Kadere, kısmete inanan arkadaşlar? müslümanlar gelsin?

madem kadere kısmete inanıyorsunuz, neden dua ediyorsunuz? madem kaderinizde ne yazılmışsa o olacak, neden dua edip onu değiştirmeye çalışıyorsunuz? bu bir nevi şirk olur. hem kadere inanıp hem dua etmek saçma değil mi?

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Kader çift taraflıdır herkesin iki yolu vardır biri iyi biri kötü o yollar kaderdir fakat sen seçersin kötüyü seçersen farklı iyiyi seçersen farklı yaşarsın hayatını her seferinde sana bu yollar verilir belki 2den de fazla. İşte sen dua ederek istediğin yolun senin için hayırlı olmasını dilersin

0|0
    0|0
    • saçma değil mi bu peki? dilemek yerine neden yapmiyorusnuz?

• ben de diyorum ki, eğer kader varsa ve bu coktan cizilmisse hiçbir şey onu değiştiremez? alın yazısı olm boru mu

• Bak şöyle kadaerini kendin çizersin iyi veya kötü birşey yapmak senin elinde fakat Allah önceden ne yapacağını bilir. Bak kaderi Allah belirler demiyorum Allah önceden bilir sadece

• Kaderimizi biz bilmiyoruz çünkü, Allah biliyor.

0|0
    0|0
  • İyi de kaderimin ne olacağını bilmediğim için dua ediyorum.

0|0
    0|0
    • ama belli çizilmiş bişey var? yapman gereken şey ne olduğunu yaşayıp görmek değil mi? dua istemek kaderini degistirmeye calismak olmuyor mu?

• Allah sevgisi bu sen aNnamazsin

0|1
    0|0
  • Kader bir yolda yürüyeceğinin belli olmasıdır ama o yolu senin seçmene de irade diyoruz. Yani kader elbet var fakat sana da irade verilmiş nasıl bir hayat yaşacağını sende belirliyorsun.

0|0
    0|0
    • alın yazısı diye bisi yok mu? ne yasayacagimizi yüce rab bilmiyor mu reis

• ana bacı mı gidecen nolcak jshbsbsbd

• hayır arkadaşım bu konu hakkında kendim için belirli doğrular var birde inanç var. Tamam İslam dini sorgulamdan inanma diyor ama bu kader mevzusunu daha fazla bilgisi olan biriyle konuş bence.

Erkekler Ne Diyor 1

• Kaderde herşey vardır diye bir kaide yoktur kader ne zaman doğup ne zaman öleceğimiz ne şekilde öleceğimiz hangi ailede dünyada geleceğimiz yazılıdır senin düşüncene göre bizlerin robottan bir farkımımızın olmaması lazım cennet ve cehenneminde olmaması lazımdır allah bizlere akıl vermiştir ki iyiyi kötüden ayırabilelim örneğin hiç çalışmadan sınavdan düşük not almak senin kaderin değildir buna sen sebep olmuşsundur.

0|0
    0|0
    • Bir yolun sonunun uçurum olduğunu bilerek o yoldan gitmek kader değildir senin tercihindir.

Yükleniyor...