Tanrı her şeyi biliyorsa o Zaman geçmişte gelecekte daha yaratılış anında belli demektir. belli olan bir şeyi değiştirmek için Peygamber kitap vs göndermenin mantıgı nedir?

Güncellemeler:
bu arada elhamdurillah müslümanım 😂

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ya karı senin Allah belanı vermesin yaaa ahajsjjdjshdja

1|0
    0|0
    • Kız o kadar ablalara gittik onlara sorsaydın

• yüniversiteden

• Sen resmen karabüklü oldun:/ beni de unuttun?

Erkekler Ne Diyor 3

• hayır bak şimdi, orada kader denilen şey senin hayatını allahın yazıp sende ona göre yaşaman değil, kader demek Allahın zaten her şeyi bileceğini düşünürsek seninde bu dünyada ne yaptığını, yapacağını bilip onu yazması demek önceden yani sen kitapa göre değil kitabı yazan sensin zaten

0|0
    0|0
  • İrade bu yüzden var. Tamam herşey belli ama yapacağın hareketleri ve davranışlarını sen seçip o yolda ilerliyorsun Allah sana 3 yol veriyor diyelim o 3 yoldan hangisine gideceğine sen kendi iradenle karar veriyorsun.

2|0
    0|0
    • evet ben karar veriyorum ama bunları Allah biliyo zaten

• Yav tamam Allah biliyor da sonuçta yapcağın şeylerin sorumluluğunu sana bırakmış anlıyor musun?

• Önünde bir ateş var ona durduk yere elini uzatıp kızarmasını bekler misin?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Amaç belli olan bir şeyi değiştirmek değil. İnsanlar şöyle düşünüyor tanrı madem herşeyi biliyor bu imtihanın anlamı ne? Tanrı biliyor ama sen bilmiyorsun güzel kardeşim düşünsene kendini bir anda cehennemde bulduğunu sormazmısın neden bir şans vermesin belki iyi biri olup cennete gidecektim diye... Dindar biri değilim ama dindarların açıklaması bu şekilde. Umarım aydınlatabilmişimdir.

1|0
    0|0
  • çünkü din yok tanrı yalan. insanlar bir şeye tapma ihtiyacı hissetip uydurmuşlar. ölüm korkuları da cabası

0|0
    0|0
  • Okudugum bir yerde tanri senin ne yapacagini hangi yolu sececegini tahmin ederek biliyor. Yani sen yine kendin seçiyorsun sadece seciminin sonuclarini senden once biliyor. Ki seni yaratan da o oldugu icin bana mantikli gelmisti

0|0
    0|0
Yükleniyor...