UT AN GA CIM :( :( ?

Utangaç olmaktan ezilmekten akraba tarafından hor görülmekten adımın yabanı olarak çıkmasın dışarı çıkmamaktan sessiz olmaktan okulda deli gibi tek başına kalmaktan BIKTIM.
Nasıl aşarım? Tam 5 yıldır hiç dışarı çıkmıyorum.

0|3
12|28

En İyi Erkek Görüşü

• Bnde yalnızım ama yalnız olmak cevrendekilere laf anlatmaktan cok daha iyi.. Kafanı dinleyebiliyorsun.. Bnde snn gibiydim yaklasık 1 sene öncesine kdr.. Ben bunu az da olsa aştım üni beni kendime getirdi ve spor.. Spor yaptıkca vücudum şekillendikce daha dik daha düzgün yürümeye basladım millet bakınca daha da kendimi iyi hissettim.. ve böylece asosyalligimi yendim.. Ayrıca yaşadıgın sehirde cok etkili.. Mesele ben angarada yasarken asosyalken antalyaya 1 aylık tatile gitmem beni baya bir açtı diyebilirim.. Kendini rahat edebikecegin bir mekana götür

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Öyle söyleme hor görülüyorum, yabani olarak görüyorlar diye. Kendine güven ve kararlı ol girişken olacağına dair. Neden utanyorsun ki? Normal bir insansın karşındakilerde insan. Sen neysen karşındakilerde öyle, utanacak birşey yok. Sosyal ol , asosallik utangac yapabilir , çık dışarı kalabalıa gir ve kalabalığa alışmaya çalış

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Kı ya mam

1|0
    0|0
  • Utanma rahat ol umursama

0|0
    0|0
  • bende utangacım

0|0
    0|0
  • a fe rim

0|0
    0|0
  • 5 yıl ne la :D ben en son arkadaşlarla oyun oynamaya çıkmıştım 12-13 yaşındayken :D alışırsın bir süre sonra boşver

0|0
    0|0
  • eve kök salmış 😮😮

0|0
    0|0
  • ego yap

0|0
    0|0
  • 5 yıldır dışarı çıkmıyorum derken

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • masallah sana nasıl kapadın kendını eve ne olduda böyle oldun bunları tartısmaklazım once

0|0
    0|0
  • zamanla açılırsın...

0|0
    0|0
  • Niye hor görülüyorsun?

0|0
    0|0
  • insanlarla iletişim kur konuş onlarla rahat ve sakin ol

0|0
    0|0
  • Dışarı çıkmıyorum ne demek nasıl yanı

0|0
    0|0
  • Asosyalligin dibine vurmusun... kiz kanka yapip gezmelisin

0|0
    0|0
  • Özgüvennn

0|0
    0|0
  • Soda şişesine otur ve ölümü bekle.

0|1
    0|0
  • Y A Z I K, S A N A ( Ü Z G Ü N S U R A T)

0|0
    0|0
  • bana benzyn :) 5 yıldır nası cıkman be. bişeler yapmalsn istemelsn çevrenle takl

0|0
    0|0
  • Yazıık :D

0|0
    0|0
  • yuh 5 yıldır nasıl cıkmadın

0|0
    0|0
    • Hala da çıkmıyorum. Rekor kırıcam.

• sosyalleş konuş insanlarla arkadaş ol

0|0
    0|0
  • yaz bana dertleşelim biraz iyi gelecektir konuşalım herşeyi buradan yaz deme uzun uzun yazamam gel

0|0
    0|0
  • Okumuyor musun

0|0
    0|0
  • Hayatim olurmusun?

0|0
    0|0
  • cirkinsen veya siskoysan normal

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Ağlama yureğim yar gelemz :/

0|0
    0|0
  • Ve dil bilginizde yok.

1|0
    0|0
    • Düşene bir tekme de sen at :( Alışığım.

• Kendin bakkallara yalnız gidebiliyormusun?

0|0
    0|0
    • Eskiden gidebiliyordum da 5 yıldır dışarı hiç çıkmıyorum. Şimdi çıkarsam ne bileyim.

• Yavaş yavaş aşama aşama yapmaya dene bir gün mesela annemle veya arkadaşınla çık bir 15 dkka dolaş 2. Gün 1-2 saat dışarda takıl 3. Gün kendin çıkmayı dene 15 dkka 4. Gün 1-2 saat 5. Gün bakkaldan bir çikolata al eve git 6. Gün birsürü bakkalara git böylece aşamalarını artdır en az korku yaratan şeyden en çok korktuğun şeye kadar yükselt aşamalarını. Başarıcaksın 👏🏽

• U TAN GAÇ SIN

0|0
    0|0
  • Utanmayarak aşabilirsin

0|0
    0|0
  • tek başına dışarı çıksana, ben çok seviyorum.

0|0
    0|0
  • kendine güven sorunun var bence kişisel gelişim kitaları oku psikologa da gidebilirsin

0|0
    0|0
    • Öyle yapmayı düşünüyorum.

• Buna utangaçlık değil asosyallik denir yalnız belirteyim

0|0
    0|0
  • Büyük sıkıntı

0|0
    0|0
  • Aynı sorun bende de var 😏

0|0
    0|0