyor

0|0
    0|0
  • ülkece zengin değiliz, ülkece elimizdekinin en iyisini almaya çalışıyoruz, sonra borç yapınca, ödeme sıkıntısı çekince, hemen aldığı aylıkla, devleti vurmaya kalkan provokatör insanlar ortaya çıkıyor

0|0
    0|0
  • keşke ben amerikada olsam :/

0|0
    0|0
  • Özenti milletiz. 900 lira alan temizlikçide bile son model telefon var. İyiki taksit kalktı.. ama bu sefer de krediyle alıyorlar...

0|0
    0|0
  • değiliz. tatil anlayışımız akraba ziyareti. bu yeterli.

0|1
    0|0
  • Zengin ülke degiliz. Kapitalist ülkeyiz. ;) Bizim ahymak halk tatil yapmaz. Ama sever gosterisi.

0|0
    0|0
  • Değiliz böyle olmamıza rağmen fazla lüksüz o kadar

0|0
    0|0
  • açlıktan ölüyorlar ama ellerinde koca koca telefonlar

0|2
    0|0
Yükleniyor...